Nedeľa, 30. jún 2024

Arrivederci, Italia…

Gabriel Vass Gabriel Vass 25.06.2019
SITA/AP Photo

Písal sa 24. jún 2017. Záverečný turnaj Euro U21 v Poľsku vrcholil posledným hracím dňom základnej skupiny. Slovenskí sokolíci odohrali dva dni predtým svoj posledný zápas a teraz držali balónik. Čakali na vývoj zápasu Taliansko – Nemecko.

O čo išlo? Naši Hapalovci nazbierali šesť bodov v troch zápasoch a okupovali prvé miesto tabuľky druhých tímov. Priamo do semi postupovali víťazi troch skupín a najlepší tím z druhého miesta. Hocijaký iný výsledok ako výhra Talianska o jeden gól by Slovensko posúval ďalej. Teda, ešte nás mohli podržať Česi, ale tí prehrali s Dánmi.

Nespravodlivosť

Zápas Talianska s Nemeckom bol pravdepodobne druhým najnespravodlivejším v histórii futbalu pre samostatnú republiku. Netreba asi pripomínať, že aj v tom naj boli opäť namočení Taliani. Dva roky predtým nás v baráži o ME U21 zarezali na ich pôde rozhodcovia.

V Poľsku to bola doslova tragikomédia. Posledných 20 minút si oba tímy len prihrávali loptu ako pred tréningom, keď čakajú na trénera. Nemali najmenšiu snahu sa vôbec pustiť na súperovu polovicu. Vedeli, že ak by niekto strelil gól, druhé mužstvo vypadne. A vedeli to aj Sokolíci v hoteli. Zápas sa skončil 1:0 a sny našich sa rozplynuli.

Repete

Je rok 2019 a včera sa v posledný deň skupín na ďalšom EURO U21 turnaji odohral podobný zápas. Nazvime to tak, že spravodlivosť si prišla pre svoj podiel.

Francúzko hralo proti Rumunsku. Ak by Francúzi vyhrali, postúpili by spolu s Talianmi a Rumuni nie. Platilo by to aj opačne. Ak by však bola remíza, postúpili by obaja a čierny Peter by ostal v iných rukách. Na našu (škodo)radosť… v rukách Talianov.

Pozrime sa na štatistiky rozhodujúceho zápasu. Jedna francúzska strela na bránu, žiadna rumunská. V pozadí počuť záverečný hvizd rozhodcu. Je to tak, zápas skončil výsledkom 0:0 a oslavy postupu na ihrisku mohli prepuknúť.

Kalich horkosti si museli vypiť Taliani až do dna. Čerešničkou na tom je, že turnaj sa odohráva u nich v Taliansku. Niežeby som bol neprajník, ale tentokrát musím vysloviť nekompromisné:

Tak im treba.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera