Články autora Denis Bohumil Schvarcz

Hľadá sa vinník: Kto môže za to, že Slovensko nebude hrať na Svetovom pohári 2016?

26.01.2015 / Hokej / napísal Denis Bohumil Schvarcz. Zatiaľ poslední víťazi Svetového pohára - Kanada v roku 2004. Vo finále porazili Fínsko, krajinu rovnako veľkú ako Slovensko. (photo: SITA/AP PHOTO/CP, Frank Gunn)

Nepríjemný fakt, o ktorom sa posledných pár týždňov len mediálne šuškalo, sa minulý týždeň potvrdil. Slovensko nebude hrať na Svetovom pohári v ľadovom hokeji na jeseň budúceho roka v Kanade. Skôr, ako aktivujeme ublíženeckú bunku v našej DNA a obviníme NHL, IIHF, KHL, kapitalizmus, geopolitiku a svetovládu nevďačníkov pochybného pôvodu, skúsme pohľadať vinníka bez prehnaných emócií.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Včera som nechcel byť fanúšikom Green Bay Packers

20.01.2015 / NFL / napísal Denis Bohumil Schvarcz. Jermaine Kearse chytil prihrávku a ukončil sezónu Green Bay Packers. (photo: SITA/AP Photo/Jeff Chiu)

Ak ste fanúšikom Green Bay Packers, mali by ste zvážiť, či naozaj chcete čítať dnešný článok. Naozaj, premyslite si to. Možno bude pre vaše duševné zdravie, tak ťažko skúšané približne od polnoci z nedele na pondelok lepšie, ak ho vynecháte. Nenahnevám sa, mám pre vás úprimné pochopenie. Sám fandím New York Jets a aj keď nie tak kruto, aj oni relatívne nedávno prehrali zápas, keď boli tak blízko SuperBowlu. 

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Bronz? Zázrak z Toronta!

06.01.2015 / Hokej / napísal Denis Bohumil Schvarcz. Bronz! (photo: SITA/AP Photo/The Canadian Press, Nathan Denette)

Slovensko sa zobudilo do bronzového rána. Hokejoví reprezentanti do 20 rokov porazili v Toronte v zápase o bronz šokujúco Švédov 4:2 a spôsobili zimomriavky na kožiach verných (aj maloverných) fanúšikov pri oslavách skutočne nečakaných medailí. Čo sa vlastne v Kanade prihodilo a aký veľký je zázrak, ktorý sa zrodil v Toronte a Montreale? 

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ