Nedeľa, 30. jún 2024

Aké Slovensko, taký fanúšik

Stano Staško Stano Staško 20.08.2020
Foto: Stano Staško

Susedia z bratislavskej tretej ligy sa stretli v ďalšom kole Slovnaft cupu na štadióne v Devínskej Novej Vsi.

Lokomotíva Devínska Nová Ves – FC Malacky 0:4

Za domácich nastúpili mladí chlapci, napriek tomu im hlavná rozhodkyňa Petra Pavlíková pred nástupom na ihrisko povedala: “Nech sa páči páni.” Všetci hráči, nielen domáci chlapci, sa rozbehli za ňou do stredu ihriska. Tam jasne vysvetlila, ako by sa malo hrať a čo nebude akceptovať. A že tak ako doma, tak aj na ihrisku, bude za poriadok zodpovedná ona.

V stredu pršalo snáď všade, okrem Devínskej, ak nerátame predzápasovú prehánku. Zato už v 3. minúte sa na ihrisku blýskalo z jasného neba. Priamy kop hostí z pravého rohu šestnástky pravou nohou zahral Jakub Hitmar z Malaciek. Nikto, asi ani on sám nevedel, či chce centrovať, alebo kopnúť to na bránku. Padajúci list domácemu brankárovi zapadol do pravého vinkla tak jasne, ako jasne je jeseň za dverami.

Na nešťastie pre Devínsku sa pri zákroku zranil brankár, keď po neúspešnom výskoku ešte horšie dopadol. Zranenú jednotku domácich nemal kto vystriedať. Odvtedy to vyzeralo tak, že každá strela na bránku by sa mala skončiť gólom.

Fagani v hľadisku

Potom sa dlhší čas na ihrisku, okrem miestami celkom peknej kombinačnej hry hostí z Malaciek, nedialo nič zaujímavé. Zato na tribúne sa všetci diváci neveriacky pozerali na skupinku asi desaťročných chlapcov, ktorým sa nepáčilo nič. Zhadzovali všetko a všetkých. Súpera, rozhodkyňu, aj domácich, aj hlásateľa.

Dokonca aj kamaráta, ktorý vraj svojou prítomnosťou zapríčinil , že prehrávajú. Ako argument použili tvrdenie, že je to tak vždy, keď je na zápase. Tí chlapci boli obrazom zatrpknutého slovenského fanúšika siedmej cenovej skupiny v detskom tele. Všetci sme toho mali plné zuby, až jeden otec rázne povedal, aby boli ticho a správali sa slušne. Prísny otcovský tón zabral, až do konca zápasu si iba šepkali.

Na tribúne sme to vyriešili, a vzápätí to vyriešili aj hostia, keď zvýšili svoj náskok na dva góly. Do konca polčasu sa na tribúne iba tlieskalo. Ani nie výkonom na ihrisku, skôr kvôli komárom.

Góly Malaciek vyháňali… do bufetu

Druhý polčas sledoval z tribúny aj nemecký ovčiak. Bez košíka, ale zato poslušný! So svojim pánom si sadli vedľa chlapcov. Áno, tých chlapcov. To, asi aby zas nepokrikovali. A aj domácim sa lepšie hralo. Prebrali iniciatívu, brankár si pripísal úspešný zákrok,… jednoducho, Malacky prestali hrať.

Po dvadsiatich minútach druhého polčasu ale kapitán hostí udelil povel strieľať znova ostrými. Dávid Lipták následne zamieril, vystrelil a bolo 0:3. O dve minúty aj 0:4 a to už diváci začali pomaly odchádzať z tribúny … do bufetu.

Od 71. do 79 minúty sa ešte trikrát triasla konštrukcia domácej brány. Neplatilo však sídliskové – tri tyčky = gól. Vlnila sa ale aj sieť na druhej strane, no iba bočná. A to bolo všetko z futbalu. Keď hlavná rozhodkyňa s medzinárodnými skúsenosťami poslala hráčov do šatní, domáci jej boli za to asi aj vďačnejší.

Pri odchode z ihriska sa však našli aj takí hráči, ktorí videli dôvod prehry práve v rozhodkyni. Malacky ale postúpili zaslúžene. Zápas sa na trávniku skončil 0:4, na tribúne však 1:1.

Len počet fanúšikov so šálom svojho tímu bol v stredu v Devínskej na futbale vyrovnaný.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera