Sobota, 25. máj 2024

Ako Steven Gerrard prišiel po zápase so Slaviou o sympatie

Tarek Yacoob Tarek Yacoob 20.03.2021
SITA/Jane Barlow/PA Wire

Tréner škótskeho veľkoklubu Steven Gerrard a britskí novinári sa po odvetnom zápase osemfinále Európskej ligy Rangers FC – Slavia Praha v Glasowe úplne vyhli reakciám na odporné zákroky na ihrisku, aj nechutnej dohre zo strany škótskeho tímu po zápase.

Namiesto toho na Ostrovoch okamžite všetky otázky a komentáre zo strany Gerrarda smerovali k údajným rasistickým komentárom zo strany Ondřeja Kúdelu. U mnohých legenda Liverpoolu stratila sympatie a už sa na neho nebude pozerať rovnakým metrom.

Otrávený zápas

„Tento zápas bude otrávený tým incidentom“, povedal po zápase tréner, ktorý je legendou (nielen) Liverpoolu a britského futbalu. Gerrard sa tiež vyjadril, že je hrdý na svojich hráčov aj za to, čo predvádzali na ihrisku.

Prirodzene, poukazoval tým na výkon svojich hráčov. Ten mal však od futbalovej krásy na míle ďaleko, hráčom sa nedarilo. Implicitne povedal, že je hrdý na svojich hráčov za bojovnú hru, ktorú predvádzali.

Gerrard správne poznamenal, že pri stave 0:2 emotívna dohra nebola potrebná. Poukázal na incident, ktorý Slávia rázne poprela.

Ondřej Kúdela prišiel po ďalšej z nechutností, počas ktorej do jeho spoluhráča na zemi domáci kopali, ku Kamarovi. Rukou si prekryl ústa a niečo mu povedal. Hráč Rangers tvrdí, že rasistickú poznámku. Hráč Slavie to kategoricky odmieta.

Ak sa Kudela neudržal a povedal, čo tvrdí Kamara, zaslúži si opovrhnutie a prísny trest. Máme tu ale tvrdenie proti tvrdeniu. Iste, zakryté ústa Kúdelovi nenahrávajú, ale úplne opomenúť všetko ostatné, čo tomu predchádzalo?

To je skutočne nechutné.

Nechutný futbal

Stevie G. a žiaľ ani novinári sa k mnohým odporným zákrokom zo strany tímu z Glasgowa nevyjadrili ani jediným slovom. Pritom počas zápasu došlo zo strany domácich minimálne k štyrom, ktoré si zaslúžili červenú kartu.

Rozhodca, ktorý zápas nezvládol, sa zmohol na dve. Škótsky tím skúšal, čo všetko si môže dovoliť. Nebola to nechutnosť jednotlivca, odporne hral celý tím. Mladík Patterson predviedol tri extrémne ostré zákroky, nedostal ani len žltú kartu.

A to som ešte opomenul extrémne nebezpečný a likvidačný „kung-fu“ zákrok na brankára Nováka, či odpornú dohru po zápase v kabíne, keď mal byť nechutne zbitý Lukáš Kúdela a to pred očami samotného Gerrarda, ktorý nijako nezakročil! Podľa Slávistov dokonca domáci prekryli kamery, aby sa dôkazy nedostali na záznam.

Musela byť privolaná polícia a celý tím Pražanov bol eskortovaný.

Morálni víťazi? Naozaj?

Celá pozornosť britských médií, futbalového sveta, ale pravdepodobne aj UEFA smeruje k incidentu, o ktorom vlastne ani nevieme, či bol skutočne taký, ako ho popisujú predstavitelia Rangers.

Žiaľ, olej do ohňa priliali českí Hooligans, ktorí na Instagrame uverejnili odporný nápis a ešte aj hráča Rangers označili v komentári. Vedenie klubu sa od nich okamžite dištancovalo.

Málokto sa ale venuje všetkým odporným zákrokom na ihrisku, či nechutnej dohre po zápase. Udalostiam, pri ktorých máme stopercentnú istotu, že sa stali.

Hráči Rangers by si zaslúžili prísny trest. Paradoxne, z celej situácie môžu vyjsť ako „morálni víťazi,” ak sa médiá a futbalový svet zhodnú na tom, že Kúdela je rasista.

A to je veľmi znepokojivé.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera