fbpx
štvrtok, 21. januára 2021
Peter Sagan na Tour of California
SITA/AP Photo
Cyklo

Mr. California je späť. Sagan vyhral prvú etapu v Amerike

Peter Sagan vyhral. Peter Sagan vyhral. Peter Sagan vy – hral. Dalo by sa to písať dookola. Túto sezónu sme veľa možností nemali. V prvej etape Amgen Tour of California zaznamenal slovenský cyklista ešte len druhé víťazstvo v prebiehajúcej sezóne. Naposledy sa tešil v januári v krajine Krokodíla Dundeeho.

Tentokrát nevyrazil za teplom ku klokanom, ale do slnečnej Kalifornie. A tam to má rád. Drží prvenstvo v počte víťazných etáp a v roku 2015 tam vyhral aj v celkovej klasifikácii. Zdá sa, že Peter sa narodil pre Kaliforniu. Preteky v blízkosti Tichého oceána patria k jeho najobľúbenejším v kalendári World tour. Vždy znamenajú začiatok prípravy na Tour de France a tento rok tomu nie je inak.

Konečne víťazný šprint

Ak ste náhodou v noci etapu nevideli, o nič zásadné okrem záverečného špurtu ste neprišli. Nočná cyklistika je vynikajúci liek na nespavosť. Ak do toho okolo pol druhej ráno pridáme monotónny hlas komentátora Eurosportu, je takmer zaručené, že výsledok sa dozviete až ráno.

Ale nie je nič príjemnejšie na ranné prebudenie, ako výhra Sagana.

Cyklistov čakala 143 km dlhá etapa so štartom aj cieľom v Sacramente. Do záverečného šprintu to Peter rozbehol naplno z prvého miesta a už ho nepustil. Predviedol silný šprint a jeho radosť v cieli bola veľká a nefalšovaná.

Aj napriek tomu, že šprintérska špička sa zišla na Giro d’Italia, víťazstvo zdvihne sebavedomie. Pekné, deviate miesto obsadil ďalší slovenský cyklista v drese Bora Hansgroge, Erik Baška.

Hodená rukavica hokejistom

V Kalifornii čaká na cyklistov ešte šesť etáp. Peter má reálne šance v etapách číslo štyri, päť a sedem. V dnešnej horskej previerke bude jazdiť v žltom drese pre vedúceho pretekára celkovej klasifikácie, ktoré pravdepodobne na jej konci zmení majiteľa.

Uvidíme, aká bude jeho forma v ďalšom priebehu pretekov. Šanca na ďalšie víťazstvo nie je malá. Už teraz ich má na svojom konte celkovo sedemnásť.

Peter Sagan dnešnou výhrou veľmi príjemne naštartoval slovenský športový pondelok trinásteho. Verme, že hokejisti večer proti Kanade budú pokračovať v nastúpenom trende.