Jozef Chovanec už nie je trénerom Slovana. (photo: SITA/Ján Slovák)

Športovka: Šibi ryby...

Martin Petro

Naše pravidelné týždňové spravodajstvo prvý raz znižuje vaše pracovnú produktivitu až od utoroka. Dôvod tohto jednorázového jednodňového posunu je jednoduchý: oslava comebacku Jesusa Krista. A nielen jednoduchý, ale aj symbolický : pojem športovka sa rýmuje s výrazom Veľkonočný pondelok - aspoň teda v prípade, že sa riadime zákonitosťami „veršu Majka Spirita“.


Mikko Koskinen ušiel pred strelcami Slovana na striedačku. Nepomohlo.  (photo: SITA/Ján Slovák)

Športová Týždňovka - Potlesk pre Slovan

Martin Petro

Po 144 hodinách je tu opäť pondelok. Niekedy mám pocit, akoby sme boli uväznení v akejsi sedemdňovej slučke, ktorá sa do zblbnutia opakuje. Je to hypnotický cyklus, ktorý sa snaží odpútať pozornosť od toho, že naše fyzické telo zatiaľ leží niekde v hybernačnej banke a funguje ako batéria pre mašinériu robotov ovládajúcich planétu. Dobre som pochopil ten Matrix? Kedy bude štvorka? Jáj, toto ešte nie sú ramblingy. Sorry.


Boubacar Barry hrdina finále Afrického pohára, rozhoduje o výhre Pobrežia slonoviny. (photo: SITA/AP Photo/Themba Hadebe)

Športová týždňovka - premiéra

Martin Petro

Týždeň je nie je vhodný iba na zabúdanie, dovolenky a menštruáciu. Je to aj ideálna doba na to, aby sa z neho dal urobiť nejaký súhrn. Keďže dobrých súhrnov nie je nikdy dosť, my elitári z Takurčitee sme sa rozhodli, že vám budeme obtýždeň vždy jeden taký prinášať. Či sa budeme dopĺňať, či striedať, to uvidíme. A ako nám to pôjde a či vôbec, to uvidíte.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19