Postrehy z ponocovania: Slovensko - Švédsko

Gól. V slovenskej sieti.  (photo: SITA/AP Photo/JOEL MARKLUND)

Gól. V slovenskej sieti. / (photo: SITA/AP Photo/JOEL MARKLUND)

Hokejisti s dvojkrížom na hrudi sa ani poriadne nevyspali a už boli znovu na ľade. Čakali na nich podobne nevyspatí severania.

OZAJ RÝCHLY HOKEJ

Juniorský hokej je krásny. Nie je zaťažený prehnanými taktickými manévrami, ale šikovnosť na hokejkách nechýba. Prirátajme rýchle nohy a máme ideálnu zmes pre športový zážitok.

Ruky na na ovládače, koľko prečíslení 3:1 uvidíte na „A“ šampionáte v jednom zápase? Do polovice stretnutia som napočítal až tri situácie pri hre 5:5 a vynikajúci únik Líšku vo vlastnom oslabení.

A gól "koruniek" na 3:1 bol taký biliardový, že by aj sám Ronnie O´Sullivan uznanlivo pohol obočím.

ZAKRÍKNUTÍ DIVÁCI

Nemôžem sa zbaviť pocitu, že divákov súboje juniorov, ktorí nie sú Kanaďanmi, veľmi neberú. Možno je to len zle nastavenými ruchovými mikrofónmi.

Za 40 minút videli diváci štyri góly a napriek tomu bolo počuť konverzácie hráčov na ľade a výkriky zo striedačky...

SLABŠÍ ZAČIATOK

Našim sa nepodarilo zopakovať entuziazmus z úvodného zápasu. Na regeneráciu sme mali o hodinu a pol viac, ako súperi, ale najvypuklejší problém slovenského hokeja, slabšie korčuľovanie, bol v úvodnom dejstve evidentný.

Evidentný je aj enormný rozdiel v kvalite nášho tímu. Komentátorom stačí v podstate opakovať mená Hrehorčák-Liška-Roman a majú „hotovo,“ čo sa útočnej fázy týka. Druhá a tretia tretina už boli strelecky vyrovnané, body ale boli v noci na dnes ďaleko.

NAIVNÉ VYLÚČENIA

Dve z troch úvodných vylúčení z nášho pohľadu absolútne zbytočné – útočný faul a nebezpečná hra vysokou hokejkou nepatria do taktického portfólia v zápase proti veľkému favoritovi. Práve po nebezpečnej hre so zvdihnutou hokejkou Švédi potvrdili svoj cit pre rozvážne využívanie nerovnovážneho stavu.

„ČOTIŠIBE GÓL“

Najkurióznejší gól v kariére mladého rodáka z Martina Fafráka. Bol z kategórie „nevieš, čo z pukom, tak ho prenechaj zmätenému obrancovi.“ Miloš určite doteraz netuší ako sa ku gólu dostal, ale takéto detaily si budú pamätať len videoarchívy a Marcel Merčiak.

AKO ĎALEJ?

Pred zápasom proti Švédom sme boli optimisti so sklonmi k realizmu v dôsledku predošlých meraní síl. Realisti musíme byť aj pred zápasom so Suomi.

Veríme, že sa nezopakuje hororový scenár z roku 2015, keď mladých Slovákov vyklepala generácia super talentov Sebastiana Aha a Patrika Laineho. Výsledok 3:8 bol pre brankára Adama Húsku a zvyšok mužstva poriadne veľkým sústom. V poslednom vzájomnom zápase na šampionáte sme však s Fínmi hrali vyrovnanú partiu, body nám vzala až záverečná tretina.

Bolo by pekné, keby sme zo zápasu tentokrát uchmatli nejaký ten bod my. Nech hrozivé skóre vzájomných stretnutí (0:5 od roku 2015) trochu upravíme.