Štvrtok, 23. máj 2024

Derby so striedavými úspechmi a talent, ktorý mieri do Brna

FOTO: Slovenský florbalový zväz

Máme tu ďalší piatoček a s ním pozvánku na víkendové kríženia florbalových hokejok od Záhorskej Bystrice po Sabinov.

Prestup na trase Nitra – Brno

Tak, ako sme minulý týždeň sprostredkovali pocity ligovej debutantky, prinášame dnes ďalšiu zaujímavú správu z prostredia ženského florbalu. Slovenská reprezentantka, ešte cez ostatný víkend hráčka Slávie Nitra Michaela Styková už svoje meniny oslávila ako čerstvá posila klubu Brno Židenice.

Študentku, ktorú čaká maturita oslovili z nového klubu počas leta, povedala pre web slovenského florbalu. Už teraz premýšľa nad možným štúdiom na vysokej škole v Českej republike. “Veľmi sa na to všetko teším a dúfam, že sa mi bude dariť. Jednoznačne idem za novými skúsenosťami, zážitkami či priateľstvami. Dúfam, že pomôžem aj tímu uspieť v extralige,” povedala Michaela.

Na Slovensku svoje odohrala za Banskú Bystricu, Partizánske aj Nitru, za ktorú strelila vo víkendovom zápase proti Hurikánu Bratislava jeden gól pri prehre 6:9. Ďalšia góly a skúsenosti bude pridávať v aktuálne desiatom tíme tabuľky českej ligy.

Predatorky a Žltý sneh

Oba moje nové obľúbené florbalové kluby mali počas minulého víkendového kola niečo spoločné. Nielen to, že sú z východného Slovenska, ale aj to, že nastúpili na derby zápasy. Sabinovské Predatorky cestovali do Novejši (Spišskej Novej Vsi pre nehokejových fanúšikov), chlapi zo Žltého snehu Košice zas chceli prvé body získať na úkor mestského rivala FBK ATU KE. Ehm, nezískali.

Po dvoch tretinách totiž prehrávali 3:8 a ani zlepšený výkon v poslednej dvadsaťminútovke nestačil na nič lepšie, ako na kozmetickú úpravu výsledku. Prehra 7:11 bola už štvrtá v poradí a víťazi súťaže o najkreatívnejší názov klubu sa krčia na spodku tabuľky ako jediní bez čo i len jedného bodíka.

Sabinovčanky dopadli na Spiši lepšie. Vo vyrovnanom zápase zobrali všetky tri body, keď vyhrali 5:3. Nerozhodný výsledok po dvoch tretinách zlomili v tretej dvoma gólmi za dve minúty, víťazný strelila Katarína Marcinková desať minút pred koncom. Tamara Točeková pečatila výhru piatym gólom ani nie sto sekúnd pred koncom zápasu. Sabinovčanky sa bodovo dotiahli na svoje súperky a sú jedným zo štyroch klubov, ktoré majú po troch kolách šesť bodov. Všetkých deväť má len Nemšová.

Víkendová pozvánka

Šlágrom víkendového programu chlapskej extraligy je nepochybne zápas v Trenčíne. Jediný tím bez straty bodu 1. FBC Florbal Trenčín hrá v sobotu od 18:00 proti tretiemu tímu tabuľky, košickému Florku. V rovnakom čase, len na inom mieste, v Záhorskej Bystrici skrížia hokejky poslední dvaja a Žltý sneh bude mať šancu oskalpovať ŠK Lido Prirodovedec, ktorý má na predposlednom mieste tri body. Hrá sa aj v nedeľu, detaily sú na zväzovom webe.

Aj medzi ženami sú na pláne dve kolá. Líderky z Nemšovej zostanú na Kysuciach, ozbíjať sa ich pokúsia v Kysuckom Novom Meste a Tvrdošíne. Sabinov a Spišská hrajú doma, vymenia si súperky z Nitry a Bratislavy. Kompletný program ženskej Hyundai extraligy nájdete tu. A na Huste.tv, samozrejme.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera