Streda, 06. december 2023

Dedinka v údolí versus najväčšia európska krajina. V Trenčíne si ťuknú florbal ženy Nemšovej proti repre Nemecka

FOTO: Slovenský Zväz Florbalu

Dobre, dobre. Nemšová nie je žiadna dedinka. Nemšová je asi najmenšie a určite najmladšie mesto na Považí, ktoré leží čoby florbalovou loptičkou dostrelil od Trenčína. Zhruba šesťtisíc obyvateľov bude cez víkend žiť nie každodennou športovou udalosťou.

Pýcha mesta, aktuálne jediný neporazený klub tabuľky florbalovej Hyundai Extraligy skríži v sobotu hokejky s reprezentáciou Nemecka. Naozaj. Skutočne.

Six Nations Floorball Challenge

Pýtate sa, ako mohlo vôbec také niečo uzrieť svetlo sveta? Zápasy klubov proti reprezentačným výberom sú raritné bez ohľadu na športové odvetvie. Nuž, slovenské florbalistky majú počas tohto víkendu v Trenčíne naplánovaný prípravný turnaj pred majstrovstvami sveta. Tie na nich čakajú na prelome novembra a decembra vo Švédsku, v Uppsale.

V Trenčíne sa dnes začína a do nedele potrvá turnaj 6 Nations Floorbal Challenge. Šesť národov má v názve, no nie na palubovke. Komplikovaná pandemická súčasnosť pustila na turnaj okrem našej len reprezentácie Poľska a Nemecka, zvyšní traja žiaľ kvôli trablom účasť odriekli.

Nemky aj Poľky sú reprezentácie približne na úrovni tej našej. Na posledných MS pred dvoma rokmi boli dokonca zoradené pekne za sebou. Poľky piate, Slovenky šieste a Nemky na siedmom mieste. V Uppsale sa všetky tri výbery budú snažiť o prienik do najlepšej štvorky na svete, ktorú prirodzene tvoria Švédky, Fínky, Češky a Švajčiarky. Tie medzi seba na posledných šiestich šampionátoch nikoho nepustili.

Zápas národného výberu trénera Michala Jedličku proti Nemkám otvorí program už dnes predpoludním (sledovať ho môžete popri práci na Youtube). “Vzhľadom na situáciu si každú takúto príležitosť vážime a preto k podujatiu pristupujeme zodpovedne a našim cieľom bude doladiť všetky činnosti, pretože už ďalšia možnosť v zápasovej konfrontácii do šampionátu nebude,“ povedal kouč pre zväzový web.

Nemšová vs Nemecko

Nemky odohrajú v piatok zápasy dva, v sobotu jeden a aby sa zdržali až do konca a spotili aj v nedeľu, v to ráno o ôsmej hodine vybehnú proti tímu Nemšovej. Na mimoriadnu udalosť sa chystá celé mesto. „O zápase informovali aj v mestskom rozhlase. Do Trenčína sa chystá plný autobus fanúšikov. Celá Nemšová je na nohách,cituje Sportnet prezidenta klubu, Petra Tydlačku.

Keby som si pred sezónou vyberal kluby na fandenie podľa toho, ako vtipne komunikujú na Facebooku, určite by som podľahol čaru statusov NTS FK ZŠ Nemšová. Posúďte sami.

Vybral som si nakoniec z nostalgických dôvodov Predatorky zo Sabinova. No už teraz sa teším, ako opíšu vstávanie na exkluzívny zápas do Trenčína na Facebooku Nemšovej. Promujú ho ako súboj Davida s Goliášom a ja sa im nečudujem. Šesťtisícové mestečko proti výberu takmer 85-miliónovej krajiny si také prirovnanie zaslúži.

Či skoré vstávanie a možná únava reprezentácie Deutschlandu zohrá na palubovke počas zápasu svoju úlohu, sa história pýtať nebude. Nemšovej bude fandiť nielen plná hala v najbližšom krajskom meste. Do Trenčína sa v nedeľu ráno osobne nedostanem, no ten internetový stream si k raňajkám v teple domova celkom isto pustím.

Mali by ste aj vy.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera