Matteo Trentin porazil Sagana o takýto kúsok. (photo: SITA/ASO)

Touretizovanie: Smola, choď už preč!

Andrej Fuksa

To už nie je možné, povedal si včera nejeden slovenský cyklofanúšik. Prehať o takú vzdialenosť (ani neviem koľko nanometrov to bolo) sa v hokeji rovná dostať gól v poslednej stotine, v tenise si nechať ujsť zápas zo stavu 6:0 5:0 a 40:0 alebo kúpiť si lístok na koncert Desmodu. No skrátka dosť na tom, že nášho Tourminátora naďalej sprevádza obrovská smola. Slovami klasika, už by si mohol aj vyhrať etapu, keď chce získať zelený dres.


Contador. (photo: SITA/AP Photo/Peter Dejong)

Touretizovanie: Po stopách prvej svetovej

Andrej Fuksa

Trasa včerajšej etapy kopírovala kilometre zákopov, kde sa odohrávala prvá svetová vojna. Pri pohľade na podmienky; blato na kamenných cestách, pády a zašpinené tváre cyklistov by sa mohlo zdať, že sa odohrávajú rekonštrukcie bojov a muži na bicykloch sú špióni v prestrojení.


Bude Peter Sagan znova kývať v Paríži v zelenom tričku? (photo: SITA/AP Photo/Keystone, Jean-Christophe Bott)

Zazelení sa Saganovi aj do tretice?

Andrej Fuksa

Posledné dva ročníky Tour de France zmenila Slovensko na cyklistickú republiku a najväčšou troškou do toho prispel náš zelený Tourminátor, Peter Sagan. So zelenými predpoveďami buďme ale opatrnejší. Na Tour sa totiž zíde kvalitná smotánka rýchlych cyklistov.


Posledné metre Okolo Slovenska 2014. (photo: SITA/Jozef Jakubčo)

Plusy a mínusy Okolo Slovenska

Andrej Fuksa

Cyklistické preteky prechádzajúce krížom-krážom po Slovensku včera dopísali svoju 58. kapitolu. Či vydarenú? To si povieme v nasledovných riadkoch. Finálová etapa do Bratislavy bola spojená so sprievodnou akciou pre verejnosť „Energia na kolesách“. Išlo sa z Gabčíkova a aj amatéri si mohli vyskúšať jazdu v pelotóne, či cieľový špurt. Šesťdesiat kilometrov schovaný v balíku som mal možnosť premýšľať nad pozitívami a negatívami celého podujatia. 


Bicykle a všeličo okukáte na Bike & Tour Expo (photo: SITA/AP Photo/Julie Jacobson)

Bicyklové EXPO

Mišo Hudák

Piateho, šiesteho a siedmeho júna bude v Košiciach ŠKODA BIKE & TOUR (http://www.bikeandtour.sk), veľtrh bicyklovania, ktorého poslaním je dostať ľudí späť do sedla, ukázať im, že cestovať sa dá aj inak ako autom, dovolenka na dvoch kolesách môže byť skvelá zábava pre celú rodinu a podporiť iniciatívy smerujúce k skvalitňovaniu cyklistickej infraštruktúry v meste i mimo neho.


Hore kopec, dolu kopec. (photo: SITA/AP Photo/Fabio Ferrari)

Papierové predpoklady: Najkrajšie cyklovrchy

Mišo Hudák

Pre všetkých, ktorí emigrovali, alebo nad tým intenzívne uvažujú každý deň, ale aj pre tých, ktorí sa vedome rozhodli zostať a emigrovať

do útrob svojej duše, existuje drobné potešenie, ktoré núka táto krajina. Topografia, reliéf a morfológia západného, stredného a najmä východného Slovenska ponúkajú nesmierne bohatú ponuku vrchov, kopcov, hôľ, dolín, náhorných planín a originálneho, neopozeraného, dobre utajovaného prírodného dedičstva.


Pohľad z bicykla je ešte krajší, ako tento pohľad na bicykel. (photo: SITA/AP Photo/dpa, Arno Burgi)

Papierové predpoklady: Bicyklovanie je sexi/sexy

Mišo Hudák

Pravdepodobne ste už pochopili, že kto nebicykluje je zombie. Množstvo pribúdajúcej literatúry o vrcholovom aj voľnočasovom bicyklovaní,

bicykloch, súčiastkach, doplnkoch či infraštruktúre rastie priamo úmerne s popularitou tohto životného štýlu. Tri nasledujúce knihy zaberajú obsahovo aj formálne široké spektrum vyššie uvedených cyklo odvetví.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17