Články autora Denis Bohumil Schvarcz

Naj olympionik všetkých zimných čias je Vladimír Dzurilla

09.02.2014 / Súťaž / napísal Denis Bohumil Schvarcz and Andrej Fuksa.  (photo: Martin Cejo Bosák)

Hotovo. Určili ste Najlepšieho zimného olympionika všetkých čias. Vo finále stáli proti sebe Ondrej Nepela a Vladimír Dzurilla, hokej porazil krasokorčuľovanie. Na pomyselný piedestál ste spomedzi 32 športovcov, ktorí od čias Ladislava Trojáka reprezentovali na zimných olympijskych hrách Československo, respektíve Slovensko postavili trojnásobného olympijskeho medailistu, brankára tímu Československa v šesťdesiatych a sedemdesiatych rokoch minulého storočia. 

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Finále súťaže o Naj olympionika všetkých zimných čias

08.02.2014 / Súťaž / napísal Denis Bohumil Schvarcz.  (photo: Martin Cejo Bosák)

Dvadsiate storočie porazilo dvadsiate prvé v semifinále súťaže o Naj olympionika všetkých zimných čias. Do finále, v čase keď už v Soči niekoľko hodín plápolá oheň aktuálnych Hier a prví športovci sa potia po rokoch driny, postúpili Ondrej Nepela a Vladimír Dzurilla. Dnes do polnoci môžete rozhodovať o tom, koho z nich označíte za najlepšieho Slováka v histórii ZOH. 

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Naj zimný olympionik: Nepela vs. Kuzminová, Dzurilla vs. Demitra

07.02.2014 / Súťaž / napísal Denis Bohumil Schvarcz.  (photo: Martin Cejo Bosák)

Tri už žiaľ nežijúce legendy slovenského športu a jedna pôvodom Ruska v našich farbách. Také je zloženie semifinále súťaže fanúšikov na TakUrčitee, ktorá určí Naj olympionika všetkých zimných čias. Krasokorčuliar, biatlonistka a dve hokejové mená, ktoré by mal poznať každý malý chlapec na Slovensku sú zaslúženými semifinalistami

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Šok v prvom kole! Najlepší zimný olympionik nebude Golonka

05.02.2014 / Súťaž / napísal Denis Bohumil Schvarcz. V druhom kole proti sebe stoja títo reprezentanti.  (photo: Martin Cejo Bosák)

Neuveriteľný výsledok hlasovania fanúšikov na TakUrčitee prinieslo hneď úvodné kolo pavúka o Naj olympionika všetkých zimných čias. V hokejovej časti, ktorá zaručuje jedného víkendového finalistu práve z kolektívu hokejových hviezd vypadol možno najväčší favorit. Jozef Golonka. Súboj so Žigmundom Pálffym bol na ostrie žiletky.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ