Nedeľa, 26. máj 2024

Balkánsky týždeň pokazil futbalové žalúdky. Bude lepšie po odvetách?

Gabriel Vass Gabriel Vass 29.07.2019
SITA/AP Photo

Po rekapitulácii prvého predkola tu máme prvý polčas toho druhého. Krátko po žrebe bolo jasné, že všetky balkánske cesty povedú cez Slovensko. Pomocné pero pri hodnotení zápasov podal Richard Hanzlík, pretože už mu asi veľmi chýbajú Tréneroviny…

ŠK Slovan Bratislava – KF Feronikeli (KOS) 2:1

Ešte tu je šanca aby ročná práca mladého Ivana neskončila znovu v koši. A táto cesta vedie cez mužstvo, pre ktoré bolo odmenou už len to, že mohlo opustiť Kosovo. Ani oni nemali mená na dresoch a s kľudom sa dá povedať, že Slovan vo verzii jar 2019 by im naložil sedem kusov, Mufuza len tri a Jano Kozák mladší by ich všetkých prešprintroval v 90. minúte.

Ale teraz je iná doba. Nonov priamy kop sa odrazil za brankára, ktorý si v tej chvíli obzeral trojizbák v Troch vežiach. Na tie by doma musela pracovať celá jeho rodina zhruba 120 rokov. Potom si Šporar krásne vypýtal penaltu a Slovan mohol znovu začať relaxovať.

Keď si už človek myslel, že Veroniko-Fenikeli nemá nárok, stala sa obranná štandardka, ktorú Slovan tak zle bránil, že Karolovi Markovi sa naškrobil golier na košeli a vo vrecku sa mu začali variť pappardelle. V Taliansku by sa toto nikdy nestalo Kajo, neboj nič. Bol to len zlý sen. Aj pre fanúšikov, ktorí si urobili vlastnú edíciu Chart Show, kategória remake. Bavili sa hlavne Greif, Strelec a Daniel. Zvyšok hráčov spievanému textu nerozumelo. Ale nie je sa im čo čudovať.

Skalní fanúšikovia teraz svoje mužstvo veľmi nespoznávajú. Koho však všetci spoznali, bol Vladimír Weiss vo VIPke. Či nahradí dočasného trénera dočasného trénera sa ešte nevie, ale mohol by mužstvo viesť už v ďalšom predkole. Áno, neprejsť cez tohto súpera v odvete by bolo umenie. Jediné, čo môže Slovan zastaviť je, že domáci zoženú na zápas len tri lopty, dajú rýchly gól a potom všetky lopty prekopnú do Albánska…

Lokomotiv Plovdiv (BUL) – FC Spartak Trnava 2:0

Bolo to lepšie ako v Radniku. Keby Gino trafil, je to iný zápas, keby sme v šestnástke k hráčom nepristupovali ako vláda k štátnemu rozpočtu a keby nám úplne neodišiel útok. Ôsmy Plovdiv sveta hral dobre, hnalo ich super publikum, ale nie v každom zápase im fúknu dve penalty. Boli pasáže, kedy sa na to dalo pozerať a my sme sa nebáli útočiť. Ono to je ako s Kočnerom. Raz si to sadne. Tešija, Dangubič a Halilovič ešte zopár obrán rozplačú, vzadu to pri Leovi Mesíkovi uprace Mitrea, Oršula sa prestane báť 1 na 1 a Van Kessel si znovu spomenie, ako chutí gól.

Boli, nie tak dávno, časy, kedy sme ukopali prehru a ešte z toho boleli oči až do ďalšej soboty. 2:0 je ešte fajn, takže si na štvrtok v noci nerobte žiadny program. Zoberte si ľahkú bundu, európske predĺženia máme v Trnave radi. Hráči teraz potrebujú podporu, ktorá ich dotlačí k super výkonu a Bulhari sa z nej musia pos*ať už pri rozcvičke. Bude to dobré…

FC DAC 1904 Dunajská Streda – FC Atromitos Atény (GRE) 1:2

Balkánsky týždeň v Lidli sa uzavrel na Žitnom ostrove. Prvých 20 minút to vyzeralo, že DAC si nielenže dopraje grécky šalát, ale aj baklavu ako dezert. Hostia nevedeli kde skôr hasiť. O to viac, že toľko ľudí pokope videli chlapci z Atén naposledy vtedy, keď bola pred Akropolou akcia na magnetky.

Lenže potom sa Ronan rozhodol, že bude väčšia sranda, ak bude prihrávať protihráčom. Krásnou pätičkou založil útok súpera a grécky kapitán strelou, ktorá bola asi maximom v jeho futbalovej v kariére prekonal Jedličku. Ten videl prvého Gréka z takej blízkosti, až keď sa pozeral na jeho oslavu gólu. Tradícia s názvom prvý gól musí dať super teda ostala zachovaná. Ronanovi zjavne nestačilo a po ďalších štyroch narážačkách so súperom si ho osobne prišla vyzdvihnúť NAKA a Hyballa tam poslal radšej Krisa Vidu. Žolík ako hrom. O päť minút to napálil do vinkla jak pán. No a čo že sa hrá na jednu bránku, keď stačí jeden únik a druhý gól s názvom “do šatne”. A aréna stíchla.

Celý zvyšok zápasu bol v znamení tiky-taka vs. grécky betón verzia EURO 2004. Domáci búšili ale na viac ako obliehanie Tróje to nestačilo. Ku koncu zápasu už len ťahali nohy a boli radi že nedostali ďalšie dva z protiútoku.  

Každopádne, ak DAC v odvete zahrá o niečo viac ako svoj štandard, tak ten postup nemusí byť utópiou. Mužstvo má tvár, ale robí veľa hlúpych chýb. Už len nájsť veľkého dreveného koňa, poslať ho za grécke hradby a v Dunajskej sa bude týžden kričať Ciky-Tzatziky-Ciky DAC…

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera