Piatok, 28. jún 2024

Hetrik, päť bodov aj krásne akcie. Slovenky si na Američankách doslova pochutili

Foto: SZFB/IFF

Hrací deň číslo päť priniesol na florbalových majstrovstvách sveta osemfinálové zápasy. Predstavili sa aj slovenské reprezentantky, ktoré deklasovali Američanky 20:0.

V ostatných zápasoch vyhralo Nórsko nad Lotyšskom, Poľsko nad Ruskom a najdramatickejší duel predviedli Nemky s Dánkami. Zápas skončil až po penaltovom rozstrele a z postupu sa tešilo Dánsko.

V dueloch o 13.-16. miesto si Estónsko poradilo s Talianskom a Singapur s Thajskom.

O poslednú finalistku

Po štvrtom hlasovacom dni o Najsympatickejšiu florbalistku šampionátu sa k trojici Radka Mládenková, Lenka Červená a Paulína Hudáková pridala Češka Martina Řepková.

Hlasovanie pokračuje aj dnes, prinášame ďalších päť nominovaných. Víťazku štvrtého hlasovania priradíte k vyššie spomínaným. Keď ich bude päť, vznikne finálová zostava – dnes je jasné, že aspoň jedna finalistka nebude naša. Spomedzi všetkých hlasujúcich vyžrebujeme šťastných obdarovaných – cenami budú dres od novej stávkovej spoločnosti betRing, hokejka od nás a špeciálne darčeky priamo z Uppsaly od Slovenského zväzu florbalu.

Jana Dupčáková (SVK)

Slovenky hrali prakticky celý zápas pred bránkou súpera. Brankárka Jana Dupčáková nemala veľa práce. V úvodnej tretine ukázala, že v bránke nevytuhla a proti strele americkej hráčky vytiahla perfektný zákrok. V zápase si napokon udržala čisté konto. Gratulujeme!

Denisa Ferenčíková (SVK)

Slovenka strelila v zápase tri góly a pridala dve asistencie. Vyhlásili ju za najužitočnejšiu hráčku zápasu.

Urobili sme si chuť. Na začiatku sme boli trochu netrpezlivé, snažili sme sa dávať góly rýchlo. Potom sme sa upokojili a začalo to padať. Ako príprava pred štvrťfinále nám tento zápas pomohol. Švajčiarky sú najvyššia trieda, zápas bude ťažký. Chceme niečo ukázať, uvidíme ako sa to bude vyvíjať,” okomentovala stretnutie Ferenčíková.   

Michaela Šponiarová (SVK)

Ďalšia skúsená Slovenka sa zaskvela hetrikom a pridala tri asistencie.

Výkony oboch slovenských reprezentantiek si môžete pozrieť v highlightoch:

Maja Helman (POL)

Poľka Maja Helmanová si dovolila neskutočnú parádu. Premeneným nájazdom zavelila do útoku. Poľsko až do polovice druhej tretine prehrávalo s Ruskom 0:3 a práve premenený nájazd roztrhol gólovú sieť. Poľsko vyhralo 7:3 a vo štvrťfinále narazí na Fínsko.

Mikkel Christensen (DAN)

Mimoriadne dramatické osemfinále sa odohralo medzi Nemeckom a Dánskom. Až v závere tretej tretiny Dánky dokázali zmazať dvojgólové manko a vyrovnať stav stretnutia, ktoré sa skončilo až penaltových rozstrelom. V ňom si lepšie počínalo Dánsko.

Rozhodujúcu penaltu strelila Mikkel Christensenová.

Penaltový rozstrel od 3:55

Hlasujte teraz

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera