Články autora Vlado Kurek

Jedenástka na Bosnu!

06.09.2013 / Futbal / napísal Denis Bohumil Schvarcz, Richard Hanzlik, Vlado Kurek and Martin Cejo Bosák.  (photo: )

Netreba vždy len fňukať a kritizovať, často ex-post. Občas je správne v dobrej viere spojiť sily a o spoločné múdro sa podeliť. S Vladom a Richardom sme si povedali, že skúsime z Kozákovej nominácie vybrúsiť finálnu jedenástku, ktorá ako prvá vybehne na sídlisku v Bosne na zápas proti bojovne naladeným domácim BIH(ári)ovcom. V najlepšej viere, že práve tých 11 futbalistov spolu dokáže... čo vlastne? Vyhrať? Bodaj by. Neprehrať? Kiežby.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Získame viac, ako tri body s Bosnou?

05.09.2013 / Futbal / napísal Vlado Kurek. Bodaj by Bosniaci ďakovali fanúšikom po dvojzápase so Slovákmi s oveľa skrúšenejšími pohľadmi. (photo: SITA/Photo/Thanassis Stavrakis)

Priznám sa bez mučenia, som fanúšik dôverčivý, vždy dúfajúci, že „teraz to príde!“. Bol som ním ešte pred tým ako som priamo na štadióne videl zápas s Poľskom kde sa za 86 sekúnd otočilo kormidlo dejín a nasmerovalo nás na historický výlet do Afriky. Bol som ním aj po zápase s Gréckom, kde sme po dlhom čase podali dobrý výkon a aj tak prehrali. A som ním aj teraz.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Pred sezónou NFL 2013: Konferencia NFC

02.09.2013 / NFL / napísal Vlado Kurek and Matúš Priehoda. Rozohrávač Green Bay Packers Aaron Rodgers (v bielom), skladá ho Usi Umenyora z NY Giants (v modrom). Keď už článok písali fanúšikovia oboch klubov. (photo: SITA/AP Photo/Julio Cortez)

Naše preview NFL sezóny 2013 pokračuje bližším pohľadom na National Footbal Conference, teda na NFC. Je to konferencia, ktorá v posledných šiestich rokoch priniesla štyroch víťazov ligy (dvakrát Giants, raz Packers a Saints) a ktorá je srdcovkou autorov tohto článku. Môže byť teda tento text objektívny? Tak určiteee!

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Komu fandiť?

25.08.2013 / Futbal / napísal Vlado Kurek. Drukovať Manchestru je aktuálne veľmi sexi. (photo: SITA/AP Photo/Nick Potts, PA)

Tak, ako sa každú sezónu obnovuje viera vo svoje tímy bez ohľadu na to, čo sa s nimi uplynulú sezónu dialo (opýtajte sa v Trnave, v Nitre alebo v Liverpoole), tak sa aj každú sezónu vynára skupina fanúšikov – nováčikov. Hľadajú klub, ktorému by otvorili svoje srdce a prípadne aj peňaženky. Ak sa takí nachádzajú aj na týchto stránkach, radi vám pomôžeme s najpálčivejšou zo všetkých otázok: Komu fandiť?

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Spomienky salónneho fanúšika

24.05.2013 / Futbal, Corgoň liga / napísal Vlado Kurek. Spartak Trnava, cca 2007. (photo: SITA/Peter Maďar)

Pamätám si deň keď som sa stal fanúšikom Spartaka Trnava. Bol som na trnavskom jarmoku s bratom a kamarátmi a celkom spontánne sme sa rozhodli ísť na futbalový zápas. Dobrodružstvo cestovania žigulakom z Hlohovca do Trnavy nám nestačilo a rozjarená atmosféra jarmočného mesta priam vyzývala  na to, skúsiť niečo nové.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12