Bude Peter Sagan znova kývať v Paríži v zelenom tričku? (photo: SITA/AP Photo/Keystone, Jean-Christophe Bott)

Zazelení sa Saganovi aj do tretice?

Andrej Fuksa

Posledné dva ročníky Tour de France zmenila Slovensko na cyklistickú republiku a najväčšou troškou do toho prispel náš zelený Tourminátor, Peter Sagan. So zelenými predpoveďami buďme ale opatrnejší. Na Tour sa totiž zíde kvalitná smotánka rýchlych cyklistov.


Posledné metre Okolo Slovenska 2014. (photo: SITA/Jozef Jakubčo)

Plusy a mínusy Okolo Slovenska

Andrej Fuksa

Cyklistické preteky prechádzajúce krížom-krážom po Slovensku včera dopísali svoju 58. kapitolu. Či vydarenú? To si povieme v nasledovných riadkoch. Finálová etapa do Bratislavy bola spojená so sprievodnou akciou pre verejnosť „Energia na kolesách“. Išlo sa z Gabčíkova a aj amatéri si mohli vyskúšať jazdu v pelotóne, či cieľový špurt. Šesťdesiat kilometrov schovaný v balíku som mal možnosť premýšľať nad pozitívami a negatívami celého podujatia. 


Bicykle a všeličo okukáte na Bike & Tour Expo (photo: SITA/AP Photo/Julie Jacobson)

Bicyklové EXPO

Mišo Hudák

Piateho, šiesteho a siedmeho júna bude v Košiciach ŠKODA BIKE & TOUR (http://www.bikeandtour.sk), veľtrh bicyklovania, ktorého poslaním je dostať ľudí späť do sedla, ukázať im, že cestovať sa dá aj inak ako autom, dovolenka na dvoch kolesách môže byť skvelá zábava pre celú rodinu a podporiť iniciatívy smerujúce k skvalitňovaniu cyklistickej infraštruktúry v meste i mimo neho.


Hore kopec, dolu kopec. (photo: SITA/AP Photo/Fabio Ferrari)

Papierové predpoklady: Najkrajšie cyklovrchy

Mišo Hudák

Pre všetkých, ktorí emigrovali, alebo nad tým intenzívne uvažujú každý deň, ale aj pre tých, ktorí sa vedome rozhodli zostať a emigrovať

do útrob svojej duše, existuje drobné potešenie, ktoré núka táto krajina. Topografia, reliéf a morfológia západného, stredného a najmä východného Slovenska ponúkajú nesmierne bohatú ponuku vrchov, kopcov, hôľ, dolín, náhorných planín a originálneho, neopozeraného, dobre utajovaného prírodného dedičstva.


Pohľad z bicykla je ešte krajší, ako tento pohľad na bicykel. (photo: SITA/AP Photo/dpa, Arno Burgi)

Papierové predpoklady: Bicyklovanie je sexi/sexy

Mišo Hudák

Pravdepodobne ste už pochopili, že kto nebicykluje je zombie. Množstvo pribúdajúcej literatúry o vrcholovom aj voľnočasovom bicyklovaní,

bicykloch, súčiastkach, doplnkoch či infraštruktúre rastie priamo úmerne s popularitou tohto životného štýlu. Tri nasledujúce knihy zaberajú obsahovo aj formálne široké spektrum vyššie uvedených cyklo odvetví.


Nairo Quintana, dravec čo fičí na galuskách. (photo: SITA/AP Photo/Fabio Ferrari)

Čo sa stane na Zoncolane

Andrej Fuksa

Giro d´Italia, najväčší cyklistický sviatok na apeninskej čižme sa blíži k veľkému finále. Po dnešnom výstupe na bájny Monte Zoncolan riaditelia tímov pre celkové poradie budú môcť bilancovať. Čerešnička na ružovej torte bude skutočne stáť za to.


Giro štartuje v Írsku a Írsko sa zafarbilo doružova. Vrátane oviec. (photo: SITA/AP Photo/Peter Morrison)

Štartuje najväčšia talianska párty na cestách

Andrej Fuksa

Prvá Grand Tour sezóny, slávne Giro d´Italia, dostáva najmä v našej geografickej šírke menšiu pozornosť divákov ako Tour de France, avšak nájsť si vhodné internetové streamy sa oplatí každý rok. Dlhé, tvrdé kopce sú vždy ozdobou pretekov a inak to nebude ani na 97. ročníku. 


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14