Piatok, 19. apríl 2024

Aj florbalová loptička po prvom ligovom góle putuje do vitríny k trofejám

Minulý týždeň sme upútavali na otvárací víkend ženskej florbalovej Hyundai extraligy a pokračovanie mužskej súťaže.

Ak si dobre pamätáte, dokonca som sa verejne prihlásil k fanúšikom dvoch klubov. Žltý sneh Košice u mužov a Predator Sabinov medzi ženami.

Prvý gól novej Predatorky

Premiérové zápasy v najvyššej súťaži mali viacerí nováčikovia. Jednou z nich bola aj sedemnásťročná Daniela Hrabovská. Hrá na pozícii obranca, vyrastala v košickom klube Florko od siedmich rokov medzi chalanmi a v rozhovore pre Zväzový web okrem iného povedala: “Na môj prvý extraligový zápas som sa veľmi tešila, ale zároveň som pociťovala rešpekt voči súperkám a taktiež aj menši stres, ktorý po niekoľkých minútach vystriedala radosť a nadšenie z hry.”

Prvý extraligový bod v mladom živote si Daniela zapísala ešte v prvej tretine, keď prihrala v presilovke na gól Tamary Točekovej a prvý gól strelila ešte v tom istom zápase, ktorý Sabinovčanky proti Tvrdošínu v Prešove vyhrali 8:3. V poslednej tretine zvyšovala na 6:1. Hokejista by si okamžite korčuľoval pre puk a mladučká hráčka povedala, že vo florbale to nie je inak. “Áno, jasné, odovzdala som ju trénerovi, ktorý mi ju do konca zápasu postrážil a hneď po ňom so mnou pricestovala do Košíc. Je vystavená na špeciálnej poličke spoločne s mojimi ostatnými úspechmi,” povedala pre zväzový web.

Po víťaznej premiére Predatorky druhý víkendový zápas prehrali, Kysuckému Novému mestu podľahli 4:8. V ženskej časti teda môj nový tím zaznamenal 50% úspešnosť.

Žltý sneh s nádielkou od Mikuláša

V Extralige mužov som si vybral košický klub Žltý sneh. Ten bol po prvých dvoch zápasoch bez bodu a tak som možno trochu dúfal, že im na diaľku prinesiem to povestné športové šťastíčko. V prvom kole prehrali tesne, o jediný gól v Dubnici. Hoci ich v druhom roznieslo Tsunami zo Záhorskej Bystrice 16:2, domáci zápas proti FBC A4ka Mikuláš Prešov sa zdal byť ideálnou príležitosťou zapísať do tabuľky prvé body.

Nestalo sa. Mikuláš z Prešova prišiel s poriadnou nádielkou a Košičanom strelil iba o dva góly menej, ako Tsunami. Štrnásť! Po dvoch tretinách to bolo iba 2:6 a vo florbale sa predsa štyri kúsky dajú za dvadsať minút naklásť. Košičanom sa to aj v poslednej tretine podarilo. Až teda na to, že Prešovčania ich dali raz toľko. Pritom nie, žeby sa snehuliaci (tak som si ich nazval) nesnažili. Brankári hostí museli chytiť až 38 loptičiek.

Nevadí, možno sa moji chytia už v ďalšom kole.

Víkendový program

Aj dnešný článok má a môže slúžiť ako pozvánka na víkendové zápasy. V sobotu sa v košickom derby pokúsia urvať prvé body a odraziť sa od dna tabuľky moji favoriti.

Florbalistky vybehnú cez víkend na palubovky tiež. V Spišskej, Modre, Trenčíne a na Kysuciach.

Dávajte na seba cez víkend pozor a sledujte v telocvičniach, alebo na internete florbal.