10 Naj... podľa TakUrčitee: Šialené skraty hviezd

29.10.2013 / Martin Petro
Výraz Javiera Mascherana tesne potom, ako mu v kvalifikačnom zápase v Ekvádore, ehm, drblo. (photo: SITA/AP Photo/Dolores Ochoa)

Výraz Javiera Mascherana tesne potom, ako mu v kvalifikačnom zápase v Ekvádore, ehm, drblo. / (photo: SITA/AP Photo/Dolores Ochoa)

A sme tu opäť. Populárny rebríček 10 NAJ si na týždeň oddýchol, aby sa vrátil ešte silnejší. Verím, že máte radosť. Rebríčky sú totiž ako thajské masáže s happyendom; sú dobré na relax, príjemné už od začiatku, ale najlepšie úplne na konci (aj keď presne viete, čo vás na konci čaká).

V tomto vydaní mapujeme prípady futbalového šialenstva. Vyselektoval som pre vás desať najpikantnejších prípadov, v ktorých futbalovej hviezde ľudovo povedané „drblo“. Všetky sa logicky končia červenou kartou. Niektoré incidenty sú istým zvráteným spôsobom úsmevné, pri iných ostáva rozum stáť o trošku viac. Každopádne, je sa na čo tešiť. Bude totiž aj jedna divoká karta ako bonus.

10. Javier Mascherano

Začíname pomerne čerstvým zárezom na pažbe temperamentného Javiera Mascherana. Chlapík je známa firma, tieto veci sa na neho lepia. Do rebríčka sa dostal vďaka tomu, že celý incident je pomerne komický. Udial sa toto leto, 4 minúty pred koncom kvalifikačného zápasu v Quite, kde Argentína držala prijateľných 1-1. Prijateľných preto, lebo do výšky 3000 m.n.m. sa chodí v prvom rade neprehrať. Javiera práve z ihriska vynášal golfový vozík na odvoz ranených, no vodič išiel na jeho vkus zrejme príliš rýchlo. Povedal som mu, aby išiel pomalšie, no on na to nedbal, tak som zaregoval. Nebolo to správne. Mascheranovi drblo a šoféra niekoľkokrát kopol kopačkou do chrbta. Vozík hneď na to konečne spomalil. Nie, on dokonca zastavil, pretože pribehol rozhodca a prekvapeného Mascherana vylúčil hneď ako sa postavil na nohy. Riedky vzduch úsudku nepomáha.

9. Jose Jimenez

Jose Jimenez síce nie je žiadna hviezda (ktorej by drblo), no tento prípad tu rozhodne nesmie chýbať, veď posúďte sami. Zápas medzi Belou Vistou a San Juanom v nižšej lige musel byť prerušený, keď na ihrisko vbehol pes, miestny guláš. Túžba pokračovať v hre bola u Joseho Jimeneza určite väčšia ako chuť do hry Javiera Mascherana. Netrpezlivý Jose totiž chytil psa pod krk, dobehol s ním k autovej čiare a pokúsil sa prehodiť ho za ochranné pletivo vysoké zhruba dva metre. Neúspešne, hafan urobil akrobatický premet, odrazil sa od pletiva a v ďalšom akrobatickom premete dopadol späť na ihrisko. Jose si tým veľké sympatie nezískal, obkľúčili ho hráči súpera a z tribúny na státie, kam sa snažil zviera „odložiť“ jeho smerom lietali všakovaké predmety. Rozhodca ani nemusel byť nadšený ochranca práv zvierat, aby útočníka za jeho necitlivý akt poslal predčasne pod sprchy. 

8. Francesco Totti

V roku 2010 hralo Tottiho AS Rím finále pohára s Interom Miláno, a v tom čase za nich ešte hrala figúrka Maria Balotelliho. Už len prítomnosť tejto postavy predznamenáva, že sa stalo niečo zaujímavé. Hralo sa v Ríme, tri minúty pred koncom viedol Inter 1-0 a domácim už trošku tiekli nervy. Prišiel faul pri postrannej čiare, po ktorom Inter rozohral. Balotelli si zobral loptu, prehnal sa cez troch hráčov súpera až k rohovej zástavke, odkiaľ si to drzo namieril rovno do šestnástky. Jeden z troch hráčov, ktorí ho stíhali bol aj rímsky kapitán Totti, ktorého Mario údajne predtým urazil výsmešnými rečami o tom, že je už „hotový“. Totti ho dobehol pri jednej z kľučiek a tušil zrejme celú dobu, čo sa chystá urobiť. V plnom náprahu Balotelliho zozadu zložil kopancom do holene ako vianočnú jedličku. Ten sa chudák sklátil na zem a mohol byť asi aj rád, že má nohy stále do O a nie do X. Totti na červenú kartu ani nečakal, po tom, čo mu drblo sa vybral rovno do kabíny. Najlepšie celú situáciu ilustrovalo gesto Daniele De Rossiho - Tottiho dlhoročného spoluhráča - ktorý stál asi 30 metrov od miesta činu. Po spoluhráčovom zákroku sa chytil za hlavu ako po vlastnom góle. Rímsky cisár musí byť občas krutý.

7. Eden Hazard

Chelsea prehrávala na Swansea 2-0 a do konca neostávalo veľa času, ale stále dosť na vyrovnanie. Lopta sa dostala za bránku a rozohrávať mali domáci, ktorí sa logicky nikam neponáhľali, veď načo. Rovnaké pokyny dostali zrejme aj podávači lôpt, ktorí svoju prácu robili až teatrálne pomaly. Jeden z nich provokoval už len tým, ako sa pri tom tváril, poznáte to. Eden Hazard sa na to nemohol dívať a pokúsil sa zobrať veci do vlastných rúk. Loptu z rúk ale ballboy pustiť nechcel, bola to predsa jeho robota. Začala naťahovačka, pri ktorej chlapec spadol na loptu a kryl ju vlastným telom. Eden to nevydržal a ballboya špičkou kopačky trošku pomasíroval po rebrách. Nasledovalo nevyhnutné divadlo a prirodzené vyvrcholenie v podobe červenej karty. Nuž ale ruku na srdce, koľkým z vás by v podobnej situácií určite nedrblo?

6. Lee Bowyer + Kieron Dyer

Aston Villa zvyšuje v St.James Parku proti domácemu Newcastlu na 3-0. O pár minút dochádza v stredovom kruhu ihriska k potýčke dvoch hráčov, ktorí si to rozdajú ručne stručne a obaja sú následne vylúčení. Čo dodáva celej veci na pikantnosti a pozornosti je to, že obaja majú rovnaký, pásikavý, čierno-biely dres. Bitka dvoch spoluhráčov možno nie je až taká výnimočná, tréningový proces toho už zažil. Ale predviesť niečo také v majstrovskom zápase najvyššej anglickej ligy, na to musí hráčom pekne, no čo iné, drbnúť. Lee Bowyer a Kieron Dyer to dokázali, vyslúžili si exemplárny trest od klubu, FA, manželiek a bohvie koho všetkého. Oficiálna verzia dôvodu sporu bola tá, že jeden druhému neprihral, keď mal a gradácia sa postarala o zvyšok. Neoficiálna verzia je tá, že prikázanie nikdy nepožiadaš manželku blížneho svojho pre jedného z dotyčných nebolo práve sväté.

Prvú polovicu rebríčka máme za sebou, na jeden deň myslím 5 prípadov futbalového šialenstva úplne stačí. To najlepšie vás čaká samozrejme až zajtra. Vrátane záverečného happyendu, ktorý happyendom v skutočnosti vôbec nebol. Odhalenie, komu zo všetkých drblo najviac, si určite nenechajte ujsť a nalaďte si kanál TakUrčitee aj zajtra. 

Martin Petro

Martin Petro

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2013. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár