Quarterback Indianapolis Colts Andrew Luck mal viac, než len šťastie pri obrate v prvom kole playoff proti Kansas City. Takto položil touchdown v poslednej štvrtine. (photo: SITA/AP Photo/Michael Conroy)

Divoký víkend NFL

Vlado Kurek

Dve najlepšie mužstvá v konferencii majú v prvom kole playoff NFL voľno. Zvyšné štyri hrajú medzi sebou takzvané wild card zápasy, o možnosť dostať sa do druhého kola a vyzvať čakajúcich šampiónov. Ak treba brať niekoho z víkendového kola divokých kariet veľmi vážne, sú to San Francisco 49ers s ich skvelým rozohrávačom. 


Tony Romo, quarterback Dallas Cowboys potreboval v pondelok epidurálku. (photo: SITA/AP Photo/Tony Gutierrez)

NFL Power Ranking: Playoff o týždeň skôr

Vlado Kurek

Základná časť ligy amerického futbalu vstupuje do posledného kola. Stále je niekoľko premenných neznámych a neistých, takže pôjde o naozaj turbulentný víkend. Naši favoriti Broncos a Seahawks nie sú ešte presne tam, kde chceli byť – na domácom ihrisku počas celého playoff, naopak Steelers, Dolphins, Eagles a Cardinals majú ešte stále akú-takú šancu sa do turnaja dostať.


Pete Caroll, tréner Seattle Seahawks sa teší ako malý chlapec po výhre nad New Orleans Saints. (photo: SITA/AP Photo/Scott Eklund)

NFL Power Ranking: Štvordownový drive

Vlado Kurek

Keď už ide naozaj do tuhého, mužstvá prestanú odkopávať loptu a hrajú aj štvrtý down, potrebný na posun lopty smerom k endzóne súpera. Pretože vedia, že ak neskórujú, sú mimo.  Sezóna má pred sebou posledné štyri zápasy a už nie je čas a priestor na prehry.


Larry Fitzgerald (v červenom) a Arizona Cardinals vybehli aj v našom rebríčku. (photo: SITA/AP Photo/Rick Scuteri)

NFL Power Ranking: Dve konferencie, dva príbehy

Denis Bohumil Schvarcz

Príbehy dvoch konferencií, na ktoré je rozdelená NFL - AFC a NFC - by nemohli byť rozdielnejšie. Jedna (AFC) obsahuje úzku skupinku dvoch skutočne kvalitných tímov, ktoré si držia ostatné výkonmi výrazne od tela. Druhá (NFC) je zas vyrovnaná tak, že playoff šiestich najlepších môže byť najvyrovnanejšie za posledné roky. Kto sa kam posunul v našom pravidelnom rebríčku aktuálnej teploty?


Nick Foles, rozohrávač Philadelphie hrá skvele. (photo: SITA/AP Photo/Matt Rourke)

NFL Power Ranking: Buď máš QB, alebo nemáš

Vlado Kurek

Ďalší týždeň amerického futbalu, ďalšia porcia prekvapivých výsledkov a skvelých výkonov. Celý čas sme si v našom rebríčku kládli niekoľko otázok. Dokedy budú Chiefs neporazení? Sú Steelers a Giants na odpis? Spasí nakoniec Vick Philadelphiu? Toľko otázok a jediná odpoveď na každú: Nie. A dôvod? Hra quarterbackov.


Gronk(owski) a Patriots sú späť, baby! (photo: SITA/AP Photo/Matt Dunham)

NFL Power Ranking: Veľké zmeny

Vlado Kurek

Máme za sebou 9 hracích týždňov. Niektoré skutočnosti pretrvávajú (neporaziteľnosť Náčelníkov, nemohúcnosť Jaguars a Buccaneers), iné sa stále formujú. A udialo sa zopár veľkých zmien. Očakávajte ich aj v našom rebríčku.


Calvina Johnsona je takto vídať často. Oslavuje touchdown, čo iné? (photo: SITA/AP Photo/Rick Osentoski)

NFL Power ranking: Úbohá Florida

Denis Bohumil Schvarcz

Hoci o čosi neskôr, ako obyčajne, NFL Power poll, rebríček aktuálnej sily tímov po poslednej nedeli nemôže na TakUrčitee chýbať. Ak ste sa po Halloweenskej žúrke živí a zdraví prebudili, prečítajte si, ako sme zoradili kluby v lige amerického futbalu. A potom šup-šup na hroby. Na tie je vždy lepšie chodiť, ako čakať, kto s kyticou, vencom alebo kahancom príde.


Kansas City Chiefs preskočili zatiaľ všetky prekážky v sezóne. (photo: SITA/AP Photo/Ed Zurga)

NFL Power Ranking: New York, New York

Denis Bohumil Schvarcz

Pomaly sa blížime k polčasu základnej časti NFL. Deprimujúce, viem. Tímy majú po šesť-sedem zápasov za sebou, osem rozdelí sezónu na dve rovnaké časti. Niektorým aj ambicióznym zdá sa došiel dych, iní sa stále nesú na víťaznej vlne, ktorou prekvapivo otvorili sezónu.


J.J. Watt a spoluhráči a fanúšikovia z Houstonu krvácajú nielen z nosa. (photo: SITA/AP Photo/David J. Phillip)

NFL: Houston, máte problém

Vlado Kurek

Opäť raz výborný týždeň s niekoľkými veľmi zaujímavými zápasmi. Najskôr skvelý defenzívny zápas Packers a Ravens, potom nervydrásajúcu prestrelku Patriots a Saints. Tri z menovaných mužstiev sa zaslúžene umiestnili v prvej päťke, stále však dýchajú na chrbát Peytonovi Manningovi.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26