Články autora Vlado Kurek

Žreb UEFA EURO 2016: Kto si môže pískať?

25.02.2014 / Futbal / napísal Vlado Kurek. Žreb stále tak pekne vyzerá. A nádejne pre (skoro) každého! (photo: SITA/AP Photo/Lionel Cironneau)

V nedeľu 23. Februára v Nice vyžrebovali kvalifikačné skupiny nastávajúcich majstrovstiev Európy. Tie sa podobne ako žreb odohrajú vo Francúzsku v lete 2016. Kto si po vyžrebovaní svojich súperov už môže zaplatiť kurz francúzštiny a kto bude mať povestnú skupinu smrti? Vitajte v krátkom prehľade žrebu pre futbalové ME 2016.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Postúpi Slovensko prvýkrát na ME vo futbale?

24.02.2014 / Futbal / napísal Vlado Kurek. Budú Jendriškove góóly stačiť aspoň na tretie miesto v skupine C v kvalifikácii na Euro 2016? (photo: SITA/Marian Peiger)

Majstrovstvá Európy mali vždy punc turnaja, ktorý je ťažší a vyrovnanejší  než Mundial. Šestnásť maximálne vyrovnaných mužstiev, ktoré sa výborne poznajú a majú veľmi podobné herné štýly nedávali veľmi priestor pre divoké výsledky a bezhlavý ofenzívny futbal. Žrebom v Nice sa začína nová kapitola dejín európskych šampionátov. 

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

NFL: Zostali štyria najlepší

15.01.2014 / NFL / napísal Vlado Kurek. New England Patriots a LeGarrette Blount súperom z Indy doslova utiekli až do finále konferencie AFC. (photo: SITA/AP Photo/Matt Slocum)

Druhá porcia playoff zápasov je za nami. Unikátna príležitosť pozrieť si zápasy v sobotu v noci a pohodlne sa na druhý deň vyspať je v nenávratne, ale zážitky zo zápasov stále pretrvávajú. Poďme si pripomenúť, čo sa udialo cez víkend.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Divoký víkend NFL

07.01.2014 / NFL / napísal Vlado Kurek. Quarterback Indianapolis Colts Andrew Luck mal viac, než len šťastie pri obrate v prvom kole playoff proti Kansas City. Takto položil touchdown v poslednej štvrtine. (photo: SITA/AP Photo/Michael Conroy)

Dve najlepšie mužstvá v konferencii majú v prvom kole playoff NFL voľno. Zvyšné štyri hrajú medzi sebou takzvané wild card zápasy, o možnosť dostať sa do druhého kola a vyzvať čakajúcich šampiónov. Ak treba brať niekoho z víkendového kola divokých kariet veľmi vážne, sú to San Francisco 49ers s ich skvelým rozohrávačom. 

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

NFL Power Ranking: Playoff o týždeň skôr

27.12.2013 / NFL / napísal Vlado Kurek. Tony Romo, quarterback Dallas Cowboys potreboval v pondelok epidurálku. (photo: SITA/AP Photo/Tony Gutierrez)

Základná časť ligy amerického futbalu vstupuje do posledného kola. Stále je niekoľko premenných neznámych a neistých, takže pôjde o naozaj turbulentný víkend. Naši favoriti Broncos a Seahawks nie sú ešte presne tam, kde chceli byť – na domácom ihrisku počas celého playoff, naopak Steelers, Dolphins, Eagles a Cardinals majú ešte stále akú-takú šancu sa do turnaja dostať.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Liga majstrov sa začína až teraz

18.12.2013 / Futbal / napísal Vlado Kurek. Didier Drogba sa môže šmýkať znova Stamford Bridge, no v drese súpera Chelsea. (photo: SITA/AP Photo)

Prechod zo skupinovej fázy Ligy majstrov do vyraďovačky je dôvod, aby spozorneli aj tí fanúšikovia, ktorí na jeseň pozerali viac futbal americký ako anglický. Skončila súťaž Kto dostane najviac gólov (Anderlecht skončil na -13) a Koľko nemeckých mužstiev sa dostane ďalej (všetky).  Teraz už ide do tuhého a nôž na krku snáď spôsobí nielen ochotnejšie padanie španielov v šestnástke, ale aj drámy športovejšieho charakteru.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

NFL Power Ranking: Štvordownový drive

05.12.2013 / NFL / napísal Vlado Kurek. Pete Caroll, tréner Seattle Seahawks sa teší ako malý chlapec po výhre nad New Orleans Saints. (photo: SITA/AP Photo/Scott Eklund)

Keď už ide naozaj do tuhého, mužstvá prestanú odkopávať loptu a hrajú aj štvrtý down, potrebný na posun lopty smerom k endzóne súpera. Pretože vedia, že ak neskórujú, sú mimo.  Sezóna má pred sebou posledné štyri zápasy a už nie je čas a priestor na prehry.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12