Sobota, 25. máj 2024
F1

Šampión Schumacher a babráctvo Mercedesu

Tarek Yacoob Tarek Yacoob 07.12.2020
SITA/Tolga Bozoglu, Pool via AP

Aktuálna sezóna Formuly 1 sa chýli ku koncu. Zostávajú nám posledné preteky v Abú Dhabí. Včerajšie preteky v Bahrajne nám priniesli poriadnu dávku vzrušenia a drámy. Našťastie, tentoraz sa to zaobišlo bez šokujúcich záberov po výbuchu Formuly, po ktorej tuhla krv v žilách každému od Nového Zélandu až po Aljašku

Schumacher a posledné preteky v F2

Včera sa nemalá pozornosť celého motor športového sveta upriamila aj na F2. Táto séria mala na programe posledné preteky tejto sezóny a rozhodovalo sa, v prvom rade, o titule. V lepšej pozícii bol Mick Schumacher, syn legendárneho Michaela Schumachera. 21-ročný Nemec mal pred pretekmi štrnásť bodový náskok pred Britom Ilottom. Obaja včera nebodovali a tak sa s titulu radoval mladý Schumi. Včerajšie chyby mu nepokazili chuť z veľmi vydarenej sezóny.

Traja nováčikovia v F1

Nemalá pozornosť bola na F2 aj kvôli nováčikom F1 pre budúcu sezónu. Práve Mick bude novým jazdcom Haasu. Spolu s ním sa v sedačke amerického tímu predstaví syn ruského miliardára, Nikita Mazepin, ktorý získal najviac trestných bodov a v „jednotke“ bude musieť schladiť hlavu. Tretím nováčikom by mal byť najlepší pilot posledných dvoch pretekov, Yuki Tsunoda. Mladý Japonec si ako člen Red Bull Junior Team, podľa všetkého, sadne do monopostu AlphaTauri.

Babráctvo inak takmer dokonalého Mercedesu

Babrákov celej sezóny by sme hľadali skôr vo Ferrari. Nemusíte byť konšpirátorom Harabinovho typu na to, aby ste podozrievali tím Ferrari zo sabotáže Sebastiana Vettela. Už nejaký týždeň vieme, že Seb vo Ferrari nepokračuje a takmer každý týždeň je pri prezúvaní jeho monopostu nejaký problém. Mechanici si, slušne povedané, pri nemeckom šampiónovi dávajú poriadne na čas.

Pri Mercedese sme si ale zvykli na perfekcionizmus. Celú sezónu sú opäť o dva úrovne lepší ako zvyšok poľa. Hamiltonovi nezobral titul ani Covid. Ten na Hamiltona skočil už pri dostatočnom náskoku na prenasledovateľov.

Môže za to Netflix?

Tentoraz bol v stajni Mercedesu prítomný aj štáb Netflixu, ktorý už pripravuje tretiu sériu „Formula 1: Drive to Survive“. Mimochodom, názov sa nemenil kvôli hrozivej nehode Grosjeana. Keď Netflix natáčal minulý rok v Nemecku, Bottas nedokončil, Hamilton skončil deviaty.

Tentoraz skvelo rozbehnuté preteky domrvili mechanici a predovšetkým komunikácia tímu. Pri neskoršom Safety Care sa v majstrovskom tíme rozhodli pre dvojitú zastávku. Prišla však nevydarená komunikácia medzi Russellom a tímom. Jednému z mechanikov v strese ušla pneumatika a anglický mladík dostal Bottasove predné pneumatiky.

Katastrofa pokračovala

Chaos ale neutíchol. Bottas bol v boxoch vyše pol minúty. Následne si tím znova zavolal oboch na prezutie, hneď v ďalšom kole. Chybu síce napravili, no aby toho nebolo málo, Russell dostal defekt a musel do boxov znova. Vzhľadom na okolnosti je jeho deviate miesto maximom a podľa divákov sa suverénne stal jazdcom dňa. Majster tesár sa utne par excellence.

Prvé body pre Russella aj prvá výhra Peréza

Pre bývalého šampióna F2 či GP3 to boli prvé body. George Russell je však už teraz jeden z najlepších pretekárov v poli, pravidelne to dokazuje v slabučkom Williamse. Vyhral Mexičan Sergio Peréz, ktorý si možno v budúcom roku ani nezajazdí, zmluvu v Racing Pointe už pre budúci rok nedostal, nahradí ho Vettel.

Práve Sergio bol ale včera fantastický. V prvom kole ho nabral Leclerc a bol posledný. Biblické „poslední budú prvými“ sa včera dokonale naplnilo vďaka heroickému výkonu Mexičana.

Už o týždeň nás čakajú posledné preteky tejto sezóny. Ako ich vidíte vy?

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po siedmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika.

Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866.

Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať.

Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem.

Telovýchovný vedúci.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera