Pondelok, 22. júl 2024

Florbalistky na jednotku

SZFB

Cez víkend sa  okrem superbowlu a upršaného rybník classic (podľa médií na Slovensku sú to najväčšie akcie tohto roka víkendu) hrala celosvetová  kvalifikácia na majstrovstvá sveta žien vo florbale.

Kvalifikácia v Trenčíne

Ženská modelingová florbalová elita – 16 najlepších tímov – bude mať na konci roka spicha vo Švajčiarsku. Naše dievčatá tam budú obhajovať domáce piate miesto, keďže sa MS v roku 2017 hrali u nás v Bratislave.  Európska kvalifikácia sa hrala u susedov v Poľsku (skupina EUR1 a EUR3) a dve skupiny aj u nás v Trenčíne (EUR2 a EUR4).

Slovenky boli v skupine EUR4 a žreb im nadelil Lotyšsko (ranking 5.), Maďarsko (17.) a Holandsko (18.). Keďže na záverečný turnaj postupovali prvé dva tímy skupiny, iné ako postup sa neočakával. Náš tím krások (oplatí sa ich určite pozrieť) bol poskladaný hlavne z legionárok, kde malo dvoma hráčkami zastúpenie Fínsko, jednou Švajčiarsko a desiatimi Česko. Slovenské kluby reprezentovalo len sedem hráčok,n neboli však len do počtu. Hviezdami nie len krásou, ale najmä výkonmi, boli napríklad M. Šponiarová, Ferenčíková, P. Hudáková a navrátilec Jelínková. 

Ľahký postup

Ale vráťme sa k našej kvalifikácii a výsledkom. Dievčence postupne od piatku rozbili Holandsko 8:2 a Maďarsko 12:1, čím bolo jasné, že cieľ je splnený a postup vybavený podľa predpokladov. V zápase o prvé miesto skupiny, v čase ako sa hral spomínaný rybníkový hokejový zápas, odohrali dievčatá skvelý kolektívny florbal a zdolali rankingovo vyššie Lotyšky profesorsky 5:3.  

Zápasy našich báb počas celej kvalifikačnej skupiny vykazovali záujem rovnajúci sa návštevnosti hokejovej Detvy, Žiliny či Liptákov, priemer bol cca 500 divákov. Skvelá atmosféra vzhľadom na omnoho menšie haly potvrdila, že pri správne nastavenom marketingu, môže byť florbal na Slovensku veľmi atraktívny šport. Kvalifikácia ukázala, že naše baby  pri dobrej konštelácii hviezd môžu na MS potrápiť aj tabuľkovo lepšie tímy, čo môže vypáliť aj na prienik do prvej štvorky. Uvidíme.

Pre poriadok

Pre poriadok pár štatistík. Našou najlepšou hráčkou, čo sa týka bodov, bola Šponiarová (6+2), no spomenúť treba aj Paulínu Hudákovu (2+6), Ferenčíkovú (3+4), či Klapitovú (oplatí sa sledovať jej Instagram), ktorá proti Maďarkám strelila z pozície obrancu hattrick.

Čo sa týka zvyšku kvalifikácií, zoznam tímov podstupujúcich na MS je nasledovný :

Švajčiarsko (domáci tím) , Švédsko (skupina EUR1), Nórsko(EUR1), Dánsko(EUR1), Fínsko(EUR2), Nemecko(EUR2), Česko(EUR3), Poľsko(EUR3), Estónsko(EUR3), Slovensko(EUR4), Lotyšsko(EUR4), Austrália(AOFC), Thajsko(AOFC), Japonsko(AOFC), Singapur (AOFC) a jeden z dvojice USA/Kanada (kvalifikácia sa hrá 9. a 10.2.2019).

Všetky zápasy sa dali bezplatne sledovať na dvoch youtubových kanáloch IFF (medzinárodná florbalová federácia) čo určite potešilo nejedného fanúšika.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera