Ľadovo ostrý rebríček - Kamzíci skáču cez prekážky

11.12.2018 / Tomáš Tomeček
Zo zápasu Poprad - Trenčín. (photo: SITA/Tomáš Somr                 )

Zo zápasu Poprad - Trenčín. / (photo: SITA/Tomáš Somr )

Od ligového hokeja si chvíľku oddýchneme, začala sa prestávka. Trinásť hráčov ale oddychovať nebude. Počas cesty do Švajčiarska si môžu napríklad prečítať rebríček. A ostatní, samozrejme tiež.

Aj v tejto sezóne nazývame kluby ich najkrajšími názvami v histórii ak nejakú majú.

12. MEDVEDE DETVA

Jeden z najproduktívnejších slovenský obrancov Ligy Martin Chovan (2+13) sa dostal do nominácie na Švajčiarsky pohár v Luzerne. Spolu s ním obdržal pozvánku objavovať krásy Švajčiarska znova aj Radovan Puliš. A to je asi jediná pozitívna správa z Detvianskeho tábora. Z piatich zápasov si hráči odniesli presne jeden bod a len trápenie Vlkov ich drží na predposlednej priečke.

11. SLOVENA ŽILINA

Žilinčania nemajú veľké návštevy, o to väčšiu majú maródku. Podľa klubových fejsbúkov sú mimo hry Matejka, Podešva, Sikela a Ručkay. Riešila sa aj budúcnosť hokeja na hornom Považí, zaujala pomerne netradičná informácia. Predstavenstvo klubu by rado videlo na trénerskej lavičke Žilinčana. Posledné dve víťazstvá za tri body zaznamenali Vlci len proti maďarským celkom aj to ich delilo vyše mesiaca. Takže asi tak.

10. LOKOMOTÍVA BUČINA ZVOLEN

Sme znepokojení nad formou hokejistov Zvolena. Napriek trojici reprezentantov (Handlovský, Chovan a Kytnár) nemôže mať mužstvo veľký dôvod na radosť. Výprask od Budapešti neočakávali snáď ani najväčší pesimisti. Tabuľka je pre prvých päť mužstiev nesmierne vyrovnaná, Zvolen v nej drží len zotrvačnosť skvelých výsledkov z úvodu sezóny.

9. SOKOL PARTIZAN LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ

Kto dá dva góly v zápase, nemôže vyhrávať. Alebo aspoň nie pravidelne. Musel by mať brankára zo Škandinávie, obranu z KHL alebo prejsť na futbal. Mikuláš dal tri góly v jednom zápase tak dávno, že by som musel rozklknúť.... ale body brali v Žiline. Keď tam boli ako hostia, nie ako domáci. Divácke návštevy na hosťujúcich štadiónoch sú viac, než smutné.

8. NEWCASTLE UNITED NOVÉ ZÁMKY

Internety hovoria o sporoch v klube Novozámčanov, ale Internety nemajú vždy pravdu. Faktom ostáva, že Newcastle tabuľkou pozvoľne klesá. Zabolieť asi zabolela najmä prehra s Kamzíkmi.  Hokejisti, ktorí sa dlhodobo pýšili skvelou obranou, zrazu inkasovali poltucet. Navyše už druhý v tomto mesiaci. Brankár Andrej Košarišťan ale bráni stále veľmi dobre, vyslúžil si pozvánku na pohár a čokoládu vo Švajci.

7. ISKRA SMREČINA BANSKÁ BYSTRICA

Barani sa môžu pochváliť novou posilou, ide o Jordona Southorna. Rodák z Quebecu bol v roku 2008 draftovaný v 4. kole Šabľami z Buffala, NHL si nikdy nezahral. Absencia obrancov schopných zbierať aj kanadské body sa prejavila aj v poslednom zápase, keď Iskra nedokázala skórovať na ľade Miškolca a po futbalovom výsledku odišla z prázdnymi rukami. Tešiť sa môže len Andrej Šťastný, aj on cestuje na turnaj so Šatanovcami.

6. MAC UJBUDA

Slabší z dvojice maďarských klubov nedal šancu Lokomotíve na vlastnom štadióne. Opakujeme sa, ale škoda zlého začiatku v súťaži, nemuseli mať v kolónke inkasovaných gólov hrozivé číslo 111. Netreba však plakať nad trafenou žrďkou, mužstvo sa pozbieralo a momentálne sa prediera tabuľkou smerom nahor. Aj keď nemôžu vypadnúť je to pre hokejistov dobrý impulz do ďalšej práce. Ako sa hovorí. Playoff, aspoň jeho predkolo, nevyzerá vôbec nereálne.

5. DUKLA TRENČÍN

Čo s Vojakmi? Nehrajú zle, ale ani veľmi dobre. S Medveďmi z Detvy stratili bod, v ďalšom zápase zastavil Lokomotívu dvoma gólmi sám Marek Hecl. Dostal následne zaslúženú pozvánku do reprezentácie. Siedme miesto Dukly v skutočnej tabuľke je ale stále povážlivé.

4. VSŽ KOŠICE

Košice si dali trip po súperových klziskách, na ktorom vyhrali v Budapešti. Zapisovatelia sa zapotili, lebo skórovali Nagy aj Nagy. V Nitre odohrali slušný zápas pred očami Telovýchovného vedúceho, prinášame jeho postrehy: "V jednej presilovke VSŽ celé dve minúty držali puk na hokejkách v útočnej tretine. Góly vo výhode ale dávali Corgoni, konkrétne dva a preto o dva vyhrali. Minútou zápasu bola jedna uprostred druhej tretiny. Najprv po ose Nagy - Koch - MuhotamZasunul vyrovnali VSŽ na 2:2 aby o chvíľočku Kerbashian vysunul Majdana a ten zasunul Habalovi za chrbát po krásnom blafáčiku. Puk."

3. PLASTIKA NITRA

Corgoňom možno repre pauza nepríde vhod. Formu majú parádnu. Vlkom naložili deviatku, porazili v peknom zápase aj lídrov z východu. Pod Zoborom môžu mať radosť aj z nominácie mušketierov Lantošiho, Bučeka a Rapáča.

2. DVTK MISKOLC

"Pusti Maďarov do extraligy a oni začnú vyhrávať," hovorí staré slovenské príslovie, prípadne porekadlo. Žeby predsa len fungovali trénerské metódy Glena Hanlona? Miškolec prehral naposledy 23.11. a nie, nebola repre prestávka.  výhry nad Popradom a Bystricou sa cenia, aj oni majú nakorčuľované do playoff. Ako dlho bude trvať víťazná séria mužstva a na ktorom mieste tabuľky sa zastavia? Uvidíme po prestávke.

1. POPRAD-TATRY

Kamzíci sa s tým nebabrú. Nerobí im problém otáčať zápasy v záverečných tretinách, alebo ich minimálne naťahovať o predĺženie. Cez prekážky skáču rovnako hravo, ako po tatranských končiaroch. Hokejisti Popradu poriadnu sériu prehier v sezóne ešte ani nezažili. Jediné dva zápasy za sebou stratili v polovici októbra. Na prekvapenie si Ramsay so Šatanom na turnaj do Švajčiarska nikoho nezavolali.