Streda, 17. júl 2024

Šupy, rekord a druhá šanca. Šikovné florbalistky žiarili aj v deň, kedy naše nehrali

Foto: SZFB/IFF

Konečne deň voľna. Slovenské florbalistky si po výhre nad Nemecko 6:0 dopriali zaslúžený oddych pred dnešným zápasom o všetko. V osemfinále narazia na Američanky.

Dohrávali sa posledné zápasy v skupinách. Thajsko podľahlo USA, Lotyšsko Česku, Dánsko zdolalo Taliansko a Rusko Estónsko. Švajčiarky si poradili s Poľkami a šláger dňa predviedli domáce Švédky proti Fínkam. Obhajkyne titulu porazili Fínsko a usadili sa na čele skupiny B.

Po treťom hlasovacom dni o Najsympatickejšiu florbalistku šampionátu sa k dvom Slovenkám- Radke Mládenkovej a Lenke Červenej pridala XY.

Hlasovanie pokračuje aj dnes, prinášame ďalších päť nominovaných. Víťazku štvrtého hlasovania priradíte k trom vyššie spomínaným, ktorými sú zhodou okoností Slovenky. Keď ich bude päť, vznikne finálová zostava – dnes je jasné, že aspoň jedna finalistka nebude naša. Spomedzi všetkých hlasujúcich vyžrebujeme šťastných obdarovaných – cenami budú dres od novej stávkovej spoločnosti betRing, hokejka od nás a špeciálne darčeky priamo z Uppsaly od Slovenského zväzu florbalu.

Martina Řepková (CZE)

České florbalistky vyhrali skupinu A a zaručili si priamy postup do štvrťfinále. V poslednom zápase proti Lotyšsku (8:0) zažiarila piatimi gólmi Martina Řepková, ktorá vyrovnala český rekord na svetových šampionátoch. Ten držala Michaela Mlejnková z roku 2019, keď vsietila rovnaký počet gólov do bránky Slovenska pri výhre 19:3.

Päť gólov nedáte každý deň, tobôž za národný tím. Řepková si pochvaľovala, že presne takýto zápas po posledných ťažkostiach potrebovala.  

Malwina Zagorská (POL)

V zápase o druhé miesto v skupine A podľahli Poľky Švajčiarkam 2:6. Oba góly za chrbát brankárky helvétskeho kríža strelila Malwina Zagorská.

V zápase predviedla neskutočnú energiu a perfektné strelecké schopnosti. Za nahrávku, ktorá mala oči by sa nemusela hanbiť ani jej spoluhráčka Helmanová. Dvojica v úvode zápasu potrápila Švajčiarky a znížila na rozdiel iba jediného gólu. Súperky sa však zmobilizovali a drámu nepripustili.

Nina Suppa (THA)

Zaujímavý duel majú za sebou Thajčanky s Američankami. Súperky Slovenska v boji o štvrťfinále sa na výhru riadne nadreli.

V prvej tretine vyzeralo, že o výhre USA nie je pochýb. Hráčky nasúkali Thajčankám päť gólov. Tie sa však v druhej tretine vzchopili a stretnutie zdramatizovali štyrmi gólmi. Aj úvod tretej časti hry patril Thajsku a dokonca viedlo. Nakoniec sa z výhry tešili Američanky, ktoré skóre otočili až v závere.

O takúto bombu sa postarala kapitánka Thajčanka Nina Suppa. To bola šupa.

Michelle Linhart (USA)

V rovnakom zápase ostaneme. Na druhej strane treba vyzdvihnúť aj Američanky, ktoré dokázali zápas s Thajskom dotiahnuť do víťazného konca a postúpiť do osemfinále.

V drese víťazov sa zaskvela Michelle Linhartová, ktorá predviedla niekoľko skvelých individuálnych akcii. V prvej tretine sa tešila z gólu dvakrát a hetrik spečatila v závere zápasu. Slovenské florbalistky si na jej šikovné ruky budú musieť dať pozor. Keď si myslíte, že jej dávame druhú šancu v hlasovaní, máte pravdu 🙂

Klara Loneberg (SWE)

Na hru Švédska sa pozerá veľmi dobre. Obhajkyne titulu majsteriek sveta hrajú s ľahkosťou, na palubovke lietajú. Fínky rýchlo vyškolili a až za stavu 7:0 poľavili a dovolili súperkám skórovať. Zápas napokon skončil výsledkom 9:3.

Zo zápasu vypichujeme akciu dvojice Rasmussen-Loneberg. Švédky rýchlym prechodom z vlastnej polovice ihriska preniesli loptičku až pred voľnú Lonebergovú, ktorá sa nemýlila.

Akciu si pozriete od 50 sekundy.

Hlasujte teraz

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera