Články autora Vlado Kurek

Slovník NFL I.: Pozície, ktoré sa vám zídu

31.08.2014 / NFL / napísal Vlado Kurek. Receiver chytá prihrávku od quarterbacka. (photo: SITA/AP Photo/Bill Haber)

Superbowl XLVIII. Hneď po  prvom snape safety za dva body. Quarterback neustále obťažovaný už v pockete, nedokázal využiť svojich wide reciverov, ani si účinne pomôcť behovou hrou. Secondary Hawks ovládla zápas. Výsledkom boli štyri turnovery a debakel 43:8. Našli ste v tomto krátkom zápise pár slovíčok, ktorým nerozumiete? Presne pre vás je určený nasledujúci článok.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Klubové Slovenskooo: Pred odvetami playoff

26.08.2014 / Futbal / napísal Vlado Kurek. Erik Grendel zo Slovana a Anri Khagush z BATE skrížia dnes kopačky v zápase o skupinovú fázu Ligy majstrov. (photo: SITA/Ján Slovák)

V uplynulom dieli sme videli: Belasí prekvapili hneď trikrát. Kvalitným výkonom úvodných 30 minút, kolapsom v záverečných sekundách polčasu aj Vittekovým gólom „z ničoho“. Trnava neprekvapila vôbec. Hrala so srdcom, ale na viac nemala.  Poďme si na základe prvých zápasov zapredikovať odvety.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Slovenskoooo v Európe

15.08.2014 / Futbal / napísal Vlado Kurek. Slovanisti sa radujú, s nimi aj celé futbalové Slovensko. By sa malo radovať. (photo: SITA/Jozef Jakubčo)

Prečo fandiť všetkým slovenským klubom v európskych súťažiach sme už riešili, poďme sa teraz pozrieť či vlastne bolo čomu fandiť. Tento rok sa zúčastnili súťaže „Posledný vyhráva“ štyri slovenské mužstvá. Dve sú už z kola von, dve si ešte robia nádeje. Zaujímavosťou je, že až tri naše mužstvá sú vlastne vydedencami, ktorí nehrajú na svojej domácej pôde.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Klubové Slovenskoooooo

11.08.2014 / Futbal / napísal Vlado Kurek. Trenčania na Hull City nestačili, no koeficientu neublížili. (photo: SITA/AP Photo/PA, Anna Gowthorpe)

Každé dovolenkové leto v zahraničí má pre mňa svoje špecifikum. Stredy a štvrtky utekám z pláže, hľadám wifinu, alebo platím dátový roaming, aby som aspoň v podobe textového online spravodajstva na diaľku držal palce našim v pohárovej Európe. A hoci som fanúšik Spartaka Trnava, platím toto digitálne vstupné rovnako rád na zápasy Slovana, Trenčína, či trebárs Žiliny. Pretože hoci nie sú Andely, hrajú aj za nich.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Kedy, keď nie teraz?

28.06.2014 / Futbal / napísal Vlado Kurek, Richard Hanzlik and Denis Bohumil Schvarcz. Prejde Brazília cez Čile? (photo: SITA/AP Photo/Martin Meissner)

Malý šampionát Južnej Ameriky sa dnes odohráva v Brazílii. Prvé štyri osemfinálové tímy si ustieľajú domáce postele práve na tomto kontinente, nám veľmi vzdialenom v každom zmysle slova. Postúpia favoriti z Brazílie a Uruguaja? Je vôbec Uruguaj favoritom? Čo si o dnešnom dvojzápase myslia kmotríkovia skupín, z ktorých Brazília, Čile, Kolumbia a Uruguaj postúpili?

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

V béčku je čas na plán B

18.06.2014 / Futbal / napísal Vlado Kurek. Mauricio Isla a Alexis Sanchez oslavovali proti Austrálii. Budú aj proti Španielsku? (photo: SITA/AP Photo/Kirsty Wigglesworth)

Prvé zápasy v tejto grupe narobili v mojich predpokladoch toľko dier, koľko Holanďania v španielskej obrane. Paradoxne aj pre samotných Oranjes, podobne ako pre Španielov a Chile je na mieste prehodnotiť svoju situáciu, možnosti a spôsob hry. Jednoducho je čas na plán B.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12