Piatok, 28. jún 2024

Nech žije kráľ! NBA má nového najlepšieho trojkára všetkých čias

SITA/AP Photo/Mary Altaffer

Basketbalista Stephan Curry, hráč Golden State Warriors sa stal najlepším trojkárom basketbalovej histórie. Na svojom konte má 2977 trojok v základnej časti NBA, o štyri viac ako doterajší rekordér Ray Allen.

Curryho utorkový počin spolu s ním oslávila celá Madison Sqaure Garden. Warriors si následne z New Yorku odviezli výhru 105:96.

Očakávané predstavenie

Nebolo pochýb, že v zápase s Knicks dôjde k historickému míľniku. Na stretnutie sa dostavil aj rekordman Ray Allen a taktiež tretí hráč tabuľky trojkárov Reggie Miller (2560). Obaja v pozícií televíznych spolukomentátorov.

Rekordný kôš Curry vsietil v siedmej minúte prvej časti a hala začala oslavovať. Tridsaťtriročný Američan na to potreboval 789 stretnutí, zatiaľ čo Allen na predchádzajúce maximum až o 511 duelov viac.

Prekonanie rekordu oslávil objatím s trénerom Stevom Kerrom, svojím otcom a bývalým hráčom NBA Dellom. “Bola to výnimočná noc. Neviem ani opísať, aká je pocta utvoriť rekord v Madison Square Garden. Reakcia divákov na tento míľnik bola skvelá,” povedal po zápase Curry.

Curry si nakoniec v zápase v Madison Sqaure Garden pripísal na svoje konto päť trojok, celkovo 22 bodov. O výhre 105:96 rozhodli Golden State Warriors až v druhom polčase.

(C) Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.
TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera