Ľadovo ostrý rebríček: Najlepší s najlepším

18.11.2018 / Tomáš Tomeček
Košice zaútočia v nedeľu na Zvolen.  (photo: SITA/Jakub Julény)

Košice zaútočia v nedeľu na Zvolen. / (photo: SITA/Jakub Julény)

Rebríček je späť. Po reprezentačnej prestávke v netradičnom čase. Dnešný bude výnimočný, pri niektorých kluboch si pomôžeme obrázkami. Do čela sa vrátila Lokomotíva, Dukla padla až na samé dno. A v nedeľu skrížia hokejky najlepší s najlepším. Teda prví dvaja v oboch tabuľkách. Našej, aj tej skutočnej.

Aj v tejto sezóne nazývame kluby ich najkrajšími názvami v histórii, ak nejakú majú.

1. LOKOMOTÍVA BUČINA ZVOLEN

O Rasťovi Špirkovi sme písali aj v článku pred Nemeckým pohárom. Súboj s Krištofom síce skončil 0:0 na body, no opora Zvolena si svojimi výkonmi na ľade pýtala reprezentačnú miestenku na ďalšie akcie. Zvolenský fanklub si môže spievať upravenú verziu známej "hitovky", ak bude Špirko pokračovať vo výkonoch napríklad zo zápasu proti Nitre. ň

2. VSŽ KOŠICE

Východniari po debakli s Budapešťou nerozpustili hokejový klub. Naopak, trénerov aj hráčov vedenie podržalo a odvtedy vyhrali VSŽ štyri zápasy so skóre 20:3. Skutočný test príde v Steel Aréne na konci víkendu. Zápas s Lokomotívou Zvolen bude šesťbodový.

3. NEWCASTLE UNITED NOVÉ ZÁMKY

Najjužnejší slovenský klub v lige čakala náročná skúška. Na chrbty im dobiedzali Barani. Mať barana za chrbtom nie je nič príjemné, bačovia potvrdia. Zámčania však v sebe našli vnútornú silu, aj vďaka skvelému brankárovi.

4. POPRAD-TATRY

Tatranci si udržujú štandard. Dva zápasy za sebou prehrali naposledy pred mesiacom a nebyť kiksu s Miškolcom, mohli by byť v tabuľke ešte vyššie.

5. DVTK MISKOLC

Žeby sa maďarský celok predsa len v lige usadil? Výhry v poslednom období prichádzajú častejšie ako porážky. Proti silným Vojakom čakali zverenci Glena Hanlona odklial bránku exNitrančan Milam. Len doma nie sú prorokom, v piatok prehrali v Budapešti o dva góly.

6. MAC BUDAPEŠŤ

Klub z hlavného mesta Maďarska ťahá päťzápasovú šnúru s aspoň jedným bodom (vyhral počas nej trikrát). V súboji MACov proti Medveďom vyhrali Maďari v Detve vďaka trom gólom v prvej tretine, k tomu sa ešte dostaneme.

7. SOKOL PARTIZÁN LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ

Sokoli sú momentálne asi najstabilnejším mužstvom, čo sa týka prognóz. V zápasoch, kde sú favoriti nezaváhajú a vedia si aj schuti zastrieľať. Pri papierovo silnejších súperoch ťahajú za kratší koniec hokejok aj bodov.

8. ISKRA SMREČINA BANSKÁ BYSTRICA

Iskru možno posudzujeme prísnejšie, ako ostatné kluby, ale majster je majster. Terajšia Iskra má len izbovú teplotu a nepáli tak ako by mohla a podľa sily kádra aj mala. V top 10 kanadského bodovania nie je ani jeden Baran, v hodnotení brankárov uzatvára Stephon Williams najlepšiu jedenástku v percentuálnej úspešnosti zákrokov.

9. PLASTIKA NITRA

Nitra má v podstate len tri problémy vo svojej hre - prvé, druhé a tretie tretiny. Corgoni si zápas vo Zvolene prehrali vlastnou nedisciplinovanosťou už v úvodnej tretine. S Oceliarmi si nevedeli rady až do samého záveru. Corgoni by mali zvádzať tabuľkové súboje na podstatne odlišných poschodiach.

10. MEDVEDE DETVA

Slovenské Medvede získali len 13 bodov v 13 zápasoch na vlastnom štadióne. To je málo a preto nečudo, že sa ich fanúšikovia na vlastnom štadióne niekedy musia cítiť aj takto:

11 SLOVENA ŽILINA

Žilínsky hokej je momentálne v ťažkom kŕči. V prebiehajúcej sezóne sú Vlci druhým najčastejšie inkasujúcim mužstvom v oslabení, dostali tak už 22 gólov, priemerne takmer gól na zápas.

12. DUKLA TRENČÍN

Vojaci nezvládli zápasy proti mužstvám z podpriemeru súťaže. Nepripísali si ani bod a na konte majú len 55 gólov, najmenej v rámci slovenských mužstiev v súťaži. Momentálne zvádzajú súboj s Corgoňmi o priamy postup do play-off, čo je oveľa menej, ako si predsavzali pred štartom nového ročníka.