(photo: )

Osemfinále Majstrovstiev sveta všetkých čias v tenise žien

David Pavlik , Denis Bohumil Schvarcz a Martin Cejo Bosák

Šestnásť duelov 1.kola Majstrovstiev sveta všetkých čias v tenise žien, v ktorom hlasy čitateľov TakUrčitee určia najlepšiu, aká kedy držala tenisovú raketu v ruke, je za nami. Pavúk pokročil do ďalšej fázy, 16 tenistiek zabojuje dnes o svoje miesto vo štvrťfinále. Práve Vaše hlasy rozhodnú o tom, ktoré zástupkyne nežnejšieho pohlavia zostanú v hre o ďalší titul do už aj tak bohatej zbierky. 


James Blake. (photo: SITA/AP Photo/Andrew Brownbill)

Silný príbeh Jamesa Blakea

Martin Petro

Na záver prvého kalendárneho roka existencie nášho webu dovoľte pripomenúť niektoré z článkov, ktoré medzi čitateľmi od apríla zarezonovali. Označíme ich veľavravným logom, pribúdať budú denne. Šport nie len o góloch, bodoch a sekundách, ale často aj o príbehoch. Niekoľko silných tenisových opísal Martin Petro. Napríklad aj ten Jamesa Blakea.


Keď sa povie Stefan Edberg, pamäť vyhodí na 80% podobný obrázok. Zvyšných 20% snímku z podania.  (photo: SITA/AP Photo/Jae C. Hong)

Žiaden Edberg, žiaden Wilander

Martin Petro

Tento článok by mal byť celý o slovenskom domácom Daviscupovom víkende. Nech sa na to avšak dívam akokoľvek, vychádza mi (bohužiaľ alebo chvalabohu) iba jeden možný, veľmi priamočiary scenár.


To on!  (photo: SITA/AP Photo/Michel Euler)

Na betón: Najväčší rivali histórie

Martin Petro

Finále mužov obstará Nadal a Djokovič. Bude to ich vzájomný zápas číslo 37. Dostanú sa ním na delené prvé miesto v rebríčku najväčších rivalít Open éry. Zrejme nebudeme čakať dlho a dvojicu Lendl/McEnroe na čele legitímne vymenia.


Richard Gasquet sa teší presne tak, ako tipujúci, ktorí uverili našim tipom pred štvrťfinále. (photo: SITA/AP Photo/Julio Cortez)

Na betón: Kto poslúchol, zbohatol

Martin Petro

Ako spieva Janko Kurič: Ja som to vedel a už mám zbalené. Kto nás poslúchol, zbohatol a má už zbalené tiež. Minimálne za novým životom na Francúzskej riviére, pretože až toľko sa dalo na dvoch štvrťfinále zarobiť.


Najobávanejší jednoruký bekhend na svete. (photo: SITA/AP Photo/Mike Groll))

Federer môže skončiť, má dôstojného pokračovateľa

Štefan Cebro

„Joj keby ten Stanislas hral takto pred troma či štyrmi rokmi,“ povzdychlo si vo štvrtok v noci mnoho švajčiarskych fanúšikov. Ak by totiž Stanislas Wawrinka predvádzal výkony aké momentálne ukazuje na US Open pred časom, určite by mohol Roger Federer pomýšľať aj na zisk Davisovho pohára. 


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34