Články autora Denis Bohumil Schvarcz

David Lafata ukazuje Filipovi Š., že góly sa dajú strieľať aj po tridsiatke

31.07.2014 / Futbal / napísal Denis Bohumil Schvarcz. David Lafata, strelec gólov Sparty Praha. (photo: SITA/AP Photo/CTK, Vit Simanek)

Filip Šebo stále nehrá a nás na Tak Určitee to naďalej hnevá. Útočník jeho kvalít by mal porozmýšľať nad predĺžením bohatej kariéry, góly nemohol zabudnúť strieľať. Možno si myslí, že ako tridsaťročný už nemá silnému tímu čo dať, aj keď pred rokom odmietol ponuku od Slavie Praha a pri tej príležitosti som o ňom napísal jeden nebulvárny text. Stále verím, že ešte nemusí byť úplne koniec jeho kariéry.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Staň sa cyklopičom - vytunuj si bicykel fľašou TakUrčitee

18.07.2014 / Cyklo / napísal Denis Bohumil Schvarcz. Áno, pekné sú. (photo: Martin Cejo Bosák)

Priatelia, kamaráti. Keď vy tak radi súťažíte na TakUrčitee, že sme pre vás pripravili ďalšiu kompetíciu. V lete sa zo Slovenska stala #CyklistickáRepublika, denne míňame na cestách desiatky fejkových Saganov a Velitsov vo farebných dresoch rôznych tímov. Okolo piatej sa neznámi ľudia grupujú okolo televízorov v obchodných centrách, aby videli dojazd aktuálnej etapy a mohli očami tlačiť nášho hrdinu na vytúžený piedestál.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Messi 2014 ako Maradona 1986?

13.07.2014 / Futbal / napísal Denis Bohumil Schvarcz. Dve argentínske legendy v 2010, keď Maradona Argentínu na MS trénoval. (photo: SITA/AP Photo/Marcio Jose Sanchez)

Pred 10 241 dňami, alebo aby sme mali lepšiu predstavu pred 28 rokmi a dvoma týždňami vybehli na trávnik Estadio Azteca v Mexico City pred 114 600 divákmi hráči Nemecka a Argentíny a odohrali zápas, na konci ktorého bol Diego Armando Maradona so zlatou Niké v rukách vynesený na pleciach spoluhráčov a korunovaný za najlepšieho hráča na svete. V ten deň pribudol do debaty o najlepšieho hráča všetkých čias k Pelému druhý futbalista.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Postúpia súdržní Nemci? A nájde Brazília dosť emócií?

04.07.2014 / Futbal / napísal Denis Bohumil Schvarcz and Štefan Cebro. Julio Cesar a David Luiz si proti Chile aj poplakali. A nebolo to štipľavosťou súpera. (photo: SITA/AP Photo/Bernat Armangue)

Nemecko s Francúzskom spájala sedemdesiatimi rokmi vojna. Teraz je to už hlavne športová rivalita. Favoritom štvrťfinále šampionátu v Brazílii sú Nemci, ktorí majú kvalitnejší a širší káder ako ich súper. A po jednom nepríjemnom regionálnom protivníkovi čaká Brazíliu druhý. Kľúčová otázka teda vyvstáva, či ich v sebe dokážu dnes večer nájsť. Či ich nevyplavili slané slzy v Belo Horizonte.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ