Pondelok, 15. apríl 2024

Mr. California je späť. Sagan vyhral prvú etapu v Amerike

SITA/AP Photo

Peter Sagan vyhral. Peter Sagan vyhral. Peter Sagan vy – hral. Dalo by sa to písať dookola. Túto sezónu sme veľa možností nemali. V prvej etape Amgen Tour of California zaznamenal slovenský cyklista ešte len druhé víťazstvo v prebiehajúcej sezóne. Naposledy sa tešil v januári v krajine Krokodíla Dundeeho.

Tentokrát nevyrazil za teplom ku klokanom, ale do slnečnej Kalifornie. A tam to má rád. Drží prvenstvo v počte víťazných etáp a v roku 2015 tam vyhral aj v celkovej klasifikácii. Zdá sa, že Peter sa narodil pre Kaliforniu. Preteky v blízkosti Tichého oceána patria k jeho najobľúbenejším v kalendári World tour. Vždy znamenajú začiatok prípravy na Tour de France a tento rok tomu nie je inak.

Konečne víťazný šprint

Ak ste náhodou v noci etapu nevideli, o nič zásadné okrem záverečného špurtu ste neprišli. Nočná cyklistika je vynikajúci liek na nespavosť. Ak do toho okolo pol druhej ráno pridáme monotónny hlas komentátora Eurosportu, je takmer zaručené, že výsledok sa dozviete až ráno.

Ale nie je nič príjemnejšie na ranné prebudenie, ako výhra Sagana.

Cyklistov čakala 143 km dlhá etapa so štartom aj cieľom v Sacramente. Do záverečného šprintu to Peter rozbehol naplno z prvého miesta a už ho nepustil. Predviedol silný šprint a jeho radosť v cieli bola veľká a nefalšovaná.

Aj napriek tomu, že šprintérska špička sa zišla na Giro d’Italia, víťazstvo zdvihne sebavedomie. Pekné, deviate miesto obsadil ďalší slovenský cyklista v drese Bora Hansgroge, Erik Baška.

Hodená rukavica hokejistom

V Kalifornii čaká na cyklistov ešte šesť etáp. Peter má reálne šance v etapách číslo štyri, päť a sedem. V dnešnej horskej previerke bude jazdiť v žltom drese pre vedúceho pretekára celkovej klasifikácie, ktoré pravdepodobne na jej konci zmení majiteľa.

Uvidíme, aká bude jeho forma v ďalšom priebehu pretekov. Šanca na ďalšie víťazstvo nie je malá. Už teraz ich má na svojom konte celkovo sedemnásť.

Peter Sagan dnešnou výhrou veľmi príjemne naštartoval slovenský športový pondelok trinásteho. Verme, že hokejisti večer proti Kanade budú pokračovať v nastúpenom trende.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera