Sobota, 20. apríl 2024

Boženíkove miliónové góly

SITA/Tamas Kovacs

Rooobo Boženík. Roobo Boženík. Kričali prázdne tribúny na štadióne Antona Malatinského po jeho góle do siete Azerbajdžanu. Z nádejného talentu MŠK Žilina sa za jeden (pol)rok stal najlepší strelec slovenskej reprezentácie v kvalifikácii na tohtoročné EURO.

Šup na holandskú trávu

Zo slovenských lúk ho zlákala kvalitnejšia, holandskú tráva. Po ťahaniciach s agentúrami a slovných prestrelkách spečatil prestup za niečo vyše 4,5 milióna EUR, Na slovenské pomery veľká suma. Napríklad Samuel Mráz, s 21 gólmi najlepší strelec ligy v sezóne 17/18, balil kufre smerom do talianskeho Empoli za púhy milión a pol.

Róbert Boženík v aktuálne sezóne vsietil v drese MŠK len tri góly v našej lige. Na rozdiel od minulej, v tej nastrieľal 15 kusov. Očividnou pridanou hodnotou prestupového balíka je Robertova reprezentácia Slovenska.

V národnom dres strieľal góly za milióny.

Časová os

 • Niekedy v roku 2018: Odborná aj neodporná verejnosť si žiada angažovanie Boženíka, ktorý v lige strieľa góly a mohol by upchať reprezentačnú dieru na poste, ktorý pre najlepších prináša krásne výplaty. 
 • Október 2018: Ján Kozák na notoricky slávnej tlačovke veští po príchode nového trénera Pavla Hapala premaľovanie SFZ na žlto zeleno. Spomína aj “nejakého Rohožníka”
 • K reprezentácii prichádza Pavel Hapal
 • Jún 2019: Boženík dostáva šancu v prvom zápase za slovenskú reprezentáciu.
 • Boženík strieľa gól v Maďarsku. Nech Boženík dá!
 • Robo strieľa gól v Chorvátsku. Nech Boženík dáááá!!!
 • Robko strieľa gól Azerbajďžanu
 • NechBože nedal, zo skupiny sme priamo na EURO nepostúpili
 • Merčiak hlási ďalší Robogól v reprezentácii, v priateľskom zápase
 • December 2019: suma za Boženíka sa pohybuje údajne okolo ôsmich miliónov EUR, lebo sa hlási Rusko. Nie Pavol
 • December 2019: boj Antošíka o svoje miliónové dieťa z Techovej s údajnými vymývačmi mozgov z repre zrazov
 • Január 2020: Robo mení agentúru a prestupuje za skoro 5 miliónov do Feyenoordu Rotterdam.

Fanúšikovia sa medzi rečou sami seba pýtajú, či by ho predali za toľko do Holandska aj bez repre? Predali? No, nepredali. Možno ani za polovicu. Starý dobrý Ján Kozák mal pravdu. A to veľkú.

Nielen slovenskí futbalisti sa predávajú ľahšie cez národný dres. To možno povedať o všetkých, ktorí kedy prepotili najcennejšie tričko vo významnom zápase.

Zjednodušenou matematikou (mladý žilinský strelec Mráz bez repre hajlajtov vs mladý žilinský strelec Boženík s mimi) od štyroch a pol odpočítame jeden a pol. Zistíme, že každý jeden kvalifikačný gól talentovaného Boženíka mal cenu jedného milióna eur do kufríka s peniazmi na linke Rotterdam-Žilina.

Taká dôležitá je dobre využitá reprezentačná príležitosť.

Ozaj na žlto – zeleno?

Telovýchovný vedúci vo včerajšom článku spomenul najdrahšie prestupy zo slovenskej ligy. Hádajte kto vyhráva? Predsa žlto-zelení. Náhoda? Nemyslím si.

Po úspešnom Škriniarovi, či Bénešovi sa každý ďalší hráč s kúskom talentu predá ľahšie a aj za viac. Preraziť však v ťažších súťažiach nie je pravidlom. Niekedy prichádza vyzlečenie donaha nielen v sprchách, ale aj priamo na ihrisku. Róbert Mazáň, Samuel Mráz, Dávid Hancko by (zatiaľ) vedeli rozprávať.

U Roberta nemôže byť ale o tlačenke ani náznak. Hapalove nominácie opodstatnil gólmi. Jesenné suchoty vo Fortuna lige vyvažovala splácaná dôvera reprezentačnému trénerovi.

Azda si na novej tráve v Rotterdame obuje mladý Žilinčan znova strelecké kopačky. A poriadne sa šance u Dicka Advocaata chytí. Ak sa mu to podarí rovnako dravo a nebojácne ako v reprezentácii, dobre bude.

My mu budeme držať palce. Dôležité je, že sága o prestupoch mala šťastný koniec a všetky strany sa mohli rozísť spokojné. Aspoň dúfame.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera