Články autora Denis Bohumil Schvarcz

Zápas dňa, o ktorom nikto netuší

30.11.2013 / NFL / napísal Denis Bohumil Schvarcz. Keď hrá Alabama s Auburnom, celý štát spozornie. (photo: SITA/AP Photo/Dave Martin)

Keď dnes o 21:30 vykopnú loptu pred 87 451 divákmi na zaplnenom Jordan-Hare Stadium na pôde univerzity Auburn v americkej Alabame, v tradičnom južanskom štáte sa na tri hodiny zastaví život. Klesne kriminalita, operovať sa budú len život ohrozujúce prípady. Začne sa Iron Bowl, každoročný ľúty boj dvoch futbalovo najväčších univerzít v najfutbalovejšom štáte Ameriky.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

NFL Power Ranking: Dve konferencie, dva príbehy

28.11.2013 / NFL / napísal Denis Bohumil Schvarcz. Larry Fitzgerald (v červenom) a Arizona Cardinals vybehli aj v našom rebríčku. (photo: SITA/AP Photo/Rick Scuteri)

Príbehy dvoch konferencií, na ktoré je rozdelená NFL - AFC a NFC - by nemohli byť rozdielnejšie. Jedna (AFC) obsahuje úzku skupinku dvoch skutočne kvalitných tímov, ktoré si držia ostatné výkonmi výrazne od tela. Druhá (NFC) je zas vyrovnaná tak, že playoff šiestich najlepších môže byť najvyrovnanejšie za posledné roky. Kto sa kam posunul v našom pravidelnom rebríčku aktuálnej teploty?

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Euríčko na NFL, Week 12

24.11.2013 / NFL / napísal Denis Bohumil Schvarcz. Victor Cruz takto skóroval v prvom tohtosezónnom zápase proti Dallasu. Dnes sa hrá dôležitá odveta. (photo: SITA/AP Photo/LM Otero)

Návrat k lepším časom znamenali moje tipy spred siedmich dní. Deväť úspešných, štyri zlé. Verme, že aspoň podobne dobre poradím aj dnes. Pri pohľade na zápasy, ktoré sa od siedmej rozohrajú mám pocit, že sa mnohé budú rozhodovať v posledných drajvoch, v posledných sekundách.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Ako diskutovať o športe

21.11.2013 / / napísal Denis Bohumil Schvarcz. Debatovať o športe treba s úsmevom a plnou hlavou skutočných argumentov. Ako na ESPN. (photo: SITA/AP Photos/ESPN)

Obetovali sme tak zobrazenia a veľkú časť debát. Úmyselne. Účelom TakUrčitee nie je poskytovať fanúšikom priestor na primitívnosti. Okrem obsahu, ktorý sa snažíme prinášať "iný, ako inde" by som bol šťastný, keby sa podarilo u nás o športe aj inak diskutovať. Za úspech by som považoval diskusiu, v ktorej by hlavné slovo hrali argumenty.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Euríčko na NFL, Week 11

17.11.2013 / NFL / napísal Denis Bohumil Schvarcz. Cleveland Browns hrajú lepšie, ako sa čakalo. Aj dnes to môžu Cincinnati výrazne znepríjemniť. (photo: SITA/AP Photo/Tony Dejak)

Nepríjemný zvuk, ktorý ste v pondelok ráno počuli, to bolo škrípanie mojich zubov pri pohľade na výsledky NFL z poslednej nedele. Bieda, čo vám poviem. Neuhádol som ani jedno prekvapenie, tých sa zrodilo niekoľko no samozrejme v zápasoch, ktoré som považoval za tutovky. Je tu nové brieždenie, je tu nový deň, a s ním nový tiket za Euríčko na NFL. 

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Hokejový hlavolam: zostava, ktorá nebude v Soči len do počtu.

12.11.2013 / Hokej / napísal Denis Bohumil Schvarcz and Štefan Cebro. Bude to mať ťažké, náš tréner. (photo: SITA/Jozef Jakubčo )

S blížiacou sa Olympiádou v Soči sa bude kryštalizovať zostava pre najsledovanejší šport ZOH - ľadový hokej. Nemecký pohár nám ukázal to, čo si nechce stále nikto priznať, teda okrem Jozefa Golonku. Slovenský hokej je v rozklade a cesta späť bude veľmi ťažká. Trénera Vůjtka čakajú možno najdôležitejšie mesiace v jeho bohatej kariére.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ