Nairo Quintana, dravec čo fičí na galuskách. (photo: SITA/AP Photo/Fabio Ferrari)

Čo sa stane na Zoncolane

Andrej Fuksa

Giro d´Italia, najväčší cyklistický sviatok na apeninskej čižme sa blíži k veľkému finále. Po dnešnom výstupe na bájny Monte Zoncolan riaditelia tímov pre celkové poradie budú môcť bilancovať. Čerešnička na ružovej torte bude skutočne stáť za to.


Giro štartuje v Írsku a Írsko sa zafarbilo doružova. Vrátane oviec. (photo: SITA/AP Photo/Peter Morrison)

Štartuje najväčšia talianska párty na cestách

Andrej Fuksa

Prvá Grand Tour sezóny, slávne Giro d´Italia, dostáva najmä v našej geografickej šírke menšiu pozornosť divákov ako Tour de France, avšak nájsť si vhodné internetové streamy sa oplatí každý rok. Dlhé, tvrdé kopce sú vždy ozdobou pretekov a inak to nebude ani na 97. ročníku. 


Peter Velits ťahá pelotón. Tešiť sa v cieli ale možno bude niekto iný.  (photo: SITA/Tomáš Somr)

Peťo, podaj mi vodu!

Andrej Fuksa

Reč bude o našom druhom najlepšom cyklistovi v profi pelotóne, Petrovi Velitsovi. Z lídra sa postupne stal domestik, ale za to mimoriadne užitočný a platný. Cez leto vstúpil do zabehnutého stroja BMC, ktorý však občas doplatil na silné individuality. Chýbal tam pravý srdciar, čo aj dušu vypľuje pre svojho lídra. Práve takým sa má stať Peter Velits.


Široký úsmev Simona Gerransa. (photo: SITA/AP Photo/Laurent Rebours)

Liége - Bastogne - Gerrans

Andrej Fuksa

Posledný jarný monument mal byť oslavou cyklistiky a to sa aj v konečnom dôsledku potvrdilo. Síce iným štýlom ako sa na slávnych Liége- Bastogne- Liége zvyklo, ale rozhodne sa nikto nemohol sťažovať, že obetoval slnečné počasie popoludňajšiemu vyvaľovaniu na gauči.


Ilustračné foto. (photo: SITA/AP Photo/Gero Breloer)

Papierové predpoklady: Emancipácia bicykla

Mišo Hudák

Robert Penn prejazdil planétu na bicykli niekoľkokrát, svoje cesty zapísal do niekoľkých kníh, ale Najlepší bicykel na svete - Hľadanie šťastia na dvoch kolesách venoval technologickým pionierom, ktorí detail za detailom pretvárali od konca devätnásteho storočia dreziny, urýchľovače chodcov, kone pre fičúrov, kone pre voľné chvíle, dvojkolesové koče pre chodcov, kostitrasy, velocipédy alebo veľké kolesá do súčasnej podoby bicykla.


Niki Terpstra v cieli Paríž - Roubaix. (photo: SITA/AP Photo/Thibault Camus)

Cyklistické peklo severu je zaslúžene bledomodré

Andrej Fuksa

Mestečko Roubaix sa v nedeľu zafarbilo do farieb tímu Omega Pharma - Quick-Step. Belgický tím dokonale ovládol najslávnejšie klasikárske preteky. Niki Terpstra vyhral a ďalší dvaja jazdci skončili v TOP 10. Všetci fanúšikovia a odborníci sa zhodnú, že sme videli preteky hodné Pekla severu.


Jedno také má Peter Sagan už v novom roku za sebou. Go Peter, Go! (photo: SITA/AP Photo/Fabio Ferrari)

Sagan, Velits, El Pistolero - prvý mladosezónny cykloreport

Andrej Fuksa

Prvé prepichnuté galusky a oškreté lakte si bicyklisti jazdiaci World Tour privodili v novej sezóne na talianskych a francúzskych cestách. Exkluzívnym fanúšikov TourdeFrance odporúčame, aby sledovali sezónu počas celých ôsmych mesiacov. Neprídu tak o mnohé dramatické chvíle. Niektoré z nich prináša náš prvý mladosezónny report. 


Od Petra Sagana očakávame všetci v roku 2014 veľké veci. Teda všetci, okrem ministra financií a jeho štátneho rozpočtu. (photo: SITA/AP Photo/Christophe Ena)

Očakávania slovenského fanúšika

Martin Petro

Športovo bohatý rok 2014 vyvoláva množstvo očakávaní, a to na globálnej aj regionálnej úrovni. My pod Karpatmi máme naše vlastné problémy, o ktoré zvyšok sveta ani nezakopne. Je to tak odjakživa a je to logické. Buďme logickí aj my a rozdeľme si teda túto tému na dve podobné polovičky. Dnes sa venujme tomu, čo od roku 2014 môže očakávať slovenský fanúšik. 


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17