Piatok, 17. máj 2024

Angličan sa chcel na ihrisku biť. Keď zistil o koho ide, protihráča objal a postavil na nohy

Foto: SITA/Aaron Chown/PA via AP

Zaujímavý moment prinieslo stretnutie Premier League medzi Norwichom a Brentfordom. Obranca Brandon Williams skončil po súboji spolu s protihráčom na zemi. Mladík domáceho celku bol pripravený sa postrkovať, ale prestal v momente, keď zistil, že ide o Christiana Eriksena.

Dán behom európskeho šampionátu znenazdajky skolaboval priamo na trávniku. Prežil iba vďaka bleskovému a presnému zásahu lekárov, ktorí ho za pomoci defibrilátora oživili. Od tej chvíle futbale nehral. Podstúpil operáciu a na srdci ma kardiostimulátor, s ktorým nemohol hrať vo svojom vtedajšom klube Inter Miláno.

V Anglicku so strojčekom na srdci zakázané hrať nie je a do Premier League sa vrátil po dvoch rokoch. Predtým si sedem sezón odkrútil za Kohútov z Tottenhamu. Teraz Dán nastupuje za nováčika v lige – Brentford.

Miesto súboja úsmev a objatie

Tréner Brentfordu Thomas Frank cez víkend prvýkrát nominoval do základnej zostavy hviezdneho stredopoliara. V 38. minúte za stavu 1:0 pre hostí prišlo k zaujímavej situácii, keď domáci Williams v súboji zvalil na zem Eriksena a bol pripravený sa s ním postrkovať. Keď si dvadsaťjedenročný reprezentant Anglicka uvedomil o koho ide, prestal, súpera objal a s úsmevom ho postavil na nohy.

Pre Eriksena to bol vydarený návrat do základnej zostavy. Brentford vyhral na ihrisku Norwichu 3:1 a získal dôležite tri body do tabuľky, kde držia 15. miesto.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera