Široký úsmev Simona Gerransa. (photo: SITA/AP Photo/Laurent Rebours)

Liége - Bastogne - Gerrans

Andrej Fuksa

Posledný jarný monument mal byť oslavou cyklistiky a to sa aj v konečnom dôsledku potvrdilo. Síce iným štýlom ako sa na slávnych Liége- Bastogne- Liége zvyklo, ale rozhodne sa nikto nemohol sťažovať, že obetoval slnečné počasie popoludňajšiemu vyvaľovaniu na gauči.


Ilustračné foto. (photo: SITA/AP Photo/Gero Breloer)

Papierové predpoklady: Emancipácia bicykla

Mišo Hudák

Robert Penn prejazdil planétu na bicykli niekoľkokrát, svoje cesty zapísal do niekoľkých kníh, ale Najlepší bicykel na svete - Hľadanie šťastia na dvoch kolesách venoval technologickým pionierom, ktorí detail za detailom pretvárali od konca devätnásteho storočia dreziny, urýchľovače chodcov, kone pre fičúrov, kone pre voľné chvíle, dvojkolesové koče pre chodcov, kostitrasy, velocipédy alebo veľké kolesá do súčasnej podoby bicykla.


Niki Terpstra v cieli Paríž - Roubaix. (photo: SITA/AP Photo/Thibault Camus)

Cyklistické peklo severu je zaslúžene bledomodré

Andrej Fuksa

Mestečko Roubaix sa v nedeľu zafarbilo do farieb tímu Omega Pharma - Quick-Step. Belgický tím dokonale ovládol najslávnejšie klasikárske preteky. Niki Terpstra vyhral a ďalší dvaja jazdci skončili v TOP 10. Všetci fanúšikovia a odborníci sa zhodnú, že sme videli preteky hodné Pekla severu.


Jedno také má Peter Sagan už v novom roku za sebou. Go Peter, Go! (photo: SITA/AP Photo/Fabio Ferrari)

Sagan, Velits, El Pistolero - prvý mladosezónny cykloreport

Andrej Fuksa

Prvé prepichnuté galusky a oškreté lakte si bicyklisti jazdiaci World Tour privodili v novej sezóne na talianskych a francúzskych cestách. Exkluzívnym fanúšikov TourdeFrance odporúčame, aby sledovali sezónu počas celých ôsmych mesiacov. Neprídu tak o mnohé dramatické chvíle. Niektoré z nich prináša náš prvý mladosezónny report. 


Od Petra Sagana očakávame všetci v roku 2014 veľké veci. Teda všetci, okrem ministra financií a jeho štátneho rozpočtu. (photo: SITA/AP Photo/Christophe Ena)

Očakávania slovenského fanúšika

Martin Petro

Športovo bohatý rok 2014 vyvoláva množstvo očakávaní, a to na globálnej aj regionálnej úrovni. My pod Karpatmi máme naše vlastné problémy, o ktoré zvyšok sveta ani nezakopne. Je to tak odjakživa a je to logické. Buďme logickí aj my a rozdeľme si teda túto tému na dve podobné polovičky. Dnes sa venujme tomu, čo od roku 2014 môže očakávať slovenský fanúšik. 


Budú Saganovci 2014 lepší, ako tí tohtoroční? (photo: SITA/AP Photo/Laurent Cipriani)

Poradňa zmäteného fanúšika: Aký bude Cannondale 2014?

Andrej Fuksa

"Mám otázku zvedavého fanúšika na cykloexpertov TakUrčitee: čo vravíte na doplnenie Cannondale? Bude mať Sagan kvalitnejšie vláčiky pred špurtom?" Vlado. Je to známa problematika. Ako pomôžu Saganovi noví kolegovia? Nikam neodchádzajte, Poradňa zmäteného fanúšika je tu pre vás. 


Cyklisti zamávali sezóne, aj my sa za ňou obzeráme dnes naposledy.  (photo: SITA/AP Photo/Bernard Papon)

Cykloreview 2013: Grand Tours

Števo Kolibár

Nie sú to len golfisti s tenistami, čo si každoročne na Grand Slamoch preťahujú, okrem iného, aj  sily. Vo svojom kalendári majú vlajkové lode aj cyklisti, akurát im hovoria Grand Tours a miesto štyroch sú tri. 


Fabian Cancellara na jarných klasikách znova ušiel aj motorke s kameramanom. (photo: SITA/AP Photo/Michel Spingler)

Jarné klasiky: Korunným princom Cancellaru bol Sagan

Števo Kolibár

Ešte predtým než snehová prikrývka definitívne zahalí náš športový éter, aby sme spoločne s lyžiarmi či hokejistami v napätí očakávali príchod nevyskloňovateľnej olympiády v Soči, zbilancujme si to, čomu už v tomto kalendárnom roku odzvonilo. V pokračovaní našej cyklistickej revue 2013 sa obhliadneme za klasikami, alebo pre fanúšikov verzie „od Sagana“ inak povedané – za jednodňovými pretekmi.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16