Streda, 27. marec 2024

Česko-slovenské finále. Kto vyhrá súťaž čitateľov o najsympatickejšiu florbalistku MS?

FOTO TASR - Radovan Stoklasa

Ide do tuhého. Slovenské florbalistky dnes o 19:00 odohrajú štvrťfinálový zápas na majstrovstvách sveta proti Švajčiarkam. Postup do semifinále by bol najväčším úspechom ženskej reprezentácie v histórii.

V osemfinálovom zápase Slovenky deklasovali USA 20:0. Stretnutie brali ako prípravu. „So Švajčiarkami sme ešte pod mojim vedením nehrali. Pokúsime sa ich zaskočiť. Bude to však ťažké, majú veľmi dobrý tím,“ nechal sa počuť tréner Michal Jedlička.

Finálová pätica

Do tuhého ide aj v súťaži na Najsympatickejšiu florbalistku šampionátu. Po piatich hlasovacích dňoch Vám predstavujeme finálovú päticu. A niet divu, že sú v nej prevažne Slovenky.

Spomedzi všetkých hlasujúcich vyžrebujeme šťastných obdarovaných – cenami budú dres od novej stávkovej spoločnosti betRing, hokejka od nás a špeciálne darčeky priamo z Uppsaly od Slovenského zväzu florbalu.

Radka Mládenková (SVK)

Slovenskú brankárku ste nominovali po prvom zápase so Švédskom. Proti obhajkyniam titulu to bol úvod ako hrom a Slovenky podľahli 3:22.

Radka Mládenková do bránky prišla, keď Švédky strelili v prvej tretine svoj siedmy gól. Vydržala v nej až do konca a pripísala si osemnásť zákrokov. Najmenej polovica z nich mohla pokojne skončiť v sieti za jej chrbtom. Nemôže byť ľahké chytať v takom zápase, keď v podstate súperky celý čas obliehajú bránku, v ktorej stojíte.

Radka sa popasovala s výzvou, sympaticky odolávala čo jej sily stačili a preto si zaslúži miesto vo finále ankety.

Lenka Červená (SVK)

Mladučká Lenka Červená sa dostala do TOP 5 po zápase Slovenska s Fínskom. Stretnutie, ktoré sa uskutočnilo deň po prehre so Švédskom.

Slovenské reprezentantky odohrali proti severankám úplne vyrovnanú prvú tretinu. Vyše 15 minút sa oba tímy preťahovali o prvý gól, naše sa nebáli držať loptičku na hokejkách, podnikali rýchle protiútoky a preverovali Kristu Nieminenovú v bránke Fínska.

Lenku Červenú bolo v zápase proti Fínkam vidieť od prvej tretiny. Smelo útočila, nebála sa súperiek ani v ženskej kategórii, hoci má len pätnásť rokov.

V poslednej tretine sa dočkala premiérového gólu na MS dospelých, korigovala stav na 2:6. Skórovať dokázala aj v zápase s Nemeckom a v osemfinále si na svojho konto dokonca pripísala hetrik.

Tomu sa hovorí talent slovenského florbalu!

Paulína Hudáková (SVK)

Slovenky si v treťom zápase na turnaji proti Nemecku zapísali prvú výhru. Šesť gólov a ani jeden v našej sieti? Paráda! Šesť strelkýň strelilo šesť gólov, Paulína Hudáková si k nemu zapísala aj jednu prihrávku.

V protiútoku si hlavná hviezda slovenského útoku povedala, že sa do poslednej chvíle bude tváriť, že sa chystá zakončiť. Len aby na poslednú chvíľu posunula loptičku pod seba nabiehajúcej kolegyni. Michaela Šponiarová skúsene zakončila a tretím gólom na konci prvej tretiny dala na slovenské hokejky potrebný pokoj. Prihrávočka od Paulíny to bola excelentná!

Martina Řepková (CZE)

Keď už to nebude Slovenka, tak aspoň Češka. Martinu Řepkovú ste nominovali, keď mali slovenské florbalistky voľno. A oprávnené.

Řepková v poslednom zápase proti Lotyšsku (8:0) zažiarila piatimi gólmi a vyrovnala český rekord na svetových šampionátoch. Ten držala Michaela Mlejnková z roku 2019, keď vsietila rovnaký počet gólov do bránky Slovenska pri výhre 19:3.

Päť gólov nedáte každý deň, tobôž za národný tím. Řepková si pochvaľovala, že presne takýto zápas po posledných ťažkostiach potrebovala.

České florbalistky vyhrali skupinu A a zaručili si priamy postup do štvrťfinále. V ňom sa stretnú dnes o 16:00 proti Dánkam.

Michaela Šponiarová (SVK)

Poslednou finalistkou je skúsená slovenská reprezentantka Michaela Šponiarová. V osemfinále proti Američankám (20:0) svoje štatistiky obohatila hetrikom a pridala tri asistencie.

Jej bohaté skúsenosti budú dnes Slovenky potrebovať.