Posledné Tréneroviny

10.12.2018 / Richard Hanzlik
Niekoho sme sem umiestniť museli. Ševelovci sa lúčili s Pasienkami, my sa lúčime s Trénerovinami. (photo: SITA/Martin Medňanský)

Niekoho sme sem umiestniť museli. Ševelovci sa lúčili s Pasienkami, my sa lúčime s Trénerovinami. / (photo: SITA/Martin Medňanský)

Raz som si povedal, že budem Tréneroviny písať dovtedy, kým Spartak nezíska titul. Miestami to vyzeralo tak, že to si skôr Slovan konečne postaví štadión a v Dunajskej budú hrať pred zápasom Na Kráľovej holi. Nakoniec ten titul so štadiónom prišli naraz v jednom roku a aby toho nebolo málo, po dvoch dekádach preplnených úspechmi zo Spartaku odchádza jeho majiteľ.

Ako raz povedal Niki Papavasiliou, všetko má svoj koniec, aj teľací kebab. A majú ho aj Tréneroviny. Možno nie na vrchole ako Robert Rosenberg, ale aspoň pri tom nerozkopem dvere ako Soumah.  Je čas si trochu oddýchnuť od víkendu plného toho, ako Moravce smolne prehrali doma 0:4 s hocikým, ako sa na zápas pozbieralo menej ľudí, ako máte lajkov na profilovke a zápasov plných nezabezpečenej obrany s pomalými protiútokmi.

Ďakujem všetkým čitateľom za vernosť a futbalistom za inšpiráciu. Vidíme sa pri inej rubrike, venovanej znovu nejakému futbalu. Bolo to zábavných päť rokov.

ŠK Slovan Bratislava - MŠK Žilina 5:2, 1370 divákov

Rozlúčka s Pasienkami vo veľkom štýle s návštevou kola. Žilina dostala takú facku, že ak by ju nahlásila na polícii, Slovan ide sedieť ku Kočnerovi za domáce násilie. Šošoni prišli do hlavného mesta namotivovaní sériou bez prehry, ale za prvopolčasový výkon by si nezaslúžili ani pančované varené víno s cigánskou týždeň marinovanou v prepálenom oleji na vianočných trhoch. Zase ich porazil Slovan a na jar im nezostane nič iné, len  zabojovať o druhé miesto proti Dunajskej Strede.

Slovanisti začali zápas tak, ako keby sa mali na nové Tehelné pole presťahovať už cez polčas a teraz bojovali o možnosť vybrať si skrinku v novej kabíne. Netrvalo dlho, štyri kusy boli na svete a dokonca aj taký Apau pri obrane Žiliny vyzeral ako rýchlonohý krajný obranca. Vtedy Kentoš zistil, že je niečo zle, do druhého polčasu prestriedal a kozmeticky to skončilo 5:2. Slovan zakončil jeseň ako neporaziteľný a aj keď to mladého Ivana stálo desatinu ocinových peňazí, podarilo sa mu namiešať mužstvo, ktoré dnes bez problémov porazí aj Podbrezovú.

FC Spartak Trnava - AS Trenčín 3:1, 1321 divákov

Posledný ligový zápas pred očakávaným zimným výpredajom spestril Trenčín. Najobľúbenejší súper v lige. Tribúny praskali pod náporom skautov a po zápase sa v mixzóne odohrala dražba hmotného majetku. Všetci v Trnave sme zvedaví, či boli drahšie čipsy z bufetov, alebo Pišta Pekár. Pozitívom je, že na rozdiel od Bruselu to tentokrát Látal nehral na remízu 0:0.

Prekliatie Trenčanov bude pokračovať aj cez zimnú prestávku a my nebudeme vedieť, či sa skôr smiať im, alebo hokejovému Slovanu. Obidve mužstvá by boli ideálne na finálový zápas turnaja Hviezdy deťom aby divák nevedel, koho mu má byť viac ľúto. Yilmazov prvý gól môžno padol z ofsajdu, hostia ale vyrovnali po peknom Manceho kolotoči pre Tótha. Potom to Grendel trafil na Messiho a v druhom polčase už sa Trenčín nezmohol na nič. Vo štvrtok príde do Trnavy Maťo Škrteľ s kamošmi a potom je koniec.

ŠFK Sereď - DAC Dunajská Streda 0:1, 1012 divákov

Invázia fanúšikov cez dve kukuričné polia až do Nitry priniesla nakoniec body pre favorita. Sereď si však aj v tomto zápase povedala, že nie je lepšie obdobie na zlomenie protihráčovej nohy, ako pred zimnou pauzou. V prvom polčase sa teda rozdávali karty v takom tempe, že horší počtár už berie do ruky kalkulačku. Sereď bola lepšia, ale ku gólu jej vždy kúsok chýbal. O všetkom rozhodol Šatka, ktorému to ide na ihrisku oveľa lepšie, ako na Obchodnej.

FK Senica - MFK Ružomberok 1:1, 375 divákov

Senica sa zatiaľ s počtom cudzokrajného exportu drží v normách zákona, to však jej hráčom nebráni v tom, aby si občas cez zápas pospali. Zimný spánok odštartovali Los Narcos už od prvej minúty a neprebudil ich ani rýchly gól. Gál-Andrezly sa medzi piatimi obrancami Senice vymotal ako zo zelovocu v Kauflande a Takáč bleskovo otvoril skóre. Lenže neskôr sa zahral na Zidana, o loptu prišiel a Senica sa prebudila. Bod proti jednému z najlepších tímov ligy bude hriať aj pri vianočnej večeri.

ViOn Zlaté Moravce - FC Nitra 0:3, 760 divákov

Nitra má naozaj dobre našliapnuté do TOP 6 a bude záležať aj na tom, či sa Gauádovi podarí udržať Fábryho, alebo mu ho ako pred rokom pretiahne Žilina. Kým väčšina z nás si darčeky objednáva cez internet, ViOn dal ten hetrikový Fábrymu pekne osobne aj veľkou mašľou. Všetko to začalo v druhom polčase, dovtedy živil ViOn šancu aspoň na utrápenú remízu. Ivan Gauád avizuje nejaké problémy v klube, ja avizujem, že ViOn si o rok zakope druhú ligu.

FK Železiarne Podbrezová - MFK Zemplín Michalovce 0:1, 402 divákov

Do tretice všetko dobré, povedal si Vačšák a skúšal to až dovtedy, kým loptu za Kuciaka nepretlačil. Najprv strela do vinkla, potom hlavička pod brvno a vyšlo to, až keď ho do hlavy trafila lopta, ktorú Kuciak sklzom vykopával. Inak, mužom zápasu sa stal človek, ktorý má toľko odvahy, že v ligovom zápase odparkuje svoju Audinu do rohu ihriska.