Jedno také má Peter Sagan už v novom roku za sebou. Go Peter, Go! (photo: SITA/AP Photo/Fabio Ferrari)

Sagan, Velits, El Pistolero - prvý mladosezónny cykloreport

Andrej Fuksa

Prvé prepichnuté galusky a oškreté lakte si bicyklisti jazdiaci World Tour privodili v novej sezóne na talianskych a francúzskych cestách. Exkluzívnym fanúšikov TourdeFrance odporúčame, aby sledovali sezónu počas celých ôsmych mesiacov. Neprídu tak o mnohé dramatické chvíle. Niektoré z nich prináša náš prvý mladosezónny report. 


Od Petra Sagana očakávame všetci v roku 2014 veľké veci. Teda všetci, okrem ministra financií a jeho štátneho rozpočtu. (photo: SITA/AP Photo/Christophe Ena)

Očakávania slovenského fanúšika

Martin Petro

Športovo bohatý rok 2014 vyvoláva množstvo očakávaní, a to na globálnej aj regionálnej úrovni. My pod Karpatmi máme naše vlastné problémy, o ktoré zvyšok sveta ani nezakopne. Je to tak odjakživa a je to logické. Buďme logickí aj my a rozdeľme si teda túto tému na dve podobné polovičky. Dnes sa venujme tomu, čo od roku 2014 môže očakávať slovenský fanúšik. 


Budú Saganovci 2014 lepší, ako tí tohtoroční? (photo: SITA/AP Photo/Laurent Cipriani)

Poradňa zmäteného fanúšika: Aký bude Cannondale 2014?

Andrej Fuksa

"Mám otázku zvedavého fanúšika na cykloexpertov TakUrčitee: čo vravíte na doplnenie Cannondale? Bude mať Sagan kvalitnejšie vláčiky pred špurtom?" Vlado. Je to známa problematika. Ako pomôžu Saganovi noví kolegovia? Nikam neodchádzajte, Poradňa zmäteného fanúšika je tu pre vás. 


Cyklisti zamávali sezóne, aj my sa za ňou obzeráme dnes naposledy.  (photo: SITA/AP Photo/Bernard Papon)

Cykloreview 2013: Grand Tours

Števo Kolibár

Nie sú to len golfisti s tenistami, čo si každoročne na Grand Slamoch preťahujú, okrem iného, aj  sily. Vo svojom kalendári majú vlajkové lode aj cyklisti, akurát im hovoria Grand Tours a miesto štyroch sú tri. 


Fabian Cancellara na jarných klasikách znova ušiel aj motorke s kameramanom. (photo: SITA/AP Photo/Michel Spingler)

Jarné klasiky: Korunným princom Cancellaru bol Sagan

Števo Kolibár

Ešte predtým než snehová prikrývka definitívne zahalí náš športový éter, aby sme spoločne s lyžiarmi či hokejistami v napätí očakávali príchod nevyskloňovateľnej olympiády v Soči, zbilancujme si to, čomu už v tomto kalendárnom roku odzvonilo. V pokračovaní našej cyklistickej revue 2013 sa obhliadneme za klasikami, alebo pre fanúšikov verzie „od Sagana“ inak povedané – za jednodňovými pretekmi.


Lance Armstrong (vľavo) a Tyler Hamilton. Hlavné hviezdy dnešných Papierových predpokladov. (photo: SITA/AP Photo)

Papierové predpoklady: Tajné preteky

Mišo Hudák

To čo skúšal William Burroughs s organickými aj anorganickými látakmi na svojom vedomí v polovici dvadsiateho storočia, sa vo svetle knihy Tajné preteky javí ako séria drobných prehreškov v škole v prírode. Predstavte si Al Pacina alebo Johnnyho Deppa, zameňte Miami a Las Vegas za Francúzsko a stredomorské tréningové letoviská a miesto kokaínu a meskalínu servírujte EPO a krvné náhrady.


Peter Sagan práve vyhral siedmu etapu TdF 2013. (photo: SITA/AP Photo/Laurent Rebours)

Sezóna na zapamätanie: Sagan nás bavil a vyhrával, čo sa dalo.

Andrej Fuksa

Sezóna je na konci a preto aj my začíname sumarizovať a hodnotiť uplynulé mesiace na cestách. Cyklistiku si rozdelíme na viacero častí aby vám, čitateľom, nič dôležité neuniklo. Čo by to bolo za poriadok keby sme sa na úvod nepochválili tým najjagavejším, čo na u nás  môžeme nájsť. Súčasný fenomén svetovej cyklistiky, Peter Sagan. Má za sebou sezónu - nielen cyklistickú, ale zo slovenského pohľadu športovú - akú by sme si mali na dlho zapamätať. 


Saganovi Nad Tatrou sa blýska nehrali, o to krajšie sa počúvalo hymna pre víťaza Ruiovi Costovi z Portugalska. (photo: SITA/AP Photo/Luca Bruno)

Slovenská Bittersweet symphony

Števo Kolibár

Nezainteresovaný cyklistický fanúšik si musel prísť na svoje. Tri štvrtiny pretekov sa odohrali v lejaku, videli sme dlhočizný únik a tiež početné pády, ktoré výrazne precedili štartové pole vrátane favoritov. Napokon sme boli aj svedkami úžasného boja o dúhové tričko do posledných decimetrov, ktorému korunu nasadilo víťazstvo veľkého sympaťáka a najlepšieho portugalského cyklistu súčasnosti Ruia da Costu. 


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16