Piatok, 17. máj 2024

Aké dresy, taký Slovan. Výkon belasých v Mostare si pýtal ibalgin

FOTO TASR - Jakub Kotian

Slovenský majster bol dvakrát blízko postupu cez súperov zvučných mien. Po dvoch emotívnych dvojzápasoch ale padol do baráže Európskej konferenčnej ligy a v jej prvom zápase prehral v Bosne so Zrinjskim Mostarom 0:1. Bude mať čo robiť, aby sa do skupinovej fázy vôbec dostal. Nejeden fanúšik belasých siahal vo štvrtok večer počas zápasu po ružovej tabletke s ibuprofénom. Nielen oči boleli nielen z dresov lososovej farby, ale najmä z výkonu Slovana.

Hrdina zápasu

Adrián Chovan. Či sa to niekomu páči, alebo nie, len výkon jedného hráča Slovana zniesol kritériá pre podobný zápas. Brankár Chovan musel na rozdiel od bosnianskeho kolegu pracovať a jeho dres bol po zápase špinavý ako svedomie spoluhráča Barseghyana. Najmä zásluhou brankára a streleckej nemohúcnosti Bosniakov vôbec existuje šanca biť sa o týždeň na Tehelnom poli o postup. Keby domáci po prvom polčase vyhrávali o gól a nakoniec vyhrali o tri, nemohol by sa nikto veľmi čudovať. Pritom na každom jednom poste v poli mal lepšieho futbalistu slovenský zástupca.

Hrdinom prestávkového programu mohol byť aspoň Ján Volko, RTVS zaradila do programu semifinále behu na 200 metrov na ME v Mníchove. Volko šprintoval znova parádne, finále mu ušlo doslova o prsia. O tie ho predbehol Španiel vo vedľajšej dráhe.

Toto som fakt nečakal

Je všeobecne známe, že tréner Weiss dokáže hráčov motivovať na silných súperov parádne. O to menej pochopiteľné je, prečo pod jeho vedením Slovan prispôsobí svoj výkon aj keď hrá proti outsiderom. Prehral v Podbrezovej, doma sa trápil s Batumi a vyhorel v Mostare. Určite sa nedá hrať rovnako dobre všetkých dvanásť zápasov za štyridsaťpäť letných dní. Rozdiel vo výkonoch je ale priepastný a rozum neberúci.

Nečakal som ani, že Slovanu budú tak chýbať traja kľúčoví hráči. Weiss junior, Kucka ani Abena z rôznych dôvodov nehrali, Chakvetadze s Agbom ich tentokrát nenahradili.

Moment zápasu

Hlúpe vylúčenie Barseghyana. Niekedy futbalistov viera vo vlastnú prefíkanosť dobehne. Skúsený Armén si so žltou kartou dva metre pred rozhodcom chcel vypýtať pred vlastnou šestnástkou faul pádom ako z Neymarovej učebnice. Rakúsky rozhodca Weinberger to považoval za urážku svojho umenia. Tasil nasrdene okamžite druhú žltú a Tigran si mohol spytovať svedomie celou dlho cestou do šatne a do Bratislavy.

Poslednú štvrtinu hral Zrinjski presilovku a hoci futbalová sa s hokejovou nedá porovnať, nakoniec ju tesne pred koncom využil. Zbytočná červená môže v konečnom dôsledku Slovan stáť veľa a nemyslím len na prémie za postup do skupinovej fázy EKL.

A čo odveta?

Paradoxne, o odvetu sa veľmi neobávam. Síce Tehelné pole vypredané nebude, o motiváciu hráčov tentokrát strach mať netreba. Pod kopačkami im bude horieť tráva a slabšieho súpera rozložia. Keď pred rokmi po rovnakom výsledku v Mostare Slovan v odvete vyhral 4:0 a postúpil, aj teraz to môže skončiť podobne.

Ale nemusí.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera