2. osemfinálové zápasy Ligy majstrov 2020/2021:

Chelsea Londýn – Atletico Madrid 2:0 (1:0)
/prvý zápas 1:0, Chelsea postúpila do štvrťfinále/

Bayern Mníchov – Lazio Rím 2:1 (1:0)
/prvý zápas 4:1, Bayern postúpil do štvrťfinále/

Futbalisti Chelsea Londýn a Bayernu Mníchov skompletizovali osmičku štvrťfinalistov Ligy majstrov. Londýnčania v osemfinálovej odvete zvíťazili nad Atleticom Madrid 2:0. V úvodnom dueli v Bukurešti uspeli 1:0. Bayern v pozícii obhajcu trofeje zdolal doma Lazio Rím 2:1, pred tromi týždňami triumfoval 4:1.

V utorok sa medzi elitnú osmičku prebojovali Real Madrid a Manchester City, minulý týždeň si postup zabezpečili hráči Borussie Dortmund, FC Porto, FC Liverpool a Paríža St. Germain. Žreb štvrťfinále, semifinále a finále je na programe v piatok 19. marca o 12.00 SEČ vo švajčiarskom Nyone – sídle Európskej futbalovej únie (UEFA).

Bezzubé Atletico

Chelsea mala od úvodných minút duelu s Atleticom loptu častejšie na kopačkách. Aktivitou hýril najmä Reece James, ktorý to skúšal dravými krídelnými prienikmi, no s jeho centrami si obrana Atletica dokázala poradiť. V 19. minúte sa v šestnástke z otočky dostal k strele Timo Werner, netrafil však bránku.

Hráči Atletica boli v útoku bezzubí, nevedeli sa presadiť ani po štandardných situáciách. V 34. minúte založil rýchly protiútok Chelsea Kai Havertz. Vysunul Wernera, ktorý našiel v šestnástke Hakima Zijacha, a Maročan strelou medzi nohy Jana Oblaka prepasíroval loptu do siete. Atletico v závere polčasu zvýšilo tlak, no Joao Felix namieril iba do náručia Edouarda Mendyho.

Na začiatku druhého polčasu poslal tréner Atletica Diego Simeone na ihrisko Maria Hermosa v snahe oživiť hru, tón však naďalej udávala Chelsea. V 48. minúte mohli hostia ďakovať Oblakovi, ktorý zneškodnil šancu Wernera. Slovinský reprezentant podržal Atletico aj pri strele Zijacha do šibenice, ktorú vyrazil na rohový kop.

Po necelej hodine hry stiahol Simeone z trávnika nevýrazného Luisa Suareza, ktorého nahradil Angel Correa, no obraz hry sa nezmenil. V 81. minúte definitívne pochoval nádeje Atletica na možný obrat Stefan Savič, ktorý za úder do hrude Antonia Rüdigera dostal červenú kartu.

V nadstavenom čase sa pri šanci Felixa vyznamenal Mendy. V úplnom závere spečatil triumf domácich Emerson, ktorý bol na ihrisku iba niekoľko desiatok sekúnd. Chelsea natiahla sériu bez prehry na štrnásť zápasov (10-4-0). Tá sa až na prvý duel zhoduje s príchodom nového trénera Thomasa Tuchela, ktorý 26. januára vystriedal Franka Lamparda.

Bayern vytvoril rekord účastí vo štvrťfinále

V odvetnom súboji medzi Bayernom Mníchov a Laziom sa dianie dlho odohrávalo medzi šestnástkami, ani jeden tím sa nehrnul do útoku. V 33. minúte Vedal Muriqi stiahol v šestnástke Leona Goretzku a Bayern mal výhodu pokutového kopu. Loptu si postavil poľský kanonier Robert Lewandowski a strelou do stredu bránky otvoril skóre.

V druhom polčase Bayern kontroloval hru. V 73. minúte zvýšil náskok Bavorov striedajúci Eric Choupo-Moting po prihrávke Davida Alabu. Hosťom sa už podarilo v 82. minúte iba znížiť zásluhou Marca Parola. Bayern postúpil devätnástykrát do štvrťfinále Ligy majstrov, čo je nový rekord.

[show_minuta_po_minute] (C) Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.