Streda, 27. marec 2024

Slovenky prehrali s Fínkami, tie sa ale riadne namakali

Slovenské florbalistky prehrali aj v druhom zápase na MS vo Švédsku v základnej skupine B. Favoritkám z Fínska ale nedali nič zadarmo, ako sa hovorí. Síce výsledok hovorí jasnou rečou – 2:7 – Fínky sa ale poriadne namakali.

Iný zápas ako proti Švédkam

Deň po prehre proti obhajkyniam a domácim hráčkam zo Švédska zároveň bol obraz hry na palubovke iný od prvej minúty. Slovenské reprezentantky odohrali proti severankám úplne vyrovnanú prvú tretinu. Vyše 15 minút sa oba tímy preťahovali o prvý gól, naše sa nebáli držať loptičku na hokejkách, podnikali rýchle protiútoky a preverovali Kristu Nieminenovú v bránke Fínska.

Je možné, že naše nahlodal druhý gól súperiek, lebo ho strelili tesne pred koncom prvej tretiny za vyrovnaného stavu 1:1. V druhej potom našim odskočili a v tretej si už postrážili výhru. Slovenky sa ale – podľa mňa – presvedčili, že sa s častým finalistom majstrovstiev sveta dá hrať aj vyrovnaný florbal.

Hľadáme Najsympatickejšiu hráčku šampionátu

Fanúšikovia florbalu a TakUrčitee hľadajú počas MS2021 Najsympatickejšiu florbalistku. Prvé hlasovanie máme za sebou. Prvou finalistkou je Radka Mládenková, ktorá získala vyše 90% hlasov. Na druhom mieste skončila Moa Tschop, na treťom mieste získali rovnaký počet hlasov Saskia Omark a Michaela Mlejnková a piatou bola Michelle Linhart, aj ona získala vaše hlasy, no na lepšie umiestnenie nestačili.

Dnes pokračujeme – hlasujte a zaradíte sa do žrebovania o víťazný dres od novej stávkovej spoločnosti betRing, hokejku od TakUrčitee a špeciálne darčeky priamo z miesta MS, zo švédskej Uppsaly od Slovenského zväzu florbalu. Nominované sú:

Lenka Červená (SVK)

Mladučkú Lenku Červenú bolo v zápase proti Fínkam vidieť od prvej tretiny. Smelo útočila, nebála sa súperiek ani v ženskej kategórii, hoci má len pätnásť rokov. Slovom 15! Tomu sa hovorí talent slovenského florbalu.

V poslednej tretine sa dočkala premiérového gólu na MS dospelých, korigovala stav na 2:6. Myslím, že nominácia mladučkej hráčky SK Harvard Partizánske je po sympatickom výkone proti silnému súperovi oprávnená.

My Kippila (FIN)

Fínkam včera dlho trvalo, kým sa proti Slovenkám presadili. Ako prvá to dokázala My Kippila až štyri minúty pred koncom prvej tretiny. Ale aká strela to bola! Obrankyňa s charakteristickými okuliarmi tesne za polovicou ihriska napriahla a švihom vypustila falšovaný projektil na Radku Mládenkovú. Loptičku zakrútila ako Roberto Carlos priamy kop vo svojich najlepších rokoch.

Dokonalá strela urobila oblúk a zapadla v ľavom hornom rohu slovenskej bránky. Posmutneli sme, no zároveň museli najmä pri opakovanom spomalenom zábere sňať pomyselný klobúk. Strela to bola parádna.

Emelie Wibron (SWE)

Skúsená Emelie je po dvoch zápasoch nalepšou strelkyňou turnaja. Pravda, Švédky ešte ani v jednom zápase nestrelili menej, ako dvadsať gólov. Pekne sa o nich vedia podeliť, preto má Emelie na konte “len” sedem.

Našim dala tri, Nemkám štyri. Skórovala doteraz v každej jednej tretine na majstrovstvách sveta. To je mi ako celoživotému útočníkovi vo všetkých športoch veľmi sympatické.

Rikke Ingebrigtsli Hansen (NOR)

Nórky vyhrali v skupine D dva zápasy z dvoch. Strelili osemnásť gólov, Ruskám v sobotu sedem, Estónkam včera o štyri viac. Päť z nich zapísala do turnajových štatistík Rikke, útočníčka švédskeho Pixbo Wallenstam.

Už na minulých majstrovstvách ukázala, že má ako sa hovorí čuch na góly, strelila ich v šiestich zápasoch sedem. Teraz má po dvoch gólový priemer dva a pol na zápas a ak nastúpia proti Nórkam v ďalšom priebehu naše, budú si musieť dávať na ostrostrelkyňu pozor.

Martina Falchi (ITA)

Keď je najlepšou hráčkou svojho tímu brankárka pri prehre, je mi to sympatické. Pravda, pokiaľ sa nejedná o zápas slovenskej hokejovej reprezentácie, ktorá znova urobila z brankára súpera hlavnú hviezdu. Talianky vo svojom prvom zápase na turnaji síce nestačili na Thajky, Martine Falchi to ale nemôžu klásť za vinu.

Mladučká dáma na bránkovisku robila, čo mohla. V historicky prvom zápase Talianiek na majstrovstvách sveta kryla 31 pokusov súperiek a aj keď päť loptičiek prepadlo za jej chrbát, jej úspešnosť zákrokov ju radí do top 5 najlepších brankárok turnaja. Pritom ešte pred dvoma rokmi na šampionáte devätnásťročných bola písaná aj ako hráčka v poli.