Pondelok, 22. apríl 2024

Prvý deň florbalových MS: Švédska asistentka, česká radosť na Demitru a dve sympatické brankárky

V spolupráci so Slovenským zväzom florbalu a novou stávkovou spoločnosťou betRing dnes štartujeme súťaž. Budeme v nej hľadať Najsympatickejšiu florbalistku šampionátu. Nominovali sme prvých päť hráčok, ktoré nás počas prvých zápasov svojich tímov zaujalo. Sympatickým herným prejavom, peknou kľučkou, prihrávkou, alebo dokonalou strelou. Prípadne famózny zákrok alebo vtipná replika v pozápasovom rozhovore.

Každý deň určíte v hlasovaní postupujúcu do finále a v druhej polovici budúceho týždňa si spomedzi nich zvolíte Najsympatickejšiu florbalistku MS vo švédskej Uppsale. Na záver spomedzi všetkých hlasujúcich vyžrebujeme troch víťazov.

Šťastný výherca hlavnej odmeny získa víťazný dres od spoločnosti betRing, florbalovú hokejku od TakUrčitee a úplne špecifický, exkluzívny darček od florbalového zväzu priamo z dejiska MS 2021.

Prvý hrací deň – sobota 27. novembra

Slovenské florbalistky otvorili majstrovstvá sveta zápasom proti najväčším favoritkám. Obhajkyniam zlatých medailí domácim Švédkam podľahli v Uppsale 3:22. Nebol to ľahký zápas, no aspoň už najväčšie favoritky na titul majú naše za sebou. V našej skupine vyhrali Fínky nad Nemkami 15:0, v druhej skupine lepších si Češky poradili so Švajčiarkami 5:2. Medzi slabšími sa darilo Dánkam, premohli Američanky 9:6, Nórky nedali šancu Ruskám 7:3 a Estónky vyhrali nad Singapurom 4:3.

Na prvé hlasovanie o Najväčšiu sympošku sme nominovali túto päticu florbalistiek:

Radka Mládenková (SVK)

Slovenská brankárka si poriadne zachytala. Do bránky prišle keď Švédky strelili v prvej tretine svoj siedmy gól.

Radka Mládenková florbalová brankárka Slovenska

Vydržala v nej až do konca a pripísala si osemnásť zákrokov. Najmenej polovica z nich mohla pokojne skončiť v sieti za jej chrbtom. Nemôže byť ľahké chytať v takom zápase, keď v podstate súperky celý čas obliehajú bránku, v ktorej stojíte.

Radka sa popasovala s výzvou, sympaticky odolávala čo jej sily stačili. Sme zvedaví, či dnes proti Fínkam dostane šancu od začiatku. Od nás dostala – šupli sme ju do hlasovania reprezentujúc v ňom naše.

Moa Tschop (SWE)

Moa mala v zápase oči všade a šikovnými ručičkami rozohrávala jednu gólovku za druhou. Švédska obrankyňa je po prvom hracom dni na čele kanadského bodovania turnaja. Z 22 gólov svojho tímu pritom strelila len jeden. Prihrala ale na osem a práve jej schopnosť nachádzať kolegyne vo výborných pozíciách bola obdivuhodná.

Nám sa najviac páčila jej asistencia na osemnásty gól (od 3:05 na videu vyššie). Priviezla loptičku na útočnú polovicu, žabkou prekonala hokejku obrankyne a položila loptičku tak presne pod nohy inej Moy, Gustafssonovej, že tá ju z voleja šupla k tyčke Radky Mládenkovej. #bombyktyči

Saskia Ormak (EST)

Estónky hrali v úplne prvom zápase na majstrovstvách proti hráčkam zo Singapuru. Bol to tesný zápas, v ktorom rozhodli gólom necelých sedem minút pred koncom o zisku všetkých bodov. Oporou im bola brankárka s nablýskanou prilbou na hlave, Sarkia Ormak.

Saskia chytila 24 loptičiek, ktoré Singapurčanky strelili na jej bránku. Počas prvého hracieho dňa mala lepšiu úspešnosť zákrokov len brankárka Fínska, ktorú Nemky neprekonali vôbec. Aj preto sa po zápase rozbehli nadšené spoluhráčky za svojou brankárkou.

Michaela Mlejnková (CZE)

Český výber najlepších florbalistiek otvoril turnaj zápasom proti spolufavoritkám ich skupiny A – Švajčarkam. Stretli sa tak zvyšné dve reprezentácie, ktoré sú najväčšími favoritmi na medaily. Naše susedky dôležitý duel zvládli 5:2. Psychologický dôležítý bol gól Michaely Mlejnkovej tesne pred koncom druhej tretiny na 2:1. Pred bránkou zakončila rýchlu akciu dvoch dlhých prihrávok.

Keď zistila, že sa jej podarilo prekonať švajčiarsku brankárku, tešila sa ako kedysi Pavol Demitra. Doširoka roztiahnuté ruky a úsmev od ucha k uchu. Fotka na ofiriálnom twittri šampionátu je prekrásna.

Michelle Linhart (USA)

Američanky v prvom zápase prehrali proti Dánkam 6:9. Vytiahli ale krásne dresy a talentovanú Michelle. Strelila prvý gól USA na turnaji, keď v prvej tretine znižovala na 1:2 a v poslednej pridala ďalšie dva. Tie strelila za pol minúty a znížila na 6:8. Dánky si ale prvú výhru postrážili gólom do prázdnej bránky.

Ocenením sympatickej snahy americkej snajperky nech je aspoň nominácia v našej súťaži.

Súťaž – hlasovanie

Teraz to je na vás: zvoľte si Najsympatickejšiu hráčku dňa a posuniete ju do finálového hlasovania.