Monoposty na trati. Poradie tímov v našom rebríčku. (photo: SITA/AP Photo/Lefteris Pitarakis)

Motochart: Po letnej prestávke

B.J. Texo

Štvortýždňová prestávka pre fanúšikov, počas ktorej si tímy museli vybrať povinné dvojtýždňové voľno, je na konci. Čaká nás druhá polovica sezóny (dobre, fakticky stred sezóny bol niekedy v tom momente, keď v 34. kole prechádzal Nico Rosberg na Veľkej cene Nemecka zákrutou Spitzkehre) do ktorej mnohé tímy nastupujú s veľkými očakávaniami a zopár z nich si vyskúša aj nových jazdcov. Ako sú na tom si môžete prečítať v neobjektívnom rebríčku TakUrčitee.


Mercedesu Ross Brawn v pit lane, ale nielen tam, chýba. (photo: SITA/AP Photo/Luca Bruno)

Mercedesu chýba pán Tlačenka

Branislav Ježík

Je to už osem mesiacov odvtedy, čo Ross Brawn oznámil svetu, že odchádza z tímu Mercedes a minimálne na jeden rok aj z celej formuly 1. Z tímu, ktorý sám staval na nohy po tom, čo ho odvrhla Honda ako svoje nechcené dieťa a ktorý by bez neho dnes sotva existoval.


Bernie Ecclestone tam, kde sa cíti najlepšie. V pit lane. (photo: SITA/AP Photo/Lai Seng Sin)

Bernieho poker, alebo je formula 1 chorá? Časť II.

Branislav Ježík

Predchádzajúcu časť sme končili v momente, keď sa tímy zbavili svojho podielu na komerčných právach vo formule 1 a zverili ich do rúk Bernardovi Charlesovi Ecclestonemu. Dnes sa pozrieme, ako tento príbeh pokračoval ďalej. Budú tu lietať čísla, miliardy, percentá a akcie, takže študenti ekonómie, špeciálne tej zameranej na manažérstvo, zbystrite pozornosť.


Bernie Ecclestone na súde v Mníchove. (photo: SITA/AP Photo/Matthias Schrader)

Bernieho poker, alebo je formula 1 chorá? Časť I.

Branislav Ježík

Bernard Charles Ecclestone sa v utorok opäť dostal na titulky minimálne športových správ. Dôvodom je ukončenie jeho súdneho sporu s bankou Bayerische Landesbank. Skončilo sa to istou formou súdneho vyrovnania, ktorú umožňuje nemecké právo a Bernieho to stálo maličkosť: 100 miliónov amerických peňazí ostane Bavorsku a k tomu ešte 25 miliónov ako odškodné pre banku.


Najakčnejšiu a zároveň najnebezpečnejšiu pózu pre fotografov strúhol včera Felipe Massa na Williamse.  (photo: SITA/AP Photo/dpa, David Ebener)

Formula 1: Kauza prilby Nica Rosberga

Branislav Ježík

Formula 1 sa pýši tým, že sledovanosťou môže konkurovať majstrovstvám sveta vo futbale a olympijským hrám. Úsudok radšej necháme na vás, ale nemeckí diváci na poloprázdnych tribúnach by vás nemali nechať dlho na pochybách. Neprišli napriek tomu, že vstupenky boli lacnejšie o celých 77 €. Usporiadateľ totiž nepredvídavo sľúbil, že vstupné zníži o 11 € za každý jeden gól, ktorý dá Nemecko v zápase s Brazíliou...


Lewis Hamilton sa dojal na pódiu po výhre na Veľkej cene Anglicka.  (photo: SITA/AP Photo/Lefteris Pitarakis)

Toto Hamilton potreboval

Branislav Ježík

Veľká cena Veľkej Británie na okruhu, ktorý si hovorí domov britského motoršportu, opäť raz nesklamala. Priniesla takmer všetko, čo motoristické preteky priniesť môžu: súboje koleso na koleso, prekvapenia spôsobené taktizovaním pri typickom anglickom počasí, nehody so šťastným koncom a nakoniec aj víťazstvo domáceho jazdca hnaného davmi fanúšikov na tribúnach. 


Nečudujme sa úsmevu Sira Franka. Čakal, kým budú obidve jeho autá v prvej rade na štarte presne 3997 dní.  Alebo 10 rokov, 10 mesiacov a 20 dní k tomu. (photo: SITA/AP Photo/Kerstin Joensson)

Skončí Williams konečne na pódiu?

Branislav Ježík

Ak sa vám budú zdať Mercedesy na štarte Veľkej ceny Rakúska akési biele, tak to nebude tým, že by vás klamal zrak. Mercedesy totiž budú v prevej rade, ale len pod kapotami monopostov Williams. Prekvapenia sa nedejú len na majstrovstvách sveta vo futbale.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26