Články autora Vlado Kurek

NFL Power Ranking: Buď máš QB, alebo nemáš

21.11.2013 / NFL / napísal Vlado Kurek. Nick Foles, rozohrávač Philadelphie hrá skvele. (photo: SITA/AP Photo/Matt Rourke)

Ďalší týždeň amerického futbalu, ďalšia porcia prekvapivých výsledkov a skvelých výkonov. Celý čas sme si v našom rebríčku kládli niekoľko otázok. Dokedy budú Chiefs neporazení? Sú Steelers a Giants na odpis? Spasí nakoniec Vick Philadelphiu? Toľko otázok a jediná odpoveď na každú: Nie. A dôvod? Hra quarterbackov.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

NFL Power Ranking: Veľké zmeny

06.11.2013 / NFL / napísal Vlado Kurek. Gronk(owski) a Patriots sú späť, baby! (photo: SITA/AP Photo/Matt Dunham)

Máme za sebou 9 hracích týždňov. Niektoré skutočnosti pretrvávajú (neporaziteľnosť Náčelníkov, nemohúcnosť Jaguars a Buccaneers), iné sa stále formujú. A udialo sa zopár veľkých zmien. Očakávajte ich aj v našom rebríčku.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

U17: Zbytočne veľa rešpektu

18.10.2013 / Futbal / napísal Vlado Kurek. Peckova U17 pred semifinále ME v máji v Žiline. Osem hráčov, ktorí hrali proti Taliansku nastúpili aj včera proti Brazílii.  (photo: SITA/Milo Fabian)

Tak trochu v nezaslúženom medialnom tieni začali majstrovstvá sveta sedemnásťročných futbalových nádejí. Zverenci Ladislava Pecka sa stretli v prvom zápase skupiny s megafavoritom šampionátu a rozdiel dvoch tried bol evidentný celý zápas.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

NFL: Houston, máte problém

16.10.2013 / NFL / napísal Vlado Kurek. J.J. Watt a spoluhráči a fanúšikovia z Houstonu krvácajú nielen z nosa. (photo: SITA/AP Photo/David J. Phillip)

Opäť raz výborný týždeň s niekoľkými veľmi zaujímavými zápasmi. Najskôr skvelý defenzívny zápas Packers a Ravens, potom nervydrásajúcu prestrelku Patriots a Saints. Tri z menovaných mužstiev sa zaslúžene umiestnili v prvej päťke, stále však dýchajú na chrbát Peytonovi Manningovi.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Aj zápas, na ktorý zabudneme, treba vyhrať

15.10.2013 / Futbal / napísal Vlado Kurek, Denis Bohumil Schvarcz, Richard Hanzlik and Martin Cejo Bosák.  (photo: )

Mohol to byť odrazový mostík do Brazílie, ale je to nakoniec iba rozlúčkové defilé. Sen o Brazílii sa rozplynul dávnejšie, mali by sme však snívať podstatnejší sen. O tom ako sa naše mužstvo začne budovať a hrať trvalo kvalitne. Pretože európska úroveň je niekde inde a dôležitejšie ako zahrať raz za osem zápasov je nájsť cestu k postupnému zlepšovaniu.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Bez Hamšíka len dedinský tím?

12.10.2013 / Hokej / napísal Vlado Kurek. V piatok sme v Piraeu padli výkonom ako sa hovorí tvárou napred. (photo: SITA/AP Photo/Thanassis Stavrakis)

Piatkový zápas v Grécku bol veľmi dôležitý. Napriek tomu, že v spevácko-futbalovom štúdiu sme si asi desaťkrát vypočuli, „Zdalo by sa, že o nič nejde, ale...“ Také zdanie sa môže mariť iba futbalovému analfabetovi. O čo všetko išlo?

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12