Baskická odplata

24.04.2015 / Peťo Parajos
Markel Susaeta a Bilbao boli v decembri, dole, ale už sú späť na nohách. (photo: SITA/AP Photo/Alvaro Barrientos)

Markel Susaeta a Bilbao boli v decembri, dole, ale už sú späť na nohách. / (photo: SITA/AP Photo/Alvaro Barrientos)

Bolo to presne 06.12.2014, keď Bilbao utrpelo azda najzahanbujúcejšiu prehru v histórii klubu. Kedysi nedobytný štadión San Mamés s vypredanými miestami, plnými verných fanúšikov museli byť svedkami prehratého zápasu proti Córdobe, ktorá prekvapujúco vyhrala pomerom 1:0.

Bilbao v kríze

Bilbao bolo na začiatku sezóny v skutočne veľkej kríze, na ktorú história klubu nepamätá. Kedysi veľmi nepríjemný a nebezpečný celok, ktorý dokázal pripraviť o cenné body tie najlepšie celky španielskej La Ligy mal čo robiť, aby proti tímom z dolnej polovice tabuľky zachoval aké-také renomé. Postupom času sa však situácia začala zlepšovať, Bilbao si začalo viac veriť, hralo ofenzívnejšie a hlavne z ich hry sršalo sebavedomie. Výsledkom tohto herného konceptu bolo, že začali pravidelne bodovať, dokonca sa im podarilo ťahať sériu 5 zápasov po sebe bez prehry vrátane najcennejšieho skalpu v podobe výhry nad Realom Madrid.

Córdoba síce v poslednom zápase uhrala vonku proti Villarealu fantastický výsledok v podobe remízy 0:0, avšak nič to nemení na tom, že tím je skutočne vo veľmi zlom rozpoložení. Už 14 zápasov po sebe nevyhrali ani jeden zápas, navyše v domácom prostredí ťahajú šnúru 6 prehratých zápasov po sebe. Kým na ihriskách súperov sa môžu spoľahnúť na defenzívnu taktiku, doma predsa len musia hrať útočne a vzhľadom na kvalitu kádra im tento herný štýl nevyhovuje.

Bilbao von z krízy

Kvalita mužstva je jednoznačne na strane hostí a ak tomu pridáme motiváciu Bilbaa kvalifikovať sa do Európskej ligy, ako aj možnosť pomstiť sa za zahanbujúcu domácu prehru, tak dnes by už Bilbao nemalo dopustiť žiadne prekvapenie ale brať všetky tri body.

Tip: Výhra Bilbao

Kurz: 2,05

Stávková kancelária: Niké

Peťo Parajos

Peťo Parajos

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2015. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár