Piatok, 17. máj 2024

Florbalisti dnes na MS hrajú o úspech. Priamy súboj o štvrťfinále proti Nemecku

Foto: SZFB/IFF

Na mužských florbalových majstrovstvách sveta ide od dnes do tuhého. Začína sa vyraďovacia časť.

Slovensko – Nemecko

V súboji o postup do štvrťfinále nastúpi v Helsinkách na poludnie Slovensko proti Nemecku. Náš súper prehral všetky tri zápasy v základnej skupine dosť jednoznačne. Od Čechov kúpili 11:0, s Nórmi hrali vyrovnanejšiu partiu, prehrali 4:7. V poslednom skupinovom zápase padlo znova jedenásť gólov, prehra so Švajčiarskom prišla v pomere 2:9.

So skóre 6:27 sú na tom Nemci opačne, ako Slováci. Naši poľahky zvládli svoju nižšiu výkonnostnú skupinu, Američanom, Poliakom a Thajčanom nedali šancu, zato im dávali jeden gól za druhým. Slovenské skupinové skóre je 38:7.

S Nemcami hrali naši v októbri dva zápasy, obidva sme vyhrali (7:1, 7:6). Aj kurzy stávkových spoločností favorizujú dnes slovenské mužstvo. Na betRing sú kurzy na víťaza vypísané takto: Slovensko 1,50, Nemecko 5,00

Ambíciami našich bolo hrať štvrťfinále a pokúsiť sa o piate miesto. Prvý krok musí urobiť partička okolo Michala Dudoviča už dnes.

Víťazka a víťazi súťaže o Najsympatickejšiu florbalistku MS

Do finále súťaže o najsympatickejšiu florbalistku šampionátu ste posunuli štyri Slovenky a jednu Češku. Finálový súboj bol v hlasovaní čitateľov TakUrčitee relatívne vyrovnaný. Tretia Michaela Šponiarová získala 19% hlasov, strieborná Radka Mládeková 39%. Víťazkou sa stala Lenka Červená so 41% hlasmi fanúšikov florbalu na TakUrčitee.sk. Blahoželáme!

Zástupca Slovenského zväzu florbalu potom z vyše dvoch stovák účastníkov súťaže vyžreboval troch šťastlivcov, ktorí dostanú odmeny. Tretie a druhé miesto získa voľné tikety od spoločnosti betRing, novej stávkovej spoločnosti na slovenskom trhu. Sú nimi MariaChuda3 a MarianPetrik22.

Hlavnú cenu – víťazný dres od betRing, florbalovú hokejku od TakUrčitee a darčeky priamo z dejiska MS žien v Uppsale – vyhráva AdrikSzabo. Blahoželáme, všetkých výhercov budeme kontaktovať elektronickou poštou.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera