Lance Armstrong (vľavo) a Tyler Hamilton. Hlavné hviezdy dnešných Papierových predpokladov. (photo: SITA/AP Photo)

Papierové predpoklady: Tajné preteky

Mišo Hudák

To čo skúšal William Burroughs s organickými aj anorganickými látakmi na svojom vedomí v polovici dvadsiateho storočia, sa vo svetle knihy Tajné preteky javí ako séria drobných prehreškov v škole v prírode. Predstavte si Al Pacina alebo Johnnyho Deppa, zameňte Miami a Las Vegas za Francúzsko a stredomorské tréningové letoviská a miesto kokaínu a meskalínu servírujte EPO a krvné náhrady.


Peter Sagan práve vyhral siedmu etapu TdF 2013. (photo: SITA/AP Photo/Laurent Rebours)

Sezóna na zapamätanie: Sagan nás bavil a vyhrával, čo sa dalo.

Andrej Fuksa

Sezóna je na konci a preto aj my začíname sumarizovať a hodnotiť uplynulé mesiace na cestách. Cyklistiku si rozdelíme na viacero častí aby vám, čitateľom, nič dôležité neuniklo. Čo by to bolo za poriadok keby sme sa na úvod nepochválili tým najjagavejším, čo na u nás  môžeme nájsť. Súčasný fenomén svetovej cyklistiky, Peter Sagan. Má za sebou sezónu - nielen cyklistickú, ale zo slovenského pohľadu športovú - akú by sme si mali na dlho zapamätať. 


Saganovi Nad Tatrou sa blýska nehrali, o to krajšie sa počúvalo hymna pre víťaza Ruiovi Costovi z Portugalska. (photo: SITA/AP Photo/Luca Bruno)

Slovenská Bittersweet symphony

Števo Kolibár

Nezainteresovaný cyklistický fanúšik si musel prísť na svoje. Tri štvrtiny pretekov sa odohrali v lejaku, videli sme dlhočizný únik a tiež početné pády, ktoré výrazne precedili štartové pole vrátane favoritov. Napokon sme boli aj svedkami úžasného boja o dúhové tričko do posledných decimetrov, ktorému korunu nasadilo víťazstvo veľkého sympaťáka a najlepšieho portugalského cyklistu súčasnosti Ruia da Costu. 


Tony Martin. (photo: SITA/AP Photo/Laurent Rebours)

Bude to najlepšia časovka histórie MS?

Števo Kolibár

Panzerwagen, Wiggo a Spartakus. Na prvý pohľad tri nesúvisiace pojmy. Cyklofanúšik však vie, že pod prezývkami sa ukrývajú traja velikáni disciplíny zvanej časovka. Ich účasť v dnešnom súboji proti stopkám a top forma minimálne dvoch z nich sľubuje orgastický zážitok. Možno aj najlepší doposiaľ.


Daniel Moreno, jeden z favoritov Vuelty. (photo: SITA/AP Photo/Paulo Duarte)

Keby ste nevedeli, ide sa Vuelta

Števo Kolibár

V tzv. Saganových časoch je pre Slováka vrcholom sezóny Tour de France. Pozornosť sa okrem tejto Grand Tour potom sústredí aj na všetky ostatné – často menej významné – závody, v ktorých Peťo nastupuje. Takými boli napríklad aj práve ukončené USA Pro Challenge. Súťaž, ktorá dostala v tuzemsku mediálny priestor porovnateľný už len snáď s Búrlivým vínom.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15