Články autora Denis Bohumil Schvarcz

Slovan v KHL: Štvorka za sezónu a tri priority pred ďalšou v KHL

06.03.2014 / Hokej / napísal Denis Bohumil Schvarcz and Štefan Cebro. Miroslav Šatan sa klania fanúšikom po poslednom zápase sezóny v základnej časti KHL. (photo: SITA/Jozef Jakubčo)

Blíži sa MDŽ a s ním playoff hokejovej Extraligy, načim je zhodnotiť sezónu bratislavského Slovana v KHL. O tom, že sa skončila predčasne, neslávne a pre oči aj srdcia belasé bolestne, sa píše všade. My sme si s kolegom na tú tému pokecali na Gtalku, prinášame prepis našej debaty. Nielen o sezóne, ktorá bola ale aj o tom, čo by mal Slovan urobiť, aby sa nezopakovala. 

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Emmanuel Adebayor je najväčší kohút

28.02.2014 / Futbal / napísal Denis Bohumil Schvarcz. Aj oslavovať sa nechal, najlepší Spur včera večer. (photo: SITA/AP Photo/Matt Dunham)

Keď sa o desiatej večer miestneho času uprostred drnu White Heart Lane objali Emmanuel Adebayor a Hugo Lloris, nič symbolickejšie sa odohrať nemohlo. Futbal je hra rovných s rovnejšími, včera večer v Londýne zariadili prekonanie ťažkej ukrajinskej prekážky najmä títo dvaja kohúti. Najväčším bol ale aj tak Adebayor, hrdina večera.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Účet fínskeho ministra športu

26.02.2014 / / napísal Denis Bohumil Schvarcz.  (photo: Internet)

Nerobíme to často, ale túto príležitosť sme si nenechali ujsť. Fínsky minister kultúry a športu Paavo Arhinmäki má problém. Musel vysvetľovať účet zo žúrky na letisku v Soči, na ktorom sa zúčastnil s bronzovými hokejistami. Nikto z lietadla podľa všetkého nevypadol, párty ale stála za to aj keď jediným dôkazom je bilet od Strýka Váňu (preklad názvu podniku). 

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Ignorované hokejové impulzy

25.02.2014 / Hokej / napísal Denis Bohumil Schvarcz and Peter Vretenička. Sklonené hlavy netreba ignorovať, ale urobiť všetko preto, aby boli znova hore. (photo: SITA/Jozef Jakubčo)

V akom stave je po ZOH Slovensko ako hokejový národ? V konfrontácii s najlepšími možnými hokejistami sveta sa repre výber nezmestil ani do Top 10. Múdre hlavy na čele hokeja dostali ďalší impulz, aby si uvedomili, že z minulosti sa žiť nedá (aj keď tá minulosť je len pár rokov stará a striebro z Helsínk nevybledlo). Podobné impulzy prichádzali už v dávnejšie, väčšina z nich bola ignorovaná.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Hrali sme tak, ako sme hrali, olympijské finále

20.02.2014 / Súťaž / napísal Denis Bohumil Schvarcz.  (photo: Martin Cejo Bosák)

..dopadlo to tak, ako to dopadlo. Naozaj to povedal, asistent trénera Vlado Országh po prílete do Bratislavy. Ak ste v minulej otázke tipovali, že Slovensko sa cez Česko nedostane ani omylom, boli ste v hre. A ak máte emailovú adresu robkokazik@____.com, stali ste sa víťazom súťaže o najčiernejšie fúzy o pekné a kvalitné tričko so športovým citátom.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Najnezmyselnejší šport je skeleton

20.02.2014 / / napísal Denis Bohumil Schvarcz. Yun Sung-bin sa rúti dole tobogánom na ZOH v Soči.  (photo: SITA/AP Photo/Felipe Dana)

V čase, keď sa komentátori predháňajú v kritike Putinovho nápadu urobiť zimnú olympiádu v letovisku a celý národ miluje/nenávidí hokejistov podľa konkrétneho výsledku, sa v redakcii nového magazínu Mono.sk rozhodli nájsť najčudnejší šport. Položili šiestim ľuďom otázku, ktorý šport je podľa nich najmenej zmysluplný, bol som jedným z nich. Zvolil som skeleton.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

10 dôvodov prečo sme skončili v Soči jedenásti

19.02.2014 / Hokej / napísal Štefan Cebro and Denis Bohumil Schvarcz. Šajba (puk po rusky) letí na Laca. Póza v vystihuje, čo zažívali fanúšikovia pri obrazovkách počas ZOH v Soči.  (photo: SITA/AP Photo/Petr David Josek)

Je to tu. Reprezentácia pohorela a dali by sa vešať hlavy. Najviac asi manažérova, keďže tréner Vladimír Vůjtek naznačil, že s nomináciou hokejového tímu na olympijské hry nemal veľa spoločného. Fanúšikovia očakávali štvrťfinále. My tiež, hlavne z pohľadu skupiny a možných súperov. Jedna tretina s Českom a výborný defenzívny výkon proti trápiacim sa Rusom je však veľmi málo. Zhrnuli sme preto naše pocity v desiatich bodoch.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ