Články autora Denis Bohumil Schvarcz

Tak Určitee

01.10.2013 / / napísal Denis Bohumil Schvarcz.  (photo: )

Takurcitee.sk, Bohumilov športový web

Prvý neobjektívny športový portál TakUrčitee.sk odštartoval 1. apríla 2013. Cieľom webu je prinášať denne autorské texty, ktoré prinesú fanúšikom iný pohľad na šport. Taký, s ktorým sa budú môcť identifikovať, nesúhlasiť s ním a polemizovať. Viac informácií o nás...

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Euríčko na NFL, Week 4

29.09.2013 / NFL / napísal Denis Bohumil Schvarcz. NFL stavia občas veci na hlavu. Pózujú Matthew Stafford a Julius Peppers, v minuloročnom zápase Lions a Bears. Odveta je dnes večer. (photo: SITA/AP Photo/Rick Osentoski)

Minulá nedeľa bola hracím dňom, keď bolo treba byť pri tipovaní NFL odvážny. Čiže sa pýtal presný opak toho, čo som predviedol ja. Pol na pol nie je bilancia, na ktorú by som bol hrdý - treba uhádnuť všetko, alebo nič. Viem lepšie. Frčku do nosa rozchodím verím už dnešnými tipmi. 

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Vyhrá Ligu majstrov Mumbai Indians?

26.09.2013 / Kriket / napísal Denis Bohumil Schvarcz. Sachin Tendulkar, najväčšia hviezda športu, na obrázku pálkuje. (photo: SITA/AP Photo/ Themba Hadebe)

Bolo to v roku 2011, v septembri. Pristál som na vyše dva týždne v indickom meste Bangalore (Bengaluru) a zažil veľa vecí, na ktoré nikdy nezabudnem. Videl nevidené, cítil necítené, počul nepočuté. Indiu na vlastnej koži, jeden z najautentickejších výletov, aké sa mi podarilo absolvovať. Spoznal som okrem iného aj kriket.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Euríčko na NFL, Week 3

22.09.2013 / NFL / napísal Denis Bohumil Schvarcz. Big Ben (v čiernom), už musí jeden zápas vyhrať aj sám. (photo: SITA/AP Photo/Don Wright)

Ďalšia nedeľa, ďalší stávkový tiket na NFL. Prvý, ktorý som spísal, skončil 8:5. Druhý, pred týždňom, 10:4. Sledujete trend? Snáď ho tretí tipovací týždeň potvrdí. Poďme na to. Zápasy sa hrajú dnes, respektíve v noci na pondelok. Podľa mňa sa skončia takto: 

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Slovan nesmie odvolať Čadu

20.09.2013 / Hokej / napísal Denis Bohumil Schvarcz. Zamračené obočie Rostislava Čadu je pochopiteľné. (photo: SITA/Jozef Jakubčo)

Keď pred čosi vyše polrokom podpisoval HC Slovan nový, päťročný kontrakt s trénerom Rostislavom Čadom, všetko bolo v najlepšom poriadku. Premiérová sezóna belasých v KHL vrcholila ako parádny úspech napriek jasnej prehre v prvom kole playoff s Dinamom Moskva. Pohľad na Slovan bol závideniahodný. Natrieskaný štadión, sympatický tím, s ktorým identifikovali aj fanúšikovia v slovenskej lige Slovan z duše nenávidiaci. Z podpisu dlhej zmluvy so sympatickým trénerom bola veľká sláva.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ