Sobota, 25. máj 2024

Obrovský skrat na basketbale. Neodpískaný faul oplatil Američan Čechovi päsťou do tváre

SITA/AP Photo/David Zalubowski

Neuveriteľný skrat predviedol vo štvrťfinále basketbalovej NBL v Českej republike medzi Kolínom a Pardubicami hosťujúci Thomas Dunans.

Medzi riadkami sa špekuluje o súvislosti s predchádzajúcim napadnutím futbalistu Slavie Praha Ondřeja Kúdelu Glenom Kamarom.

Na ostrie pästí

Po prvej štvrtine hosťujúce Pardubice viedli o jeden kôš. Ku konci prvého polčasu domáci skóre otočili. Po clone domáceho Pekárka sa Dunans zvalil na zem a ťažko vstával na nohy. Rozhodcovia faul neodpískali a frustrovaný Američan basketbalistu z Kolína zrazil päsťou.

Univerzálneho hráča Pardubíc diskvalifikovali, takisto ako domáceho kapitána Adama Číža, ktorý sa neudržal a vstúpil po incidente na ihrisko. Počas slovnej prestrelky padlo niekoľko rasistických vyhlásení a situáciu bude ďalej riešiť disciplinárna komisia.

Dunansovi bránil v ďalšom zhoršení situácie Slovák Jakub Mérešš, s ktorým sme nedávno publikovali rozhovor. Pardubice zápas prehrali 95:103, v sérií vedie Kolín 2:0.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera