Články autora Denis Bohumil Schvarcz

Päť výhovoriek, ktoré tréner Straka nepoužil

19.09.2014 / Futbal / napísal Denis Bohumil Schvarcz. Tréner straka a jeho smutný pohľad po zápase. V poslednom mesiaci celkom pravidelné scéna. (photo: SITA/Milo Fabián)

Niektorých sklamali Slovanisti včera neskoro večer aj po zápase. Prehrať 0:5 a nehľadať výhovorky? To kde sme? Vynikol najmä tréner Straka, ktorý na tlačovke používal výrazivo ako "Prehra je úplne zaslúžená", "Tento výsledok ma neskutočne mrzí", "Teraz najmä musíme rýchlo nájsť príčiny" alebo "Verím, že takéto niečo sa už nebude opakovať." 

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

NFL Power ranking: Rozdiel svetelných rokov

17.09.2014 / NFL / napísal Denis Bohumil Schvarcz. Takto dopadla snúbenica hráča NFL Raya Ricea po bitke vo výťahu. (photo: SITA/AP Photo/File)

Power ranking má byť a aj bude rebríček aktuálnej sily tímov NFL v jej aktuálnom ročníku. Službu na vrátnici si budeme vymieňať s Vladom Kurekom, sezónu otvára môj článok po druhom kole. A hneď na úvod prekvapenie - ranking nájdete v stĺpčeku vpravo v zostručnenej podobe. Chystám sa rozpovedať vám príbeh o troch prípadoch, ktoré ilustrujú, ako ďaleko je naša spoločnosť od tej americkej.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Euríčko na NFL: Week 2

14.09.2014 / NFL / napísal Denis Bohumil Schvarcz. Adrian Peterson, najväčšia hviezda ligy, má problém. (photo: SITA/AP Photo/Tom Gannam)

Priemernejšie, ako priemerne som natipoval prvý týždeň ligy amerického futbalu. Pomer 8:7 svedčí o tom, že tak, ako tímy nie sú vo forme nie som vo forme ani ja. Nevadí, môže sa to len zlepšovať. Aspoň myslím. Hoci aj hneď v druhom hracom týždni. 

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Euríčko na NFL: Week 1, začíname!

07.09.2014 / NFL / napísal Denis Bohumil Schvarcz. Ako keby Richard Sherman hovoril: Začíname! (photo: SITA/AP Photo/Scott Eklund)

Euríčko je späť! V minulej sezóne ste verím spolu so mnou vyhodili von oknom  investovali do pokušenia na unikátny stávkarský úspech sedemnásť Eur v základnej časti NFL a štyri v playoff. Nemyslím, že som vám radil úplne zle. 133 - 91 - 1 znamená takmer 60% úspešnosť. V novej sezóne, ktorej sa ako vy neviem dočkať, to bude ešte lepšie. Cítim to v kostiach. 

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

AFC: Broncos, Patriots, alebo niekto, o kom dnes netušíme?

05.09.2014 / NFL / napísal Denis Bohumil Schvarcz. Dokáže Tom Brady dokormidlovať New England Patriots do finále konferencie a tam zvíťaziť? (photo: SITA/AP Photo/Charlie Riedel)

Nová sezóna, starí podozriví. Aspoň prvý pohľad na predsezónne očakávania v konferencii AFC hovorí, že ani priaznivci parity v NFL nečakajú v nadchádzajúcej sezóne ktovieaké striedanie stráží. Denver Broncos majú Peytona Manninga, New England Patriots Toma Bradyho za centrom pri rozohrávke každého útoku, všeobecne sa očakáva repríza vlaňajšieho finále konferencie.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Náhodný zápas na vlastné oči: Trenčín - Myjava

31.08.2014 / Futbal / napísal Denis Bohumil Schvarcz. Sobotný podvečer v Trenčíne. (photo: Bohumil Stejskal)

Nepravidelná rubrika Náhodný zápas na vlastné oči pokračuje ďalším zážitkom. Tentokrát ma osud zavial do Trenčína, na prvoligový futbal. Včera podvečer som na vlastné buľvy na štadióne Pod lízatkami odsledoval duel Fortunaligy AS Trenčín - Spartak Myjava. Na trenčianskom štadióne som ešte nebol, vždy doteraz som ho len nostalgicky obdivoval cez okno vlakovej súpravy, ktorou som cestoval okolo a zo dvakrát z hradu nad ním. 

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Tomáš, Vinco, sestry Velďákové, ste na rade

22.08.2014 / Hokej / napísal Denis Bohumil Schvarcz. Tesne pred. (photo: Digisport)

Keď som pred pár dňami písal o #IceBucketChallenge, ani mi nenapadlo, že sa jej dobrovoľne zúčastním. Predsa len, mojou snahou bolo upozorniť na fakt, že súčasťou ošiaľu nie je len nechať si na hlavu vyliať vedro s ľadom. Je to len jedna tretina celého vtipu, tá najmenej dôležitá, no zároveň najpopulárnejšia. Bez možnosti dodržať správny postup by som do toho nešiel. 

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ