Magdalénka, Danielka a ani Dominika to Kanady nepocestujú. (photo: SITA/(AP Photo/El Nuevo Herald, David Santiago)

Ako sa Magdaléna Rybáriková zodpovednosti zľakla

Štefan Cebro

Už pár dní môžeme oslavovať, že v elitnej sedemdesiatke máme päť tenistiek, čo je historický úspech nášho ženského tenisu. Ale čo nám to je platné, keď reprezentácia asi klesne len do druhej skupiny. A to sme hrali pred rokom semifinále, v ktorom sme boli blízko blizúčko postupu do finále.


Slovenskoooo! Vyhrali sme s Rakúšanmi, no a čo ďalej? (photo: SITA/Ján Slovák)

Elefantastické!

Martin Petro

Elefantastické! Naši tenisti zabojovali a cez nebezpečné Rakúsko postupujeme do baráže o svetovú skupinu. O skvelý výsledok 4-1 sa postarala celá naša nominovaná štvorica, a to takmer rovnakým dielom.


Grigor Dimitrov má pred sebou skvelú budúcnosť s raketou v ruke. (photo: SITA/AP Photo/Mark J. Terrill)

Dimitrov, Raonic či iní môžu v budúcnosti vyzvať Djokoviča s Nadalom

Štefan Cebro

Hovorí sa, že v dnešnej dobe, keď potrebujete na vrcholovú hru rovnako skvelú fyzičku ako silu, dozrieva tenisový hráč niekedy okolo 27. či 28. roku, ak nemá supertalent a vôľu ako spomínaní dvaja najlepší tenisti. V rebríčku sa nachádza viacero do 25 rokov, ktorí majú na to, aby sa dostali do elitnej desiatky a možno až medzi päť najlepších tenistov.


Cez víkend bude znova zaostrené na Miloša Mečířa. Ako počas každého daviscupového víkendu. (photo: SITA/Gabriel Kuchta)

V Davis Cupe ide znovu o veľa

Martin Petro

Najteplejší slovenský marec všetkých čias máme za chrbtom, tvrdilo rádio, ktoré nikdy neklame. Pekne bude aj v apríli a nielen preto, že sme si za kráľa krajiny zvolili filantropa. Kvitnúť budú tulipány a všeličo iné, napríklad aj naše šance na návrat do svetovej skupiny Davisovho pohára.


Dominika repre šatičky odložila na čas hlbšie do skrine. (photo: SITA/Ján Slovák)

Reprezentačný dres náš najcennejší

Martin Petro

Domča si najlepšia sa rozhodla nereprezentovať Slovensko v barážovom stretnutí v Kanade, kde si budeme zachraňovať náš prvoligový zadok po zbabranom súboji s Nemeckom. Namiesto toho sa prihlásila na turnaj WTA 250 v Koala Lumpur, pretože cíti, že tento rok má konečne šancu preniknúť do top 10. 


Fešákov je päť, ale dôvody na návštevu NTC sú aj iné. (photo: SITA/Ján Slovák)

Päť dôvodov, prečo prísť na Davis Cup

Martin Petro

Od piatku do nedele sú v Bratiske Lotyšskí mužskí tenisti. Rozdajú si to s našimi o to, kto si to rozdá s Rakušanmi o to, kto si to rozdá na jeseň v playoff o svetovú skupinu. Toto je pätoro dôvodov, pre ktoré sa oplatí navštíviť NTC.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35