Štvrtok, 25. júl 2024
F1

Kvarteto otázok pred Veľkou cenou Portugalska

Tarek Yacoob Tarek Yacoob 30.04.2021
SITA/AP Photo

Sezóna 2021 sa rozbehla v plnej paráde, monoposty sú na víkend už v Portugalsku. Medzi prvým a druhým je zatiaľ jednobodový rozdiel, spokojní môžu byť zatiaľ aj vo Ferrari či McLarene. Naopak, tímy ako Aston Martin či Alpine zatiaľ výrazne zaostávajú. Aj pred týmto „race víkendom“ tu máme veľa otázok. Poďme sa pozrieť na tie najhorúcejšie.

Ďalšie nervydrásajúce preteky?

Prvé dve Veľké ceny tejto sezóny nás veru nesklamali. Nervydrásajúce preteky nám priniesla najmä talianska Imola, kde vyhral Max Verstappen, druhé miesto získal Lewis Hamilton a dvoch favoritov na pódiu doplnil dravý mladík Lando Norris. Tento víkend sa presúvame do Portugalska, kde nás čaká portugalská Veľká cena v Portimau. Tá v minulom roku priniesla veľké množstvo emócii a bola celkovo jedna z najlepších.

Na úvod sme v nich videli premenlivé podmienky a famózny štart Sainza a Räikkönena. Prvý spomínaný sa dokonca v druhom kole dostal pred dvojicu Mercedesov. Napokon si Mercedesy predsa len uchmatli dve prvé miesta, no napätia sme mali aj tak dostatok. Fanúšikovia volali po jej návrate a FIA im ich želanie splnila. Všetci pevne veríme, že aj tentoraz to bude skvelá show.

Vyhrá Lewis Hamilton stú kvalifikáciu?

Hamilton je už teraz legenda, ktorá prekonala viaceré rekordy. Práve minulý rok v Portugalsku sa dostal na historicky prvé miesto v počte pretekových víťazstiev. Po pretekoch mu pri jeho mene svietilo číslo 92, dnes ich má už 96. Ďalší pozoruhodný a neuveriteľný počin si môže pripísať už tento víkend. Momentálne má na konte 99 pole position. Stovka je teda len otázka času. V kvalifikácii bude opäť „len“ favoritom číslo dva, no to mu v Imole na P1 v Q stačilo. 36-ročný Angličan má o ďalšiu extra motiváciu postarané.

Sergio Pérez na pódiu?

Minulý rok bolo víťazstvo Sergia Péreza jedným z hlavných highlightov sezóny. Mexičan sa navyše na najvyšší stupienok vyštveral z posledného miesta, keď sa v úvode dostal do kolízie. V tejto sezóne sa najprv v Bahrajne z poslednej priečky (štart z boxov) vytiahol na P5. V Imole zas exceloval v kvalifikácií, keď na neho nestačil ani kolega Verstappen a štartoval z druhého miesta. V pretekoch ho síce individuálna chyba stála body, no Sergio celkovo ukazuje, že by mal byť veľmi solídnou a nebezpečnou dvojkou Red Bullu. Tlak ale bude stúpať, je čas na prvé pódium.

Lando na čele F1 Power Rankingu aj po víkende?

Musím dávať bacha, akosi toho Landa priveľmi spomínam. Dokonca som si minule zašpekuloval, či by sa 21-ročný Angličan mohol stať najmladším šampiónom F1. To už, pochopiteľne, vyvolalo rôzne reakcie. Jedna vec je ale istá. Štart do novej sezóny mal mladý Angličan parádny a dostal sa do žiary reflektorov. To je pre neho na jednej strane super, na strane druhej to vyvoláva aj viac očakávaní a teda aj väčší tlak na jeho mladé plecia. F1 ho dokonca po dvoch pretekoch dalo na prvé miesto svojho Power Rankingu. Vydrží tam aj po víkende v Portugalsku, alebo ho vystrieda niekto z prenasledovateľov?

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera