Najakčnejšiu a zároveň najnebezpečnejšiu pózu pre fotografov strúhol včera Felipe Massa na Williamse.  (photo: SITA/AP Photo/dpa, David Ebener)

Formula 1: Kauza prilby Nica Rosberga

Branislav Ježík

Formula 1 sa pýši tým, že sledovanosťou môže konkurovať majstrovstvám sveta vo futbale a olympijským hrám. Úsudok radšej necháme na vás, ale nemeckí diváci na poloprázdnych tribúnach by vás nemali nechať dlho na pochybách. Neprišli napriek tomu, že vstupenky boli lacnejšie o celých 77 €. Usporiadateľ totiž nepredvídavo sľúbil, že vstupné zníži o 11 € za každý jeden gól, ktorý dá Nemecko v zápase s Brazíliou...


Lewis Hamilton sa dojal na pódiu po výhre na Veľkej cene Anglicka.  (photo: SITA/AP Photo/Lefteris Pitarakis)

Toto Hamilton potreboval

Branislav Ježík

Veľká cena Veľkej Británie na okruhu, ktorý si hovorí domov britského motoršportu, opäť raz nesklamala. Priniesla takmer všetko, čo motoristické preteky priniesť môžu: súboje koleso na koleso, prekvapenia spôsobené taktizovaním pri typickom anglickom počasí, nehody so šťastným koncom a nakoniec aj víťazstvo domáceho jazdca hnaného davmi fanúšikov na tribúnach. 


Nečudujme sa úsmevu Sira Franka. Čakal, kým budú obidve jeho autá v prvej rade na štarte presne 3997 dní.  Alebo 10 rokov, 10 mesiacov a 20 dní k tomu. (photo: SITA/AP Photo/Kerstin Joensson)

Skončí Williams konečne na pódiu?

Branislav Ježík

Ak sa vám budú zdať Mercedesy na štarte Veľkej ceny Rakúska akési biele, tak to nebude tým, že by vás klamal zrak. Mercedesy totiž budú v prevej rade, ale len pod kapotami monopostov Williams. Prekvapenia sa nedejú len na majstrovstvách sveta vo futbale.


Na čele Motochartu pri pitstope pred kolečkom pretekov v Európe je Mercedes. (photo: SITA/AP Photo/Emilio Morenatti)

Motochart update: Rok krysy

B.J. Texo

Cirkus formuly jeden sa chystá na perepúť po Európe, počas ktorej si na jeden víkend odskočí do Kanady. Pozrite sa spolu s prvým neobjektívnym športovým portálom, ako sa zmenilo rozloženie síl od posledných predsezónnych testov, ktoré sme načrtli v prvom Motocharte a čo môžeme čakať od tímov po prvej štvrtine sezóny.


Mercedes a v ňom Lewis Hamilton. Favorit VC Číny? (photo: SITA/AP Photo/Andy Wong)

F1: V krajine červeného draka

Branislav Ježík

Prvá veľká cena v Ríši stredu sa tak, ako posledné podujatie v Bahrajne, konala v roku 2004. Ale na rozdiel od neho sa v Číne budú jazdiť už jedenáste preteky. V roku 2011 bolo podujatie v Perzskom zálive zrušené kvôli nepokojom. Keďže v Číne sa protesty nenosia, aj tento rok nás čakajú preteky na okruhu vystavanom severovýchodne od najväčšieho čínskeho mesta, na mieste, kde ešte pred pár desiatkami rokov boli bažiny.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28