Piatok, 19. apríl 2024

Blato, choroby a prestrelka nováčikov. Druhá liga sa borila s problémami

Matej Valkár Matej Valkár 06.10.2022
Na snímke FOTO TASR Frantšek Iván

Jedenáste kolo druhej futbalovej ligy je za nami, hoci nekompletné. Z pôvodných ôsmich zápasov sa odohralo len päť stretnutí, dva duely boli odložené pre nespôsobilý terén a Šamorínčanov vyradila choroba. Poďme sa teda pozrieť aspoň na to, čo sa podarilo zvyšným tímom.

Pohronie – Slovan Bratislava B 2:2, 347 divákov

Žiarčania sa pred repre pauzou vyhrabali z najhoršieho, stále však výrazne zaostávajú za očakávaniami. Proti béčku Slovana mali byť favoritom, spočiatku dokonca všetko išlo podľa plánu. Po prvom polčase viedli 2:0, na gól Mateusa po narážačke so Steinhübelom nadviazal premenenou penaltou Blahút. Domáci však akoby prespali úvod druhého, trestom bol nenápadný zásah Chobota, ktorý ich náskok znížil. Belasí následne prebrali iniciatívu a po dominantnom výkone v druhom polčase zaslúžene brali bod, presnou hlavičkou o ňom rozhodol Medved. V závere mohli zápas aj otočiť, z mierneho tlaku však gól nevyťažili.

Považská Bystrica – Rača 3:3, 420 divákov

Súboj nováčikov mal gólový náboj, päť zo šiestich zásahov však padlo až v druhom polčase. Po tom prvom viedli zásluhou Vratka Gajdoša domáci, po prestávke ich náskok navýšil ďalekonosnou strelou Kucharčík. Netrvalo dlho a bolo znížené, sériu odrazov zakončil vlastným gólom strelec prvého gólu domácich, teda Gajdoš. Dvadsať minút pred koncom obrana hostí akoby ani nebola a Čiernik zvýšil už na 3:1. Nič nenasvedčovalo vyrovnaniu, hostia sa však schopili. V skrumáži najskôr znižoval Hlushko, hneď na to zariadil remízu Antal.

Komárno – Púchov 1:1, 348 divákov

Po polhodine pokojného futbalu sa do nájazdu na Brédu dostali Biricz s Pucheľom, druhý menovaný rozvlnil odkrytú sieť. Dlho to vyzeralo, že si hostia odvezú z juhu Slovenska všetky body, postupne v zdraví prežívali aj krušné chvíle v nadstavenom čase. Inkasovali z prakticky poslednej možnej situácie, po sérii niekoľkých zakončení napokon prepálil klbko asi všetkých hráčov hostí Pastorek. Domáce tribúny jasali, súperi sa rozišli s deľbou bodov.

Košice – Dubnica nad Váhom 1:0, 1 352 divákov

Sobotňajší program uzavreli na domácom trávniku Košičania, privítali Dubnicu. Počet zahodených šancí východniarov v tomto zápase bol priam neskutočný, najpočetnejšej návšteve kola tak musel stačiť jediný gól, ktorý dal ešte v prvom polčase z ľavej strany Liener, ktorý poriadne znemožnil hosťujúcu obranu. Ten istý hráč si mohol v stretnutí kľudne prísť aj na hetrik, to by ale žlto-modrí museli svoje už spomínané príležitosti premieňať.

Humenné – Trebišov 0:1, 510 divákov

Druhý najvyšší počet divákov prišiel na šláger kola do Humenného. Paradoxom je, že sa daný zápas dohrával v stredu. Taktický súboj zvládli lepšie hostia, o troch bodoch rozhodol v druhom polčase Danko. Špecifický bol zápas pre trénera domácich Ondreja Desiatnika. Ešte v minulej sezóne totiž koučoval práve Trebišov. Humenné má aj po jedenástom kole najhoršiu ofenzívu súťaže, defenzíva je naopak v skupinke medzi tými najlepšími.

Z dôvodu okliešteného programu kola je pohľad na tabuľku nie úplne ideálny. Lídrom sú po jedenástom kole Košičania. O skóre a vzájomný zápas predbehli Prešov, ten má ale stretnutie k dobru. Špicu súťaže dobiehajú aj naďalej Komárno so Šamorínom, výhrou v Humennom sa na šieste miesto posunul Trebišov. V pásme zostupu ostávajú Petržalka a žilinské béčko.